Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
10.05.2022 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
3265 / 3312
Доброго дня, підкажіть будь ласка, у січні місяці електричну енергію нашому підприємству (КЗ "СК "Прометей" КМР) надавало підприємство "останьої надії" (ДПЗД «Укрінтеренерго»), при цьому договорних стосунків у нас з ними не було. З грудня 2021 року по лютий 2022 року ми неодноразово звертались до підприємства "останьої надії" всіма можливими способами (телефонного зв'язку з ними не було, тому писали на електронну пошту) з проханням надати нам документи для проведення переговорної процедури. Вчора (09.05.2022р.) підприємство "останьо надії" надіслало необхідні документи для проведення переговорної процедури стосовно поставки електричної енергії за січні 2022р. Як поступити у даній ситуації? Чи можливо у травні провести переговорну процедуру за використану електричну енергію у січені?
Відповідь
12.04.2022 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
4365 / 3970
Відповідно до абз. 4 ч. 2 ст. 40 "ЗУ "Про публічні закупівлі" переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб'єктом господарювання у разі відсутності конкуренції з технічних причин. У Головного управління, як Замовника є постійна потреба в отриманні послуги з розподілу електричної енергії, яка відповідно до вищевказаних норм закону, може бути надана лише певним субєктом господарювання. До початку введення воєнного стану, Головне управління, як Замовник, отримувало послугу з розподілу електричної енергії на підставі договору від 21.12.2021 року, який було укладено у відповідності з вимогами абзацу 4 ч.2 ст. 40 ЗУ "Про публічні закупівлі". Відповідно до пп. 1 п.1 Постанови Кабінету Міністрів України №169 від 28.02.22 року "Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану" оборонні та публічні закупівлі здійснюються без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених ЗУ "Про публічні закупівлі" та ЗУ "Про оборонні закупівлі". Наразі виникла потреба в укладанні нового договору, з датою початку отримання послуги, не пізніше 05.03.2022 року, в звязку з чим прошу надати консультацію (рекомендацію) з наступного питання: 1. Чи можливо при укладанні нового договору, у відповідності з вимогами постанови КМУ №169, застосовувати норми ч. 3 ст. 631 ЦК України, та встановити що умови договору застостосуються до відносин між Сторонами, які виникли з 05.03.2022 року.
Відповідь
25.03.2022 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
4893 / 4716
Відповідно до роз'яснень на сайті "Радник у сфері публічних закупівель" (https://radnuk.com.ua/voiennyj-stan/niuansy-ukladennia-dohovoriv-bez-vykorystannia-esz-u-period-ta-za-pravylamy-voiennoho-stanu/) вказано, що договір на закупівлю у період воєнного стану діє лише на цей період (на сьогодні - від 25.02.22 до 25.04.22). Деякі закупівлі, відповідно до вимог пункту 2 частини другої статті 40 ЗУ Про публічні закупівлі, необхідно провести з використанням Переговорної процедури закупівлі з можливістю урахування дії договору до настання воєнного стану, наприклад, з 01.01.2022 по 31.12.2022 (згідно статті 631 ЦК України та частини сьомої статті 180 ГК України), які не можуть бути підписані із посиланням на ПКМУ №169. Дане питання не підняте, чи недостатньо освітлене у роз'ясненнях від 09.03.22 №3304-04/9472-06. Прошу пояснити можливість використання ПКМУ від 28.02.22 №169 при необхідності проведення переговорної процедури закупівлі.
Відповідь
08.02.2022 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
4787 / 4855
Замовником проведено мультилотову закупівлю (відкриті торги) на 29 лотів, з яких не відбулося 27 лотів через подання для участі в торгах менше двох тендерних пропозицій. Оголошено повторно процедуру закупівлі на 27 лотів - не відбулися через подання для участі в торгах менше двох тендерних пропозицій. Чи може Замовник провести одну переговорну процедуру на всі лоти, які було двічі відмінено?
Відповідь
03.02.2022 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
6213 / 6056
У відповіді 1374/2020 Вами зазначається, що «переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі наявності умов, визначених пунктами 2, 4, 5 частини другої статті 40 Закону, які передбачають укладання договору про закупівлю товарів, робіт або послуг, що можуть бути надані (поставлені/виконані) тільки певним суб’єктом господарювання. Тому, сторони можуть встановити, що умови договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до його укладення у зазначених випадках». У інших випадках застосування ч 3 ст 631 не є можливим, оскільки договір про закупівлю - господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару (пункт 6 частини першої статті 1 Закону) та рішення, дії або бездіяльність замовника можуть бути оскаржені суб’єктом оскарження в Антимонопольному комітеті України у разі проведення процедури закупівлі та оскаржені учасником спрощеної закупівлі у судовому порядку, зважаючи при цьому на можливість відмови переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі підписати договір про закупівлю, а також відміну замовником тендеру чи визнання тендеру таким, що не відбувся, з підстав, передбачених Законом, а також з урахуванням особливостей, визначених Законом, під час проведення тендера або здійснення спрощеної закупівлі, за результатами якого укладається договір про закупівлю, застосування положень частини третьої статті 631 ЦК України у такому договорі про закупівлю не є можливим. Просимо надати роз’яснення з посилання на відповідні нормативні-правові акти: чи може (або чому не може) замовник застосувати у переговорній процедурі закупівлі ч. 3 ст 631 ЦКУ з укладанням договору 14.01.2022 та строком дії (постачанням товару/надання послуг) з 01.01.2022, якщо двоє торгів не відбулись у зв’язку з подання менш ніж 2 пропозицій (1 торги не відбулись 01.12.2021, 2 торги не відбулись 17.01.2021). Отже, акцептуємо, замовник проводить відкриті торги, які не відбулись 01.12.2021 (жодного учасника), одразу замовник оголосив повторні відкриті торги, які теж не відбулись 17.01.2021 (жодного учасника). На початку 2022 року замовник оголосив переговорну процедура та уклав договір 14.01.2022, чому замовник не має право застосовувати ч. 3 статті 631 ЦКУ з строком постачання товару/надання послуг з 01.01.2022?. Звертаю увагу, що період постачання товару/надання послуг не входить у строк проведення відкритих торгів, а тому не порушуються вимоги Закону України «Про публічні закупівлі» та вимоги Цивільного кодексу України. У свою чергу, переговорна процедура застосована у відповідності до вимог закону як вийняток, а саме наявності умови якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної цим Законом. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації. Також звертаю Вашу увагу, що не зважаючи на спосіб проведення переговорної процедури рішення, дії або бездіяльність замовника можуть бути оскаржені суб’єктом оскарження в Антимонопольному комітеті України по будь-яким пунктам частини другої статті 40 Закону.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2