Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
10.01.2017 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
11602 / 11272
Два рази були відмінені відкриті торги по закупівлі газу на 17 рік, оголошення опубліковувалися в грудні 16-го, предмет закупівлі зазначався по двох ДК 021:2015: 09123000-7 — Природний газ та ДК 016:2010: 06.20.1 — Газ природний, скраплений або в газоподібному стані. Причина - подання менше двох пропозицій, жоден з трейдерів не подав тендерні пропозиції, лише місцевий Газзбут подав. З 01.01.17 діє лише ДК 021:2015. Чи можна розпочати переговорну процедуру чи потрібно знову подавати оголошення на відкриті торги втретє. Умови проведення переговорної процедури за п.4 ч. 2 ст. 35 (якщо замовником було двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників, при цьому предмет закупівлі ... не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації). Чи можливо в даному випадку розглядати предмет закупівлі як такий, що по-суті не був змінений, при тому що його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника залишаться незмінними?
Відповідь
21.09.2017 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
11433 / 10987
Міському комунальному підприємству після рішення сесії міської ради було виділено 750 тис. грн. для придбання міського автобусу для перевезення пасажирів. Двічі було проведено процедуру відкритих торгів на закупівлю міського автобусу для перевезення пасажирів, очікувана вартість предмета закупівлі - 750 тис. грн. Два рази торги були відмінені через відсутність достатньої кількості учасників. Відповідно до пункту 4 частини другої статті 35 ЗУ "Про публічні закупівлі"замовник може застосувати Переговорну процедуру, при цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації. В результаті переговорів виявилось, що ціна автобусу виросла і складає 800 тисяч грн. з ПДВ. На слідуючій сесії міської ради міському комунальному підприємству додатково виділять ще 50 тис. грн. для придбання міського автобусу для перевезення пасажирів. Питання: застосувати переговорну процедури після внесення змін в річний план закупівлі, чи все ж таки це буде новим предметом закупівлі і оголошувати по новому відкриті торги??? Дякую.
Відповідь
09.02.2017 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
11405 / 10974
Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади. При цьому у ст. 35 Закону визначено умови і порядок застосування замовниками переговорної процедури закупівлі. Реалізовуючи функції, передбачені п.12, п. 13 ч. 1 ст. 8 Закону, Мінекономрозвитку неодноразово надавало консультації з питань закупівель та узагальнені відповіді щодо застосування законодавства у сфері закупівель стосовно застосування переговорної процедури закупівлі, зокрема у листах від 15.07.2016 № 3302-06/21890-07, від 22.11.2016 № 3302-06/37709-06, а також у відповідях на запити №№ 16/2016, 35/2016, 86/2016, 99/2016, 133/2016, 134/2016, 153/2016, 191/2016, 198/2016, 234/2016, 248/2016, 6/2017 тощо. Водночас, на практиці виникають певні труднощі при застосуванні норм ст. 35 Закону через неоднакове розуміння представниками замовників та контролюючих органів змісту поняття “вимоги до учасника” у п. 4 ч. 2 ст. 35 Закону. Так, відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 35 Закону переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі якщо замовником було двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників, при цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації. Згідно з абз. 2 ч. 1 ст. 35 Закону встановлено, що замовник під час проведення переговорів вимагає від учасника подання ним підтвердженої документально інформації про відповідність учасника кваліфікаційним вимогам відповідно до ст. 16 Закону. Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 22 Закону тендерна документація повинна містити, крім іншого, один або декілька кваліфікаційних критеріїв до учасників відповідно до ст. 16, вимоги, встановлені ст. 17 цього Закону, та інформацію про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством. При цьому відповідно до ч. 3, ч. 4 ст. 22 Закону тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити і не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. У той же час Закон не містить визначення поняття “вимоги до учасника”, в тому числі в контексті п. 4 ч. 2 ст. 35 Закону. У зв’язку з викладеним вище, просимо надати розгорнуту відповідь на наступні питання: 1. Чи охоплює поняття “вимоги до учасника”, яке вживається у п. 4 ч. 2 ст. 35 Закону, зазначені замовником у тендерній документації: – кваліфікаційні критерії згідно із ст. 16 Закону та вимоги щодо способу їх документального підтвердження? – вимоги до учасників згідно із ч. 1 і ч. 2 ст. 17 Закону та щодо надання учасником (переможцем) процедури закупівлі підтвердження його відповідності встановленим вимогам відповідно до ч. 3 ст. 17 Закону? – інші вимоги до учасників, які були зазначені замовником згідно із абз. 1 ч. 3 ст. 22 Закону як інша інформації (зокрема, щодо наявності в учасника спеціального дозволу або ліцензії, сертифікованої системи управління якістю тощо)? 2. Чи поширюється п. 4 ч. 2 ст. 35 Закону на випадки, коли замовником було двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників, у разі якщо під час проведення двох тендерів замовником у тендерних документаціях були зазначені різні кваліфікаційні критерії (наприклад, у першому випадку – наявність обладнання та матеріально-технічної бази, а також наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, а у другому випадку – лише наявність обладнання та матеріально-технічної бази) за умови незмінності вимог до предмета закупівлі, його технічних, якісних та інших характеристик. Просимо також розглянути можливість надання узагальненої відповіді на питання, які були порушені у цьому та попередніх запитах нашої організації щодо переговорної процедури.
Відповідь
20.09.2017 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
11212 / 10985
Доброго дня! В 2016 році замовником, який здійснює діяльність в окремих сферах господарювання, проведено процедуру закупівлі робіт та укладено договір №1 на суму 10,9млн.грн. 23.06.2017р. прийнято рішення про проведення переговорної процедури відповідно п.6 ст.35 Закону, розміщено повідомлення про намір укласти договір з попереднім виконавцем робіт у сумі 4млн.грн. 20.07.2017р. укладається додаткова угода до договору №1 від 2016р., згідно якої зменшено договірну ціну до 6,7млн.грн. 27.07.2017р. за результатами переговорної процедури укладається договір №2 у сумі 4млн.грн. Питання: чи було порушено Закон у зв’язку з тим, що на момент укладення угоди №2 від 27.07.2017р. у сумі 4млн.грн., вартість по першій угоді складала 6,7млн.грн. Тобто вартість додаткових робіт перевищила 50 відсотків.
Відповідь
13.02.2018 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
10899 / 10631
Згідно з пунктом 37 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) у разі застосування переговорної процедури закупівлі замовник має право визначити частини предмета закупівлі (лоти). Відповідно до частини 1 статті 35 Закону при проведенні переговорної процедури закупівлі замовник проводить переговори з одним або кількома учасниками. Просимо надати відповідь: чи має право замовник у разі застосування переговорної процедури закупівлі визначити декількох переможців (різні переможці за окремими лотами) та за результатами однієї переговорної процедури з визначеними частинами предмета закупівлі (лотами) укласти договори з різними суб'єктами господарювання?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2