Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
21.10.2020 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
817 / 798
Підрядник помилково виконав більший обсяг робіт чим зазначений в кошторисі. Чи можливо змінити кошторис, з-за умови що така зміна не призведе до збільшення ціни? Дякую
Відповідь
15.10.2020 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
657 / 695
Між учасником та замовником укладено договір про надання послуг з поточного ремонту за результатом проведення відкритих торгів. Предмет закупівлі - послуги з поточного ремонту. В ході надання послуг встановлено, що частина послуг та матеріалів, які мають виконуватись відповідно до договору, суперечать технологічному процесу надання послуг, є недоцільними або були надлишково передбачені в кошторисній документації. При цьому, в ході надання послуг виявлено потребу у заміні частини послуг на інші та наданні послуг, які є обов’язковими для завершення технологічного процесу надання послуг та потрібні для подальшої експлуатації будівлі, виконання яких призведе до покращення якості предмету закупівлі, а саме покращення якості поточного ремонту. Запитання: Чи може учасник та замовник укласти додаткову угоду про внесння змін до істотних умов договору, а саме кошторисної документації, керуючись пунктом 4 частиною п’ятою статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» у зв'язку з покращенням якості предмету закупівлі, при цьому таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю? Дякуємо за відповідь
Відповідь
09.10.2020 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
853 / 884
Доброго дня. Під час виконання договору про закупівлю палива (бензину автомобільного) виникла потреба щодо зміни ціни за одиницю товару на 10 % (при коливанні ціни на ринку). Пункт 2.ч.5 ст.41 ЗУ "Про публічні закупівлі" передбачає "збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку". У зв'язку з цим потребуємо консультацію щодо наступних питань: 1) яким чином визначається "пропорція" збільшення ціни за товар до збільшення ціни товару на ринку? 2)Які документи можуть підтверджувати збільшення (коливання) ціни на ринку? 3)Якими інформаційними джерелами (ресурсами мережі інтернет) можна підтверджувати збільшення (коливання) ціни на ринку? 4)Чи є формула (методологія, порядок тощо) розрахунку щодо пропорційного збільшення ціни на товар саме на підставі п.2.ч.5 ст.41 ЗУ "Про публічні закупівлі"? 5) Якщо така формула (методологія, порядок тощо) є, то яким нормативним документом це регулюється? Будемо вдячні за роз'яснення та надіємося на Вашу допомогу. З повагою, ТОВ "ЗАХІДЕНЕРГОПОСТАЧ"
Відповідь
03.10.2020 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
792 / 800
Звернення за роз’ясненням. У Коммунальному некомерційному підприємстві Харківської обласної ради «Обласна клінічна психіатрична лікарня №3» було проведено моніторинг ID – М -2020-09-07-0000042 Північно – східним офісом Держаудитслужби щодо закупівлі продуктів харчування. У висновку було встановлено порушення в частині змін до договору про закупівлю (укладання додаткових угод) ,а зокрема : «Відповідно до наданих Замовником в ході моніторингу копій документів та пояснень, підстави внесення змін до істотних умов договору в частині коригування ціни за одиницю товару Замовником обґрунтовується підвищенням ціни на підставі отриманих ним довідок Головного управління статистики у Харківській області про середні ціни за місяць, а не на дату і не по окремих видах товарів або конкретних виробників». Також у висновку вказано: - « … що дані Головного управління статистики є первинною базою для розрахунків індексів споживчих цін і відповідно до мети спостереження не призначені для інших цілей, для оцінки тендерних пропозицій, та визначення переможців під час проведення торгів згідно з процедурами, встановленими Законом.» - «…довідка не містіть даних про діапазон цін та їх коливання на ринку і тому не може бути підставою для укладання додаткових угод.» Просимо Вас надати відповідь чи правомірні вимоги надані у висновку Північно – східного офісу Держаудитслужби ID – М -2020-09-07-0000042, якщо організація щомісяця отримає Довідки Головного управління статистики у Харківський області для визначення коливання цін порівняно з попереднім місяцем, для укладання додаткових угод, що до коригування ціни товару. Чи існує конкретна організація яка надає довідки щоб уникати в подальшому порушень, встановлених у висновку Північно – східного офісу Держаудитслужби. 03.10.2020р.
Відповідь
02.10.2020 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
761 / 708
При розробки проектно-кошторисної документації на виконання будівельних робіт були допущені помилки в обсягах робіт. Після перемоги на тендері підписали договір на виконання робіт в обсягах згідно технічного завдання. В процесі виконання робіт були виявлені ці помилки. Істотні умови договору і ціна залишаються незмінними. Яким чином внести зміни до договірної ціни та договору? Чи можливо взагалі коригувати обсяги та вартість виконаних будівельних робіт згідно Постанови КМУ від 01.08.2005р.№ 668 п.53,та ст.878 ЦК України. Це посилання не дає відповіді на поставлене питання пhttps://me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3302-06%2F42560-06
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2