Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
20.02.2020 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
1124 / 1151
У разі закупівлі Товару до 50 тисяч гривень на виконання вимог частини 3 ст.3 Нової редакції Закону Замовник обов’язково повинен оприлюднити звіт про договір, укладений без використання електронної системи закупівлі. Підпунктом 6 ч. 1ст.1 Нової редакції Закону визначено, що «Договір про закупівлю – господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі. В той же час в ч.3 ст.3 Нової редакції Закону зазначено, що звіт про договір, укладений без використання електронної системи закупівлі (надалі – Звіт) повинен зокрема містити інформацію про дату укладання та номер договору/документа (документів), що підтверджують придбання товару (товарів). Питання: Якщо сума непередбачуваної закупівлі складає 50-1000 грн. (або іншу суму до 50 тис.грн.), чи Замовник зобов’язаний укладати договір про закупівлю, чи все ж таки з метою уникнення бюрократизації дрібних закупівель можлива закупівля такого Товару за рахунком – фактурою? Якщо під формулюванням «документ (документи), що підтверджують придбання товару (товарів)» мається на увазі будь-який платіжний документ, а не лише договір, то тоді як зазначати у звіті закупівлю за рахунком (як приклад) господарських товарів на суму 2000 грн. , де у рахунку можуть бути: 39830000-9 Продукція для чищення: Мило господарське Порошок пральний Мило рідке 33760000-5 Туалетний папір, носові хустинки, рушники для рук і серветки: Папір туалетний Рушники целулозні 39220000-0 Кухонне приладдя, товари для дому та господарства і приладдя для закладів громадського харчування: Губка для миття посуду Пакети для сміття Більшість постачальників за дрібними закупівлями відмовлятимуться виписувати безліч рахунків за дріб’язковими сумами. Крім того, звітування по них потребуватиме введення в штат підприємств додаткових одиниць, які тільки і займатимуться нікому не потрібним звітуванням.
Відповідь
06.02.2020 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
1747 / 1851
З 19.04.2020 вводиться в дію Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель” від 19 вересня 2019 року № 114-ІХ (далі – Закон), за винятком розділу VI. Згідно з пунктом 6 частини першої статті 1 Закону договір про закупівлю – господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення ПРОЦЕДУРИ ЗАКУПІВЛІ / СПРОЩЕНОЇ ЗАКУПІВЛІ та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару. ПРОЦЕДУРАМИ ЗАКУПІВЕЛЬ у відповідності до статті 13 Закону є: відкриті торги; торги з обмеженою участю; конкурентний діалог, переговорна процедура закупівлі. Згідно з пунктом 28 частини першої статті 1 Закону СПРОЩЕНА ЗАКУПІВЛЯ –це придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 і 2 частини першої статті 3 цього Закону. Порядок проведення спрощеної закупівлі передбачений статтею 14 Закону. Разом з тим, частиною сьомою статті 3 Закону встановлено, що придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини першої цієї статті, здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого цим Законом, у випадках передбачених пунктами 1 – 8 цієї частини статті 3 Закону. При цьому, замовник обов'язково оприлюднює в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 цього Закону ЗВІТ ПРО ДОГОВІР ПРО ЗАКУПІВЛЮ, УКЛАДЕНИЙ БЕЗ ВИКОРИСТАННЯ ЕЛЕКТРОННОЇ СИСТЕМИ ЗАКУПІВЕЛЬ. Крім того, згідно з абзацом першим частини третьої статті 3 Закону замовник обов'язково оприлюднює в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 цього Закону ЗВІТ ПРО ДОГОВІР ПРО ЗАКУПІВЛЮ, УКЛАДЕНИЙ БЕЗ ВИКОРИСТАННЯ ЕЛЕКТРОННОЇ СИСТЕМИ ЗАКУПІВЕЛЬ, також у разі здійснення закупівель товарів (робіт, послуг), вартість яких не перевищує 50000грн. Таким чином, згідно з вимогами статті 3 Закону у разі придбання товарів, робіт або послуг без застосування порядку проведення спрощених закупівель – у випадках, передбачених частиною третьою та частиною сьомою цієї статті, замовник обов'язково оприлюднює в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 цього Закону ЗВІТ ПРО ДОГОВІР ПРО ЗАКУПІВЛЮ, укладений без використання електронної системи закупівель. Зі змісту цих вказаних вище норм, а також назви звіту, який оприлюднюється в електронній системі закупівель згідно з пунктом 13 частини першої статті 10 Закону, – «ЗВІТ ПРО ДОГОВІР ПРО ЗАКУПІВЛЮ, укладений без використання електронної системи закупівель» – можна зробити висновок, що договір, укладений без застосування електронної системи закупівель – у випадках, передбачених частинами третьою і сьомою статті 3 Закону, також є ДОГОВОРОМ ПРО ЗАКУПІВЛЮ. Виходячи з викладеного, просимо роз’яснити наступні питання: 1. Чи є договором про закупівлю у розмінні нової редакції Закону договір, укладений без використання електронної системи закупівель – у випадках, передбачених частиною третьою або частиною сьомою статті 3 нової редакції Закону – при укладені якого замовник повинен оприлюднити ЗВІТ ПРО ДОГОВІР ПРО ЗАКУПІВЛЮ, укладений без використання електронної системи закупівель. 2. Чи поширюються на договір, укладений без використання електронної системи закупівель – у випадках, передбачених частиною третьою або частиною сьомою статті 3 нової редакції Закону – вимоги, передбачені статтею 41 нової редакції Закону.
Відповідь
04.02.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1863 / 1781
Добрий день. Питання стосується абз. 7 п.5 ч.2 статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 № 114-IX (далі – Закон № 114): "договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель - для замовників, визначених у пункті 4 частини першої статті 2 цього Закону, у разі здійснення закупівлі відповідно до частин другої та шостої статті 3 цього Закону 114;" Я не зовсім розумію використання У ВИЩЕЗАЗНАЧЕНІЙ СТАТТІ частини 6 статті 3 Закону 114, в якій мова йде про те, що цей Закон не застосовується у певних випадках. Чи може тут мова шла не про частину другу та шосту статті 3 цього Закону 114; а про частину другу та ТРЕТЮ статті 3 цього Закону 114. Тому що, виходить, що договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ застосовується у разі здійснення спрощених закупівель та у РАЗІ КОЛИ МОВА ЙДЕ ПРО НЕЗАСТОСУВАННЯ ЦЬОГО ЗАКОНУ В ПЕВНИХ ВИПАДКАХ. Разом з тим відповідно до ч.3 ст.4 Закону 114 до РПЗ не включаються закупівлі, для яких цей Закон не застосовується. Тобто звіт про договір про закупівлю не включати до РПЗ? Хотілось почути Вашу думку та отримати роз’яснення щодо абз. 7 п.5 ч.2 статті 4 Закону № 114. Чи може тут мова йде про механічну помилку.
Відповідь
04.02.2020 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
1664 / 1747
У зв’язку із неоднозначністю судових рішень, позицій з даного питання контролюючих та правоохоронних органів, звертаємось з проханням надати роз’яснення стосовно наступного. В поточному році виникла необхідність в закупівлі господарських товарів, які відносяться до різних кодів ДК 021:2015. Чи можливе укладання єдиного договору закупівлі, який містить різні коди ДК 021:2015 з оприлюдненням звіту про укладений договір по кожному предмету закупівлі, чи будуть такі дії правомірними, чи є необхідність укладання окремих договорів на кожен товар за окремим кодом ДК 021:2015? Звертаємо увагу, що при закупівлі товарів згідно одного договору з різними кодами ДК 021:2015, відсутня технічна можливість розміщення на електронному майданчику інформації про закупівлю. Також, просимо надати роз’яснення як діяти стосовно даного питання з 19.04.2020 року після введення в дію Закону України Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель від 19.09.2019 року
Відповідь
31.01.2020 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
1441 / 1340
чи потрібно обов"язково на електронному майданчику закупівлі в системі прозоро розміщувати звіт про закупівлю товару від 1 грн. до 50 000 .00 грн.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2