Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
20.04.2021 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1856 / 1928
Доброго дня. 12.01.2021 р. підписано договір між контрагентами на постачання електричної енергії. Згідно Додатку №5 до договору розрахунок за спожиту електричну енергію відбуваєтьчя за формулою (Додаток у вкладенні) та згідно п. 5.2.2. Вартість послуг постачальника (маржинальний прибуток) становить 0,11 грн. без ПДВ за одиницю товару і не може бути змінено без попередньої згоди Споживача. Загальна ціна договору та порядок розрахунку, як істотні умови договору є незмінними. Але при цьому ціна за 1 кВт*год при розрахунках згідно формули постійно змінюється. Чи є правомірним застосовуння в даному випадку п.5 ст41 ЗУ "Про публічні закупівлі" щодо коливання ціни на ринку електричної енергії? Оскільки істотні умови договору та маржинальний прибуток не змінюються. Питання відкрите для великої кількості замовників(споживачів). Оскільки не має жодних роз'яснень кваліфікованих спеціалістів законодавчої та виконавчої гілок влади щодо розрахунків та закриття за формулою, при фіксації лише загальної суми договору, а не ціни за Квт*год. Коли згідно ЗУ "Про публічні закупвлі" зміни істотних умов договору не відбуваються. Заздалегідь вдячні за розгорнуту відповідь на дане питання.
Відповідь
19.04.2021 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1514 / 1661
Відповідно до ч.16 ст.29 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 р. № 922-VIII (зі змінами) (далі – Закон), якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником у тендерній пропозиції та/або подання яких вимагалось тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель. Відповідно до ч.9 ст. 26, учасник процедури закупівлі виправляє невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у своїй тендерній пропозиції, виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій, шляхом завантаження через електронну систему закупівель уточнених або нових документів в електронній системі закупівель протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей. Прошу надати роз’яснення щодо положень вищенаведених статей Закону: 1. Учасник має право усунути невідповідності в інформації та/або документах лише в тих документах, які були ним подані у складі тендерної пропозиції (шляхом прикріплення нових або уточнених документів)? 2. У разі, якщо Учасник взагалі не надав (не завантажив до електронної системи закупівель) конкретний документ, що вимагався Замовником для підтвердження відповідності учасника процедури закупівлі кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 Закону та/або документ, що підтверджує право підпису тендерної пропозиції та/або договору про закупівлю, чи повинен Замовник надати такому учаснику 24 години на усунення цієї невідповідності? Якщо ні, чи підлягає відхиленню тендерна пропозиція такого учасника?
Відповідь
16.04.2021 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1538 / 1570
Доброго дня! Якщо в складі ТП надано кольорову скан-копію документу, який виданий державною організацією, наприклад, Висновок ДСЕЕ. На скан-копію накладено напівпрозоре зображення та/або надпис. Надпис на документі "Згідно з оригіналом. Посада, ПІБ, підпис, дата" відсутні. Такий документ є оригіналом або копією або чим?
Відповідь
16.04.2021 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1707 / 1757
Доброго дня! Підскажіть будь ласка, якщо було на початок року назначено відкриті торги для закупівлі продуктів харчування, та заключено договір з учасником. Але через місяць учасник розриває договір (так як не може постачати товар за такою низькою ціною). Ми можемо на момент проведення нових відкритих торгів, заключити прямий договір згідно абз. 3 підпункту 3 п.7 ст. 3 закону України "Про публічні закупівлі" (розірванням договору про закупівлю з вини учасника на строк, достатній для проведення тендеру, в обсязі, що не перевищує 20% суми, визначеної в договорі про закупівл., який розірваний з вини такого учасника) ?
Відповідь
16.04.2021 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1469 / 1585
Управління Державного агентства рибного господарства у Харківській області (далі - Управління) просить надати роз’яснення щодо порядку здійснення публічних закупівель (тендерів). Згідно з додатком 2 до розпорядження Кабінету Міністрів України від 25.09.2019 № 846-р «Про визначення Державної установи «Професійні закупівлі» централізованою закупівельною організацією» Держрибагентство зобов’язано проводити тендери та закупівлі за рамковими угодами через централізовану закупівельну організацію. Управління Державного агентства рибного господарства у Харківській області є територіальним органом Державного агентства рибного господарства України (далі - Держрибагентство), діє у складі Держрибагентства як відокремлений структурний підрозділ і йому підпорядковується, не є юридичною особою та має окремий код ЄДРПОУ. У зв’язку з необхідністю придбання Управлінням бензину та дизельного палива за предметом закупівлі «Нафта і дистиляти» (ДК 021:2015 - 09130000-9) за процедурою відкриті торги та враховуючи вищевикладене, чи зобов’язано Управління проводити таку закупівлю через Державну установу «Професійні закупівлі»?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2