Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
14.07.2022 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
142 / 136
Доброго дня. Пунктом 4 ч. 5 ст. 41 Закону України "Про публічні закупівлі" встановлено можливість "продовження строку дії договору про закупівлю та строку виконання зобов’язань щодо передачі товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі обставин непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю". Чи правомірно на підставі наведеної норми Закону продовжувати лише строк дії договору або лише строк надання послуг чи обов`язково має виконуватися вимога щодо одночасної зміни строку надання послуг та дії договору? Лист від 24.11.2020 № 3304-04/69987-06 “Щодо укладення, виконання, змін та розірвання договору про закупівлю” тлумачення застосування п. 4 ч. 5 ст. 41 Закону в цій частині не містить.
Відповідь
14.07.2022 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
280 / 279
Доброго дня. Якщо замовник оголошує переговорну процедуру на продукти харчування (до прикладу фрукти-овочі) в середині року на підставі ст.40 ч.2 п.3 абзац 3: "розірвання договору про закупівлю з вини учасника на строк, достатній для проведення тендера, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі про закупівлю, який розірваний з вини такого учасника. Застосування переговорної процедури закупівлі в такому випадку здійснюється за рішенням замовника щодо кожного тендера;" чи може бути змінено асортимент товару по відношенню з розірваною угодою (виключено деякі фрукти овочі і/або додано такі які не були у розірваній угоді). І чи законодавством взагалі заборонено/дозволено змінювати сам асортимент по відношенню Переговорної процедури ( ст.40 ч.2 п.3 абзац 3) до розірваної угоди, чи переговорної процедури( ст.40 ч.2 п.3 абзац 3) до асортименту в тендері, на період проведення якого вона здійснюється.. Щиро дякую за розуміння та відповідь!!! З повагою Н.Левченко
Відповідь
14.07.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
347 / 340
Добрий день. Наша установа планує закупити вугілля для потреб закладів освіти на опалювальний сезон . Очікувана сума закупівлі 500 тис. грн. Дана сума запланова у кошторисі видатків на 2022 рік, ще на початку року. Яку процедуру необхідно вибрати - відкриті торги відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі" чи по постанові КМУ 169 від 28.02. 2022 р. зі змінами( враховуючи постанову № 723 від 24.06.2022р. ) - спрощену закупівлю
Відповідь
13.07.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
281 / 273
Внаслідок агресії РФ зруйновано громадську будівлю, що знаходиться на балансі громади, належить до комунальної власності та розташовану на земельнвй ділянці, що належить громаді . Благодійний фонд за рахунок власних, 100% приватних коштів має намір відновити зруйновану будівлю . Співфінансування - немає ! Проєктно-кошторисну документацію виготовляє фонд власним коштом . . Після закінчення бкдівництва фонд має намір передати будівлю громаді безкоштовно . Чи підпадає даний випадок під дію Закону про публічні закупівлі ? Чи потрібно оголошувати тендер ? Дякую .
Відповідь
13.07.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
341 / 344
29.06.2022 набули чинності зміни до постанови КМУ від 28.02.2022 № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (далі – Постанова) якими в тому числі передбачено, що замовники (крім тих, що визначені в абзацах 1 та 2 підпункту 1 пункту 1 Постанови) здійснюють публічні закупівлі, вартість яких становить або перевищує 50 тис. гривень, із використанням порядку застосування спрощених закупівель, встановленого Законом України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон). Разом з тим, в підпункті 3 пункту 1 Постанови зазначено, що під час здійснення закупівель, передбачених підпунктом 1 пункту 1 Постанови, без використання електронної системи закупівель, такі закупівлі не включаються до річного плану закупівель. За результатами їх здійснення в електронній системі закупівель, за умови, що вартість закупівлі становить або перевищує 50 тис. гривень, замовник оприлюднює звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договір про закупівлю, а також всі додатки та зміни до нього не пізніше ніж через 70 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. Підпунктом 1¹ пункту 1 Постанови визначено, що договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України. Підпунктом 4¹ пункту 1 Постанови визначено, що відповідальною за організацію та проведення закупівель, визначених підпунктом 1 пункту 1 Постанови, може бути визначена уповноважена особа або інша особа, визначена замовником. Враховуючи вищезазначене просимо надати відповідь на наступні запитання: 1. Чи включаються до річного плану закупівель закупівлі, що здійснюватимуться відповідно до Постанови в порядку проведення спрощених закупівель, встановленого Законом? 2. Чи застосовується термін оприлюднення вказаний в абзаці 8 підпункту 3 пункту 1 Постанови до закупівель, що здійснюватимуться відповідно до Постанови в порядку проведення спрощених закупівель, встановленого Законом? 3. Чи необхідно в договорах про закупівлю, що укладаються за результатом закупівель здійснених, відповідно до Постанови, в порядку проведення спрощених закупівель, встановленого Законом, враховувати особливості визначені ст.41 Закону? 4. Чи необхідно при призначенні уповноважених осіб відповідальних за проведення спрощених закупівель відповідно до Постанови враховувати норму частини третьої статті 11 Закону та визначати конкретні напрямки закупівель, що здійснюватимуть уповноважені особи?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2