Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
11.08.2021 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
2141 / 2199
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи повинен замовник під час проведення переговорної процедури за п.п. 3 п. 2 статті 40 (відсутність конкуренції з технічних причин) вимагати від учасника підтвердження відсутності підстав для відмови за ч. 1 ст. 17? Дякуємо за відповідь!!!
Відповідь
10.08.2021 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
1080 / 1106
Відповідно до п.2 ч.2 ст.41 ЗУ "Про публічні закупівлі" - Переможець процедури закупівлі/спрощеної закупівлі під час укладання договору про закупівлю повинен надати - зокрема копію ліцензії або документа дозвільного характеру (у разі їх наявності) на провадження певного виду господарської діяльності, якщо отримання дозволу або ліцензії на провадження такого виду діяльності передбачено законом. Прошу уточнити або підтвердити думку заявника, що законодавець має на увазі діючу (чинну) ліцензію або документ дозвільного характеру із заначенням в цих документах (ліцензії або документі дозвільного характеру) дати чинності або безстроковості (чинності на необмежений термін).
Відповідь
10.08.2021 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
1777 / 1788
Вартісні межі для процедур закупівель встановлює частина 1 статті 3 Закону про публічні закупівлі. Вона визначає, що Закон застосовується: 1) до замовників 1-3 категорій (визначених пунктами 1-3 частини першої статті 2 Закону), за умови що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт – 1,5 мільйона гривень; 2) до замовників 4 категорії (визначених пунктом 4 частини першої статті 2 Закону), за умови що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт – 5 мільйонів гривень; 3) до усіх замовників (визначених частиною першою статті 2 цього Закону), які здійснюють спрощені закупівлі відповідно до цього Закону та/або укладають договори без використання електронної системи закупівель відповідно до частини другої цієї статті. Закон про публічні закупівлі передбачає, що замовники можуть здійснювати закупівлі шляхом застосування однієї з таких конкурентних процедур: відкриті торги; торги з обмеженою участю; конкурентний діалог. Як виняток та відповідно до умов, визначених у частині другій статті 40 цього Закону, замовники можуть застосовувати переговорну процедуру закупівлі. Як бачимо, частина 1 статті 13 Закону відносить переговорну процедуру до процедур закупівель. Лише наголошує, що проведення цієї процедури можливе в окремих виняткових випадках. Окремих вартісних меж для переговорної процедури законодавець не встановив. Вони такі самі як встановила частина 1 статті 3 Закону. Згідно ЗУ Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та інших законів України щодо вдосконалення системи функціонування та оскарження публічних закупівель: "Прикінцеві та перехідні положення" доповнити пунктами 3-2 і 3-3 такого змісту: "3-2. Установити, що до 24 серпня 2021 року замовники, визначені Кабінетом Міністрів України, можуть здійснювати закупівлю товарів, робіт і послуг, необхідних для забезпечення підготовки та проведення заходів з відзначення 30-ї річниці незалежності України, згідно з переліком товарів, робіт і послуг, затвердженим Кабінетом Міністрів України, за переговорною процедурою, встановленою статтею 40 цього Закону. При цьому замовник має право укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі у строк не раніше ніж через п’ять днів з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю. Враховуючи наведене вище, з метою забезпечення законності та прозорості закупівель , Установа звертається до уповноваженого органу управління - Міністерства охорони здоров’я України та просить: - Надати роз'яснення, яку саме процедуру застосовувати для забезпечення підготовки та проведення заходів з відзначення 30-ї річниці незалежності України, якщо сума договору становит 55 000 тисяч гривень.
Відповідь
10.08.2021 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
1599 / 1668
Просимо надати роз'яснення, чи є Національне агенство з акредитації ЄДИНИМ органом, функціями якого є акредитація огранів з оцінки відповідності, у тому числі прийняття рішень про акредитацію, відмову в акредитації, розширення та обмеження сфери акредитації, тимчасове зупинення і поновлення дії та скасування атестата про акредитацію; – проведення моніторингу за відповідністю акредитованих ним органів з оцінки відповідності вимогам акредитації шляхом здійснення нагляду, проведення повторних та позачергових оцінок. Та чи правомірною буде закупівля послуг Національного агенства з акредитації згідно вимог абзацу четвертого пункту 2 статті 40 Закону України "Про публічні закупівлі", а саме: відсутність конкуренції з технічних причин, яка має бути документально підтверджена замовником. Завчасно вдячні за відповідь
Відповідь
10.08.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1166 / 1143
Відповідно до ЗУ № 1599-IX "3-1. Установити, що на період дії встановленого Кабінетом Міністрів України карантину, відповідно до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є лікарські засоби, вакцини або інші медичні імунобіологічні препарати, розхідні матеріали для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 та медичні вироби для вакцинації від COVID-19, медичне обладнання для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу пацієнтам, хворим на COVID-19, системи постачання медичних газів, необхідні для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19). Перелік таких лікарських засобів та порядок їх закупівлі затверджуються Кабінетом Міністрів України." Чи може бути застосовано на даний момент в якості переліку Постанова КМУ №225 від від 20 березня 2020 до затвердження нового переліку?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2