Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
30.08.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
251 / 251
Суть звернення: 1. Чи може замовник, враховуючи вимоги вказаних Постанов, здійснювати придбання товару, електричної енергії на суму 479 371,91 грн., шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів у разі, коли відмінено відкриті торги через неподання жодної тендерної пропозиції для участі у відкритих торгах у строк, установлений замовником? 2. Чи зобовязаний замовник вимагати в данному випадку від виконавця державного контракту (договору) виконання вимог абзаців 2 та 3 статті 9 постанови Кабінету Міністрів України від 18.07.2023 № 736?
Відповідь
22.01.2024 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
250 / 268
Який курс СПЗ для порогових меж міжнародних угод на 2024 рік?
Відповідь
30.01.2024 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
231 / 219
У тендерній документації (далі – ТД) встановлено технічні вимоги до предмета закупівлі – капітальний ремонт, у тому числі «Вимоги щодо формування договірної ціни»: «Вартість тендерної пропозиції учасника на виконання робіт – це договірна ціна на весь обсяг робіт, яку учасник згоден виконати. Договірна ціна розраховуються по об’єкту в цілому. Вид договірної ціни – динамічна.» Інформація про спосіб документального підтвердження відповідності запропонованої пропозиції технічним вимогам повинна бути підтверджена документами, зокрема розрахунком ціни тендерної пропозиції, який включає в себе договірну ціну та підтверджуючі розрахунки за статтями витрат, а саме:  «Договірна ціна»;  пояснювальна записка;  розрахунок коштів на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами;  локальні кошториси до «Договірної ціни»;  розрахунки до документа «Договірна ціна»;  підсумкова відомість ресурсів до локальних кошторисів. Тобто учасник надає розрахунок ціни тендерної пропозиції, який включає в себе договірну ціну та підтверджуючі розрахунки за статтями витрат з метою підтвердження виконання робіт згідно з технічним завданням. При цьому дуже часто учасники під час складання договірної ціни та/або кошторисної документації припускаються помилок, наприклад: 1) зазначено вид Договірної ціни у невідповідності до вимог ТД 2) Договірну ціну, у якій враховано ризики, при цьому вид договірної ціни – динамічна або; 3) Є помилки в обсягах та одиницях виміру у підтверджуючих розрахунках за статтями витрат тощо. Чи вважаються невідповідності вимогам тендерної документації та законодавства, яких учасники припустилися під час складання договірної ціни та/або кошторисної документації та які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі такими, що їх виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі - роботи. Чи зобов’язан Замовник розміщувати повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей?
Відповідь
06.03.2024 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
183 / 181
Доброго дня. Постачальник тендерного договору хоче розірвати договір у зв'язку із закриттям АЗС? Чи є законні підстави укласти прямий договір до 50 тис або 100 тис. без проведення відкритих торгів ?
Відповідь
09.02.2024 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
173 / 197
КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЖОВТНЕВЕ ТРАМВАЙНЕ ДЕПО» (далі – Замовник) згідно із Законом України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) належить до замовників, які здійснюють закупівлі відповідно до Закону (пункт 4 частини першої статті 2 Закону). Згідно із пунктом 14 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (із змінами) (далі – Особливості), закупівля відповідно до Особливостей здійснюється замовником на підставі наявної потреби або у разі планової потреби наступного року (планових потреб наступних періодів). Запланована закупівля, незалежно від її вартості, включається до річного плану закупівель (далі - річний план) замовника відповідно до статті 4 Закону. Річний план Замовника формується на підставі заявок структурних підрозділів Замовника. Наявна потреба в конкретному переліку товару виникає протягом року. Звертаємось до Вас з наступного питання: Чи не буде порушенням законодавства в сфері публічних закупівель, якщо виходячи із наявної потреби протягом року, спочатку Замовником укладено договір/-ри без використання електронної системи закупівель на товари, вартість предмету закупівлі яких є меншою, ніж 100 тис. гривень, а потім при перевищенні 100 тис. гривень (коли було вже укладено договори без використання електронної системи закупівель на товари, вартість предмету закупівлі яких є меншою, ніж 100 тис. гривень) Замовником буде проведено закупівлю на той самий предмет закупівлі шляхом застосування відкритих торгів у порядку, визначеному Особливостями, та/або шляхом використання електронного каталогу?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2