Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
05.02.2021 Запитання      Тема: Відміна торгів або визнання їх такими, що не відбулись Розширений перегляд
878 / 900
Підкажіть, будь ласка!!! Військова частина 1485, яка є органом охорони Державного кордону, проводила закупівлі застосовуючи Закон України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони". Чи маємо ми право використовувати Закон України “ Про оборонні закупівлі ” Стаття 2. «Сфера застосування Закону» Закон України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони" дещо відрізняється від статті 2. «Сфера застосування Закону» та пункту 10 Статі 1 використовувати Закон України “ Про оборонні закупівлі ” Дякую.
Відповідь
04.02.2021 Запитання      Тема: Оскарження процедур закупівель Розширений перегляд
884 / 869
Підкажіть, чи може будь-яка особа, виявивши, що замовник процедури закупівлі уклав прямий договір з порушенням (перевищення ціни) повідомити про це в АМКУ та ДАУ ? Чи це можуть зробити тільки учасники договору? Дякую
Відповідь
04.02.2021 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
936 / 967
Доброго дня! Підкажіть будь ласка що робити в наступній ситуації. В результаті аукціону у відкритих торгах на закупівлю електричної енергії був укладений договір з переможцем 04.01.2021 року. Номер закупівлі UA-2020-11-24-002810-a. Сьогодні отримали електронного листа від постачальника з пропозицією укласти у лютому 2021 року 3 додаткові угоди на збільшення тарифу, так як він збільшився на 33% з підтвердженням Торгово - промислової палати. Керуються тим, що в п. 2 ч. 5 ст. 41 не має обмежень в кількості підвищень по 10% на місяць (для закупівлі електроенергії). Розрахунковим періодом згідно умов договору є календарний місяць. Ми в телефонній розмові відповіли, що збільшення можливе лише один раз на місяць на 10 %, чи вірно ми відповідаємо? Як вірно вчинити з приводу такого підвищення тарифу більш ніж на 10%, враховуючи що таких підвищень протягом року може бути багато, а ми зменшуємо обсяги електричної енергії, яких нам може не вистачити до кінця року. Чи маємо ми можливість оголосити нову закупівлю та до її закінчення працювати з цим постачальником?
Відповідь
04.02.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
883 / 1018
Доброго дня! Нами як Замовником було опубліковано спрощену закупівлю в якій зазначена Очікувана вартість закупівлі з врахуванням ПДВ. До участі в закупівлі бажає залучитися фізична особа-підприємець, яка не є платником ПДВ. Технічно на етапі подання пропозиції він не може обрати чи він подає пропозицію з ПДВ, чи без. Системою його пропозиція автоматично подається з врахуванням ПДВ. Наприклад він в пропозиції вказав 140000 грн з ПДВ. Далі, на стадії аукціону, його пропозиція буде враховуватися системою як подана з врахуванням ПДВ. Якщо він переможе у закупівлі, то на стадії публікації договору в системі ми як Замовник технічно можемо вказати, що договір укладений без ПДВ. Однак, відповідно до частини 4 статті 41 ЗУ "Про публічні закупівлі": "4. Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції/пропозиції за результатами електронного аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі або узгодженої ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури, крім випадків визначення грошового еквівалента зобов’язання в іноземній валюті та/або випадків перерахунку ціни за результатами електронного аукціону в бік зменшення ціни тендерної пропозиції/пропозиції учасника без зменшення обсягів закупівлі." Питання: якщо учасник - не платник ПДВ переможе за результатами аукціону з пропозицією наприклад 140000 грн з ПДВ, чи необхідно в договорі вираховувати з цієї пропозиції 20% та прописувати 116666.67 грн (без ПДВ), чи писати 140000 без ПДВ? Як не допустити порушення частини 4 статті 41 ЗУ "Про публічні закупівлі" в такій ситуації.
Відповідь
04.02.2021 Запитання      Тема: Відкриті торги з публікацією англійською мовою Розширений перегляд
802 / 862
Ситуація: під час прекваліфікації у відкритих торгах з публікацією англійською Замовник допустив усіх учасників до аукціону, визнавши їх відповідність технічним вимогам, кваліфікаційним критеріям (досвід, МТБ) та ст.17 згідно з тендерною документацією (далі ТД). Але після аукціону при більш детальному розгляді найбільше вигідної тендерної пропозиції виявив, що забезпечення цієї тендерної пропозиції не відповідає умовам, що визначені у ТД і відхилив цю пропозицію. Перейшовши до детального розгляду наступної найбільш вигідної пропозиції, Замовник виявив невідповідність у документах щодо права підпису та документах про повноваження (вивчивши відповідні статті статуту підприємства Учасника), тому як ці документи потрібні разом з пропозицією згідно з ТД, і теж відхилив цю пропозицію. Переможцем визнано наступну найбільш вигідну пропозицію, яка відповідає усім вимогам ТД як для учасника, так і для переможця. Питання: 1. Чи є правомірними дії Замовника в такому випадку (будь ласка надайте відповідь стосовно кожного відхиленого учасника)? 2. Чи допускається під час ПРЕкваліфікації лише перевірка декількох критеріїв, а повна перевірка після аукціону (як у звичайних відкритих торгах)?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2