Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
19.07.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1582 / 1698
Управління освіти Краматорської міської ради просить Вас надати роз’яснення, яким чином можливе проведення процедури закупівлі «Відкриті торги для закупівлі енергосервісу» без порушення вимог Закону України «Про публічні закупівлі» враховуючи розбіжності наявні між нормами Закону України «Про публічні закупівлі» та Закону України «Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації».? Відповідно до ст.3 Закону України «Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації» «….Стаття 3. Особливості здійснення закупівель енергосервісу 1. Закупівлі енергосервісу здійснюються шляхом застосування процедури відкритих торгів або переговорної процедури закупівлі, яка застосовується виключно у випадках, передбачених пунктом 4 частини другої статті 35 Закону України "Про публічні закупівлі". 2. У разі здійснення закупівлі енергосервісу за процедурою відкритих торгів строк для подання тендерних пропозицій встановлюється відповідно до абзацу другого частини третьої статті 21 Закону України "Про публічні закупівлі", розкриття тендерних пропозицій відбувається у порядку, передбаченому абзацом другим частини першої статті 27 Закону України "Про публічні закупівлі", розгляд та оцінка тендерних пропозицій відбуваються у порядку, передбаченому абзацом другим частини першої та частиною п’ятою статті 28 Закону України "Про публічні закупівлі".» Тоді як, ст.35 Закону України «Про публічні закупівлі» описує «Проведення конкурентного діалогу», а п.4 ч.2 цієї статті звучить як: «підстави, встановлені статтею 17 цього Закону». ст.21 Закону України «Про публічні закупівлі» носить назву «Інформування про проведення відкритих торгів» та абз. 2 ч.3 ст.21 Закону України «Про публічні закупівлі» взагалі відсутній у поточній редакції Закону, що унеможливлює встановлення строку для подання тендерних пропозицій відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі»; ст.27 Закону України «Про публічні закупівлі» носить назву «Забезпечення виконання договору про закупівлю» та абз.2 ч.1 ст.27 Закону України «Про публічні закупівлі» взагалі відсутній у поточній редакції Закону, що унеможливлює здійснення розкриття тендерних пропозицій відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі»; ст.28 Закону України «Про публічні закупівлі» носить назву «Розкриття тендерних пропозицій/ пропозицій» та абз.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про публічні закупівлі» описує процедуру розкриття тендерних пропозицій а ч.5 ст.28 Закону України «Про публічні закупівлі» взагалі відсутня у поточній редакції Закону, що унеможливлює здійснення розкриття тендерних пропозицій відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі»; Враховуючи особливості закупівель послуг з енергосервісу та обов’язкове дотримання Замовниками вимог Закону України про «Публічні закупівлі», виникає правова колізія - невідповідність змісту статей Закону України «Про публічні закупівлі», змісту статей Закону України «Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації». Управління освіти Краматорської міської ради просить Вас роз’яснити чи можливо провести взагалі провести процедуру закупівлі «Відкриті торги для закупівлі енергосервісу» без порушення вимог Закону України «Про публічні закупівлі» ?
Відповідь
14.07.2021 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
2234 / 2207
Для забезпечення харчуванням дітей пільгових категорій та з особливими потребами 06.02.2021рок на офіційному сайті https://prozorro.gov.ua оголошено закупівлю за процедурою відкриті торги за Предметом: «Послуги гарячого харчування ДК 021:2015 - 55510000-8 – Послуги їдалень» (UA-2021-02-16-007492-a) яку планувалося завершити шляхом укладення договору з переможцем відкритих торгів до 28.03.2921 року, але з неодноразовим оскарженням учасниками ТОВ ФУД-КУК, ТОВ «ЛІКЕА», умови тендерної документації на закупівлю даних послуг та прийнятих рішень тендерним комітетом закладу щодо відхилення пропозицій та обрання переможця торгів до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг дана закупівля неодноразово призупинялася. На час розгляду скарги ТОВ ЛІКЕЯ та прийняття рішення АМКУ 17 червня 2021р. Замовн6иком у відповідності до Закону України « Про публічні закупівлі» а саме: абзац 4 ч.2. ст. 40 Закону укладено договір на закупівлю послуг харчування за переговорною скороченою процедурою на суму 648 305,6 грн без ПДВ, що склало яка 19 % очікуваної вартості тендеру термін надання послуг з 23.06. 21 по 18. 07.2021, даний договір виконано. 08.07.2921 року до АМКУ подано чергову скаргу вже від ТОВ "КОНТРАКТ ПРОДРЕЗЕРВ 5", на скасування рішення про визначення переможця ТОВ «ЛІКЕА», і прийняття рішення про скасування закупівлі АМКУ прийнято дану скаргу до розгляду, дата розгляду скарги 21.07.2021 тендер призупинено. З переможцем даного тендеру договір до 18.07.2021 не може бути укладено, але у наявності негайна необхідність у продовженні харчування дітей пільгових категорій та з особливими потребами за рахунок 100% бюджетних коштів. Чи має право Замовник укласти ще один договір за переговорною скороченою процедурою на суму 648 305,6 грн без ПДВ, що склало яка 19 % очікуваної вартості тендеру термін надання послуг з 19.07. 21 по 11. 08.2021 на закупівлю послуг з харчування до прийняття АМКУ відповідного рішення по скарзі. З повагою
Відповідь
12.07.2021 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
2120 / 2156
Відкриті торги на послуги харчування 3млн.грн. призупинено 4 рази АМКУ. Була проведена переговорна процедура на 20% тобто 600 тис.грн. кошти використані. Знову відкриті торги на оскарженні. Питання. Чи маємо ми право повторно провести ще раз 20% переговорну процедуру на 600 тис.грн. ? Зривається оздоровлення дітей влітку
Відповідь
08.07.2021 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
1028 / 982
Доброго дня! Просимо надати відповідь на наступне питання. Наша установа в березні 2021 р. провела відкриті торги на закупівлю природного газу. В оголошенні про проведення торгів був вказаний предмет закупівлі: ДК 021:2015:09120000-6: Газове паливо. У висновку за результатами моніторингу цієї закупівлі ДАСУ вказано на порушення замовником вимог п.14 Порядку №1082 від 11.06.2020 р. стосовно відсутності в оголошенні зазначення коду товару, визначеного згідно з Єдиним закупівельним словником, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі. При поданні оголошення ми керувались вимогами п.14 Порядку №1082 та листом-роз'ясненням Мінекономіки №3304-04-53972-06 від 03.09.2020 р. «Щодо визначення предмета закупівлі та розміщення інформації в електронній системі закупівель», за якими зазначення такого коду необхідне для номенклатурних позицій. Предмет закупівлі не розподілявся на окремі номенклатурні позиції (закуповувався виключно природний газ), тому, відповідно до «Порядку визначення предмету закупівлі», в оголошенні був вказаний лише загальний код, визначений за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника. Скажіть, чи достатньо у випадку, коли предмет закупівлі не розподіляється на окремі номенклатурні позиції, зазначення в оголошеннях лише коду, визначеного за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника?
Відповідь
06.07.2021 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
1676 / 1744
Рішення Замовника про проведення закупівлі було прийнято на засіданні тендерного комітету 14 червня 2021 року. На дату засідання тендерного комітету офіційний курс Національного банку України (https://minfin.com.ua/currency/eur/2021-06-14/ ) становив 32,7905 гривень за 1 євро, джерело інформації: офіційний веб- сайт Національного банку України. Відповідно до вищенаведеного, на момент прийняття рішення про внесення змін до річного плану закупівель 133 00,00 євро становило 4 361 136,50 гривень, саме тому тендерним комітетом процедурою закупівлі з очікуваною вартістю 4 340 000,00грн. було обрано відкриті торги. Відповідно до абз.2 ч.1 ст.4 Закону України «Про публічні закупівлі» (Закон (Річний план та зміни до нього безоплатно оприлюднюються замовником в електронній системі закупівель протягом п’яти робочих днів з дня затвердження річного плану та змін до нього) Замовником 16 червня 2021 року було оприлюднено затверджені зміни до річного плану закупівель та відповідну конкурентну процедуру. Станом на момент оголошення відкритих торгів 16 червня 2021 року відбулось коливання курсу євро в бік зменшення та, відповідно, 133тис. євро становило 4 338 007,80грн.. За рахунок коливання курсу євро в бік зменшення за період від прийняття рішення про проведення закупівлі (14.06.2021) та її оголошенням (16.06.2021р.), виникло перевищення очікуваної вартості предмета закупівлі порогу в 133 000,00 євро. (на 61,08 євро). Як правильні дії Замовника у даній ситуації. Чи вважається перевищення порогу у 133тис. євро за рахунок коливання курсу від дати прийняття змін до річного плану закупівель до оприлюднення закупівлі порушенням ч.3 ст.10 ЗУ"Про публічні закупівлі"?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2