Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
06.04.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1741 / 1831
За результатами проведених торгів у 2021 році, було укладено трирічний договір на реконструкцію дороги, роботи були призупинені в результаті обставин непереборної сили, спричинених військовою агресією російської федерації та змінами законодавства, які обмежили оплату виконаних робіт Державною казначейською службою. У 2023 році обмеження на проведенні оплати капітального будівництва було скасоване та з’явилася можливість оплачувати виконані роботи, а підрядник підтвердив свої наміри виконувати договірні зобов’язання за договором. Але, враховуючі те, що ціни на матеріально-технічні ресурси зросли в декілька разів та виникла необхідність у заміні деяких технічних рішень, замовником було проведено додаткову експертизу. Тому підрядник просить переглянути суму багаторічного тендерного договору у бік збільшення договірної ціни. Питання, яким чином це можливо провести в межах законодавства?
Відповідь
21.06.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1734 / 1579
Доброго дня. Подаючи тендерну пропозицію через електронний майданчик, учасник повинен здійснити підписання всієї пропозиції в цілому, тобто накласти кеп/уеп (що відповідає Наказу 1082). Відповідно до пункту 32 частини 1 статті 1 Закон України "Про публічні закупівлі" тендерна пропозиція - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник процедури закупівлі подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації. Тендерні пропозиції відповідно до Закону подаються до закінчення кінцевого строку подання тендерних пропозицій. Документи, які учасник завантажує на усунення встановлених замовником недоліків не є тендерною пропозицією. Враховуючи норми, що містяться в Постанові № 1178, яка затвердила Особливості про здійснення закупівель, чи можна в такому випадку надати учаснику 24 години на виправлення невідповідностей, якщо учасник при поданні тендерної пропозиції не наклав в цілому кеп\уеп? Адже фактично така тендерна пропозиція взагалі вважається не поданою.
Відповідь
09.04.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1731 / 1785
Добрий день! Прошу надати пояснення, чи застосовується абз. 6 підпункту 3 пункту 41 Особливостей № 1178, що дозволяє відхилити переможця процедури закупівлі (надав недостовірну інформацію, що є суттєвою для визначення результатів процедури закупівлі, яку замовником виявлено згідно з абзацом другим пункту 39 цих особливостей) до усіх документів учасника, чи тільки до тих, що були надані переможцем процедури закупівлі після повідомлення про намір укласти договір?
Відповідь
11.12.2022 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1724 / 1760
Добрий день! КВКП "Водограй" включено до переліку обєктів критичної інфраструктури, що підтверджується відповідною довідкою, яка додається. На підставі п.п.12 п.13 ПКМУ №1178 від 12.10.22 р., самостійно прийнято рішення на закупівлю електричної енергії (універсальна послуга) на суму понад 200 тис.грн... Які додаткові обгрунтування чи документи необхідні для проведення закупівлі на підставі п.п.12 п.13 Постанови без проведення процедури відкритих торгів? Дякую.
Відповідь
13.06.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1715 / 1681
Замовником оголошено відкриті торги з особливостями у травні 2023 року. Вимогами ТД встановлено, що Учасник у своїй пропозиції надає технічну специфікацію встановленого зразка. Відповідно до пункту 40 Особливостей передбачено, що якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель. Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерній пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо. Під час розгляду пропозиції іншими учасниками виявлено невідповідність, а саме Учасником (Переможцем) закупівлі надано у складі пропозиції технічну специфікацію, яка частково не відповідає змісту зразку встановленого додатком(невказана інформація про замовника). При цьому інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі повністю відповідає змісту встановленого замовником. Замовник не вбачає у цьому помилку, та погоджується, що технічна специфікація відповідає змісту додатку. В консультації на запит 234-2023 від Ярош Марини Євгенівни вказано, що у разі якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в гарантії, яка була надана як забезпечення тендерної пропозиції згідно пункту 10 частини першої статті 1 Закону України, банками, іншими фінансовими установами та страховими організаціями за встановленою наказом № 2628 формою, то такі невідповідності підлягають виправленню згідно з пунктом 40 Особливостей. Натомість не підлягає виправленню згідно з пунктом 40 Особливостей випадок відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником. Однак виникає питання чи зобов’язаний замовник надати 24 години на виправлення недоліків у технічній специфікації, у разі якщо виправлення недоліків не буде нести за собою зміну предмета закупівлі (його найменування, марку, модель тощо)?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2