Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
09.07.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
4213 / 4149
Беручи до уваги підходи до визначення замовників, які наведені в роз’ясненні від 21.05.2020 року, комунальне підприємство засновником якого є селищна рада, і яке окрім своєї комерційної діяльності надає послуги на умовах, встановлених рішенням селищної ради є замовником і має здійснювати закупівлі товарів, робіт і послуг, керуючись вартісними межами, визначеними Законом. Разом з тим, не зрозуміло, чи потрібно такому Комунальному підприємству проводити процедури закупівель для придбання товарів, робіт і послуг в рамках своєї комерційної діяльності. Наприклад: Комунальне підприємство перемогло на торгах, уклало договір з селищною радою на виконання робіт з благоустрою. Для виконання такого договору Комунальному підприємству необхідно придбати будівельні матеріали. Питання: чи має таке Комунальне підприємство проводити процедури закупівель щодо придбання матеріалів для виконання договору укладеного за результатами торгів?
Відповідь
06.07.2020 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
3518 / 3801
Комунальне підприємство бажає придбати вантажний автомобіль близько 250 тис. грн., однак є сумніви чи потрібно оприлюднювати інформацію про закупівлю та які дії ще потрібно вчинити аби все зробити відповідно до Законодавства.
Відповідь
26.06.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3805 / 3822
Департамент капітального будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації (надалі – замовник) просить Вас надати роз’яснення з наступного питання. Частиною четвертою статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі – Закон) встановлені категорії замовників, що використовуються у Законі. При публікації процедур закупівель, категорія замовника згідно з положеннями Закону повинна міститися у річному плані, в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, звіті про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, оголошенні про проведення закупівлі для укладення рамкової угоди, оголошенні з відомостями про укладену рамкову угоду, звіті про результати проведення закупівлі з використанням електронної системи, оголошенні про проведення відкритих торгів, повідомленні про намір укласти договір про закупівлю, оголошенні про проведення конкурентного діалогу, оголошенні про проведення торгів з обмеженою участю, протоколі кваліфікаційного відбору, повідомленні про внесення змін до договору про закупівлю, звіті про виконання договору про закупівлю. З порушеного питання Мінекономіки надано роз’яснення від 21.05.2020 № 3304-04/32275-06 щодо визначення замовників, у якому зазначено що категоризація замовників, є нововведенням Закону, які запроваджено для чіткого та однозначного віднесення цих суб’єктів під дію Закону, а також для зручності користувачів електронної системи закупівель. При реєстрації замовником юридичних зобов’язань в органі Державної казначейської служби, а саме договорів укладених за результатами процедур закупівель які було проведено після внесення змін до Закону (введення у дію Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 № 114-ІХ), між замовником та казначейською службою виникло протиріччя з питання застосування законодавства. Орган Державної казначейської служби, посилаючись на інформацію яка викладена у звіті про результати проведення закупівлі, вважаючи її істотною умовою, яка обов’язково повинна бути внесена до договору, вимагає від замовника внесення в преамбулу договорів - категорії замовника, та відмовляється реєструвати укладені договори без внесення зазначеної інформації. Згідно з статтею 19 Конституції України Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише, на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. На підставі вищевикладеного, керуючись вимогами пункту 12 частини 1 статті 9 Закону, просимо Вас надати роз’яснення, з порушеного питання.
Відповідь
19.06.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
4077 / 3965
Форма власності підприємства - комунальне, яке належить органу місцевого самоврядування. Таким чином підпадає під ознаки ст.2 п.1.4 ЗУ "Про публічні закупівлі". Підприємтво одночасно здійснює кілька видів господарської діяльності, незалежних одна від одної. Один з видів діяльності підпадає під діяльність в окремій сфері господарювання (ст. 2 п. 2.9). Чи необхідно дотримуватись підприємству процедур закупівлі при здійсненні інших видів господарської діяльності, які не підпадають під визначені в ст. 2 п.2 ЗУ "Про публічні закіпувлі?"
Відповідь
12.06.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3985 / 3956
Комунальне підприємство міської ради.У статутному капіталі юридичної особи державна частка акцій більше 50 відсотків.Підприємство здійснюється свою діяльність на комерційній основі, отримує прибуток. Чи відноситься таке підприємство до замовників, які здійснюють закупівлі відповідно Закону "Про публічні закупівлі"?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2