Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
21.10.2022 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
2320 / 2368
Доброго дня! Відповідно до постанови КМУ від 12.10.2022 № 1178 затверджено особливості здійснення публічних закупівель ...... на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування. Просимо надати роз"яснення щодо строку на який необхідно проводити відкриті торги на 2023 рік. Оскільки планова потреба на закупівлю електроенергії та послуг з охорони будівлі відома на січень - грудень 2023 року. Чи закупівля проводиться тільки на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування? А у разі продовження воєнного стану знову необхідно проводити відкриті торги за особливостями? Наперед вдячний за детальну та фахову відповідь зазначену в запитанні!
Відповідь
15.03.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
2306 / 2190
Відповідно до п. 3 затверджених постановою КМУ № 1178 від 12.10.2022 року «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі – Особливості) замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до ЗаконуУкраїнни «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), проводять закупівлі відповідно до цього Закону з урахуванням Осбливостей. Згідно зі ст. 25 Закону замовник має право зазначити в оголошенні про проведення конкурентної процедури закупівлі та в тендерній документації вимоги щодо надання забезпечення тендерної пропозиції. У разі якщо замовник вимагає надання забезпечення тендерної пропозиції у тендерній документації повинні бути зазначені умови його надання та застереження щодо випадків, коли забезпечення тендерної пропозиції не повертається учаснику (абз. 2 ч. 1 ст. 25 Закону). Підстави для повернення/неповернення забезпечення тендерної пропозиції визначені також Законом. Так, зокрема, відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 25 Закону забезпечення тендерної пропозиції не повертається у разі ненадання переможцем процедури закупівлі (крім переговорної процедури закупівлі) у строк, визначений ч. 6 ст. 17 Закону, документів, що підтверджують відсутність підстав, установлених ст. 17 Закону. Разом з тим Особливості (зі змінами, внесеними постановою КМУ № 157 від 17.02.2023) не передбачають надання переможцем процедури закупівлі документів, що підтверджують відсутність підстав, установлених ст. 17 Закону. Чи повинен буде замовник за умови встановлення в тендерній документації вимоги про надання забезпечення тендерної пропозиції стягнути з переможця процедури забезпечення тендерної пропозиції у разі надання ним у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктом 44 Особливостей?
Відповідь
24.11.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
2303 / 2316
Замовником оголошено закупівлю товару - ноутбуки за процедурою відкриті торги з особливостями. Тендерною документацією визначені певні характеристики предмета закупівлі. У складі тендерної пропозиції учасник, якого визнано переможцем, запропонував одну модель товару, яка відповідає технічним вимогам, але виявилось, що даної моделі вже немає на складі. Тому переможець надіслав листа і запропонував іншу модель з характеристиками, які не є гіршими за запропоновану і відповідають вимогам тендерній документації (технічні вимоги до предмету закупівлі). Оскільки договір ще на етапі підписання сторонами, чи не буде порушенням, якщо модель , зазначена у складі тендерної пропозиції учасника - переможця буде різнитись з моделлю, зазначеною у специфікації, яка є додатком до договору?
Відповідь
04.08.2022 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
2300 / 2235
Добрий день. Комунальне підприємство планує закупити трактор. Підкажіть, будь ласка, чи має прово замовник прийняти пропозицію, якщо країна походження товару учасника Республіка Білорусь з огляду на Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості"? Також дайте роз'яснення який код ДК 021:2015 використовувати для закупівлі трактора.
Відповідь
22.10.2022 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
2287 / 2270
Добрий день, Відповідно до абз. 3 п. 44 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. №1178 (далі – Особливості), замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель, крім випадків, коли доступ до такої інформації є обмеженим на момент оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів. У зв’язку з цим, прошу роз’яснити стосовно яких пунктів ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) замовник вимагає документального підтвердження інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, з причини того, що доступ до такої інформації є обмеженим на момент оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів. Тобто, чи може Замовник вимагати подання переможцем процедури закупівлі у визначений строк шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 8 та 10, а не тільки визначеними Особливостями пунктами (3, 5, 6 і 12 частини першої ст. 17 Закону). Дякую
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2