Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
16.10.2018 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
3879 / 3915
Доброго дня! Просимо надати роз'яснення щодо визначення коду предмета закупівлі при проведенні торгів через авторизований електронний майданчик на веб-порталі Уповноваженого органу. Чи може Замовник назвати предмет інакше ніж вказано в національному класифікаторі України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник”, чи це є порушенням, а саме нецільовим використанням бюджетних коштів? https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-09-07-002047-c Названо предмет закупівлі ДК 021:2015 код 42960000-3 «Системи керування та контролю, друкарське і графічне обладнання та обладнання для автоматизації офісу й обробки інформації» (антивандальні диспенсери туалетного паперу для закладів та установ освіти Дарницького району м. Києва), але згідно з класифікатором Диспенсери туалетного паперу мають код ДК 021:2015 42968300-2
Відповідь
12.10.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4849 / 4694
ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «УКРСТАЛЬ КОНСТРУКЦІЯ», з метою прийняття участі у відкритих торгах (тендеру), отримало від обслуговуючого банку - Публічного акціонерного товариства «Місто Банк» банківську гарантію №10/Ю-18 від 09.08.2018 (додаємо, також копія вищезгаданої гарантії разом з нашим зверненням були направлені Вам раніше та зареєстровані Вами у вхідній кореспонденції № 07/70-541-18 від 10.10.2018р). Тендерна пропозиція нашого товариства була відхилена через не відповідність отриманої банківської гарантії Положенню про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах, затвердженим Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 №639, а саме – видана банківська гарантія не містить назву відповідного документу, з якого виникають базові відносини. Проте в підпункту 8 пункту 3 Проекту ВИМОГ до забезпечення тендерної пропозиції, передбаченого Законом України «Про публічні закупівлі», яке надається у вигляді гарантії банку передбачених до затвердження Проектом наказу Мінекономрозвитку “Про затвердження вимог до забезпечення тендерної пропозиції, передбаченого Законом України “Про публічні закупівлі”, яке надається у вигляді гарантії банку” оприлюднених на офіційному сайті Мінекономрозвитку за адресою http://www.me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=52eda037-4f74-45c9-b858-602325657f5c&title=ProektNakazuMinekonomrozvitkuproZatverdzhenniaVimogDoZabezpechenniaTendernoiPropozitsii-PeredbachenogoZakonomUkrainiproPublichniZakupivli-YakeNadatsiaUVigliadiGarantiiBanku чітко вказано, цитуємо: «дата, номер і назва відповідного документа, з якого виникають базові відносини, а саме реквізити процедури закупівлі: - номер оголошення про проведення процедури закупівлі, за якою вимагається надання гарантії, у форматі: UA-XXXX-XX-XX-XXXXХX-X; - інформація стосовно частини предмета закупівлі (лота), щодо якого надається гарантія, у разі, якщо учасником подаються тендерні пропозиції стосовно частини предмета закупівлі (лота) у межах однієї процедури закупівлі» Повертаючись до нашої банківської гарантії можемо стверджувати, що вона безсумнівно містить саме вищенаведені вимоги які затверджені проектом Постанови Мінекономрозвитку: - назву та інформацію стосовно частини предмету закупівлі (ДК 021:2015 код 45223000-6 Спорудження конструкцій) Придбання та монтаж сміттєзатримуючих решіток (9 шт. для трьох гідроагрегатів) філія «Кременчуцька ГЕС» ПрАТ «Укргідроенерго», - номер оголошення про проведення відкритих торгів (ідентифікатор закупівлі) №UA-2018-07-18-001424-b, саме так як затверджено в проекті постанови, а також державне джерело, з якого отримана інформація про держзакупівлю - «Вісник державних закупівель». При цьому варто зазначити, що ідентифікатор закупівлі являється унікальним кодом, за яким цю закупівлю можна знайти на всіх підключених до системи та акредитованих державних майданчиках в загальній системі електронних закупівель Prozorro, Dozorro, а тому дозволяє в повній мірі, однозначно та беззастережно визначити базові відносини. Виходячи з вищевикладеного, відсутні будь-які об’єктивні причини стверджувати про невідповідність виданої ПАТ «Місто Банк» електронної банківської гарантії, навпаки, вона є дійсною, платоспроможною та такою, що відповідає українському законодавству та міжнародним критеріям оцінки та ідентифікації банківських гарантій URDG 758 (UNIFORM RULES FOR DEMAND GUARANTEES). На підтвердження маємо лист ПАТ «Місто Банк» (додаємо). З урахуванням вищевикладеного, просимо надати роз’яснення, чи відповідає видана Публічним акціонерним товариством «Місто Банк» банківська гарантія №10/Ю-18 від 09.08.2018, надана як забезпечення тендерної пропозиції відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», вимогам про реалізацію державної політики у сфері державних закупівель, у тому числі в частині зазначення назви відповідного документу, з якого виникають базові відносини?
Відповідь
11.10.2018 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
3865 / 3757
ДП «АМПУ», у вигляді філій які є субспоживачами, отримує електричну енергію згідно укладених договорів, дія яких щорічно продовжується. Оплата споживачам проводиться на засадах "відшкодування витрат електроенергії". Загальна річна сума розрахунків окремо по філіям перевищує 200 тис.грн. Прошу надати відповідь на наступні запитання: - Чи підпадають такі відносини під дію Закону від 25.12.2015р. №922 «Про публічні закупівлі»? - Яку процедуру необхідно застосувати при закупівлі електроенергії у споживача, згідно норм Закону №922?
Відповідь
09.10.2018 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
4519 / 4309
Яку потрибно провести процедуру на закупівлю предмет ДК 021:2015 код 09310000-5 "Електрична енергія" на грудень 2018 р. для закінчення бюджетного року, якщо на початок року була проведена переговорна процедура,а очікувана сума на грудень менш 200 тис.грн.
Відповідь
08.10.2018 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
4355 / 4558
Доброго дня! Департамент освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації звертається з приводу наступного. Закон України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади. Відповідно до частини першої статті 36 Закону договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених Законом. Так, пунктом 3 статті 631 Цивільного кодексу України передбачено, що Сторони можуть встановити, що умови договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до його укладення. На практиці складується наступна ситуація: замовник наприкінці 2018 року оголосив відкриті торги на очікувану вартість. В кінці грудня визначає переможця, орієнтовний строк укладання договору 04.01.2019. Але у зв'язку з тим, що кошторис витрат станом на 04.01.2019 ще не буде затверджений, укладання такого договору на початку січня призведе до порушення бюджетного законодавства. Адже, відповідно до частини третьої статті 48 Бюджетного кодексу України розміщення замовлення, укладення договору, придбання товару, послуги чи здійснення інших аналогічних операцій протягом бюджетного періоду, за якими розпорядником бюджетних коштів взято зобов'язання без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом та законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет), є недійсними. За такими операціями не виникають бюджетні зобов'язання та не утворюється бюджетна заборгованість. При цьому, бюджетне зобов'язання - будь-яке здійснене відповідно до бюджетного асигнування розміщення замовлення, укладення договору, придбання товару, послуги чи здійснення інших аналогічних операцій протягом бюджетного періоду, згідно з якими необхідно здійснити платежі протягом цього ж періоду або у майбутньому Беречи до уваги вищезазначене та те, що відповідна послуга (робота) повинна почати надаватися (виконуватися) з 01.01.2019 чи можливо замовникам використовувати норму пункут 3 статті 631 Цивільного кодесу України при укладанні на початку року договорів по результатам відкритих торгів за умови, що переможець торгів вже визначений?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2