Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
18.01.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
2369 / 2341
Під час розгляду тендерної пропозиції учасника торгів було встановлено, що його засновник/бенефіцірний власник двічі притягувався до відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, та відомості щодо притягнення до адміністративної відповідальності вказаної особи містяться в Єдиному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Чи підлягає на підставі вимог п. 3 ч. 1 ст. 17 ЗУ «Про публічні закупівлі» до відхилення тендерна пропозиція учасника у такому випадку?
Відповідь
26.12.2022 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
2352 / 2468
Чи підлягає на підставі вимог п. 3 ч. 1 ст. 17 ЗУ «Про публічні закупівлі» до відхилення тендерна пропозиція учасника у тому випадку, коли наявна документально підтверджена інформація, що засновника/бенефіціарного власника ТОВ (учасника закупівлі) було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією.
Відповідь
10.01.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
2342 / 2246
Пунтом 40 Постанови КМУ від 12.10.2022 № 1178 передбачено: "Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерній пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції)". Розглянувши відповідь на запит 1236/2022 просимо вас підтвердити, що в зазначеному вище тесті слово "відсутність" відноситься як до "забезпечення тендерної пропозиції", так і до "інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі". Тобто, якщо якась характеристика, що вимагалась, не вказана - 24 години на усунення не надаються, якщо вказана, але не вірно, то виправити можливо (звичайно без зміни моделі). Дуже дякую.
Відповідь
27.03.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
2336 / 2298
Відповідно до Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування у тендерній документації обов’язково зазначаються: підстави для відмови в участі у відкритих торгах, встановлені пунктом 44 цих особливостей, та інформація про спосіб підтвердження відсутності підстав для відхилення. Замовник не вимагає документального підтвердження інформації про відсутність підстав для відхилення тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі та/або переможця, визначених пунктом 44 цих особливостей, у разі, коли така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України “Про доступ до публічної інформації”, та/або міститься у відкритих публічних електронних реєстрах, доступ до яких є вільним, та/або може бути отримана електронною системою закупівель шляхом обміну інформацією з іншими державними системами та реєстрами. Переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документи, що підтверджують відсутність підстав, зазначених у підпунктах 3, 5, 6 і 12 та в абзаці чотирнадцятому цього пункту. Замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України “Про доступ до публічної інформації” та/або міститься у відкритих публічних електронних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель, крім випадків, коли доступ до такої інформації є обмеженим на момент оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів. На даний час доступ до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, реєстру банкрутів є обмеженим. 1. Чи є правомірним вимагати у переможця надати інформаційну довідку з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, згідно з якою не буде знайдено інформації про корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення, інформаційний лист з Міністерства юстиції України про надання інформації про те, що учасник не є банкрутом? 2. Чи буде правомірним те, якщо Замовник не вимагати вищезазначену інформацію в переможця закупівлі та перевірити її самостійно на сайті YouControl замість офіційних державних реєстрів, оскільки YouControl має змогу отримувати інформацію з ЄДР та ДРРП на основі офіційних договорів, укладених з адміністраторами цих реєстрів?
Відповідь
31.01.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
2336 / 2319
Доброго дня! Скажить будь ласка плануємо проводити закупівлю послуг з поточного ремонту автомобілів на суму 150 921,00 грн. за ДК 50110000-9 - Послуги з ремонту і технічного обслуговування мототранспортних засобів і супутнього обладнання. Наразі виникло питання, як проводити зазначену Закупівлю шляхом застосування відкритих торгів або прямим договором без використання електронної системи закупівель ? Чи відносяться послуги з поточного ремонту автомобілів до виключень п.10.Особливостей "крім послуг з поточного ремонту"?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2