Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
02.11.2021 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
773 / 762
Доброго дня. Прошу надати роз'яснення щодо : Якщо Замовник ще не провів тендер/спрощену закупівлю на наступний рік, а товар йому буде потрібен вже з початку січня, то він може продовжити договір поточного року на термін, достатній для проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі на наступний рік. Тобто дія договору про закупівлю може бути продовжена на строк, достатній для проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі на початку наступного року в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році, якщо видатки на досягнення цієї цілі затверджено в установленому порядку. Тобто, якщо це стосується електроенергії, видатки на це повинні бути в цоьму році затверджено, або мається на увазі, що можливо договір продовжити в кінці цього року та заключити додаткову угоду на 20% в січні, коли буде затверджено тимчасовий кошторис?
Відповідь
02.11.2021 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
500 / 492
Прошу надати відповідну статтю нормативного документу, який вимагає оголосити нову закупівлю в разі нового виділення коштів. В Законі про публічні закупівлі це прямо не зазначено, тому керівник ставить завдання внести зміни джерела фінансування з «власних коштів» на «державні кошти» в діючий тендерний договір про зміну незважаючи на те, що відобразити КЕКВ в плані закупівлі вже неможливо. Прошу повідомити, чи настає відповідальність від таких дій замовника згідно Закону про публічні закупівлі відповідно: "Стаття 164-14. Порушення законодавства про закупівлі 1-й абзац: «…неоприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі…» 5-й абзац: «…укладення з учасником, який став переможцем процедури закупівлі, договору про закупівлю, умови якого не відповідають вимогам тендерної документації та/або тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі…» та уточнити, йдеться про накладення штрафу на керівника, чи на уповноважену особу замовника, або на обох.
Відповідь
02.11.2021 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
628 / 632
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про публічні закупівлі», відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі є уповноважена особа, яка визначається або призначається замовником. З 01.01.2022 функції тендерного комітету повністю покладаються на уповноважену(них) особу. Станом на 29.10.2021 у вільному доступі відсутня інформація щодо функціонування електронної системи закупівель та акредитованих електронних майданчиків за участю уповноваженої особи, у зв’язку з чим просимо надати роз’яснення: 1. Чи може уповноважена особа створювати робочу групу або іншу структурну одиницю на підприємстві замовника яка буде взаємодіяти з електронною системою закупівель без участі уповноваженої особи, тобто здійснювати технічну реалізацію оприлюднення процедур закупівель/спрощених закупівель та їх супроводження? 2. Чи повинна уповноважена особа самостійно здійснювати всі дії, від планування до завершення процедур закупівель/спрощених закупівель? 3. Чи може одна уповноважена особа відповідати за організацію проведення процедур закупівель/спрощених закупівель а інша за визначення переможця? 4. Формування річного плану та затвердження процедур закупівель/спрощених закупівель, повинна робити одна уповноважена особа чи декілька уповноважених осіб які будуть в подальшому відповідати за різні процедури закупівлі? 5. Що вважається початком процедури закупівлі - оголошення про проведення закупівлі чи затвердження річного плану закупівлі?
Відповідь
01.11.2021 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1478 / 1431
чи правомірною є відхилення пропозиції виключно з підстав неподання "документа щодо підтвердження повноважень посадової особи, яка надає право підпису документів пропозиції та право на укладення договору (наказ, протокол загальних зборів або довіреність)", якщо учасником є ФОП (не юридична особа). Дякую
Відповідь
01.11.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
658 / 690
Доброго дня. Фітосанітарна асоціація України (ФАУ) звертається до вас з проханням надати інформацію стосовно порядку подачі заявки та підготовки супровідних документів на внесення доповнень в діючий КВЕД:2010 та ДК 016:2010 (ДКПП). Щорічно мільйони тон зернових вантажів, які експортуються, зберігаються на елеваторах переробних підприємств, піддаються знезараженню від шкідників запасів з використанням пестицидів першого та другого класу небезпеки. Такі види робіт здійснюють спеціалізовані підприємства, співробітники яких проходять фахове навчання і підвищення кваліфікації у відповідних закладах. В результаті сформувався новий вид послуг - знезараження шкодочинних об'єктів з використанням фумігації, дезінсекції, дезінфекції та дератизації на різних потужностях, який не відображено в існуючих КВЕД та ДКПП. Саме цей вид економічної діяльності ФАУ має наміри запропонувати внести до державних класифікаторів, З повагою, Божко Олександр
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2