Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
01.11.2016 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
7812 / 7499
Відповідно до норм частини 3 ст. 17 Закону України "Про пубічні закупівлі" Переможець торгів у строк, що не перевищує п'яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, повинен надати замовнику документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої цієї статті. Яким чином здійснюється надання даних документів (за допомогою електронної системи чи у вигляді паперових документів)? Чи має технічну можливість Переможець довантажувати документи після оприлюднення Замовником повідомлення про наміри укласти договір про закупівлю?
Відповідь
31.10.2016 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
9255 / 8951
На відкриті торги по реконструкції відділення майже на 15 млн.грн подано дві тендерні пропозиції. Системою обрано переможцем учасника з найменшою пропозицією. В ході розгляду тендерної пропозиції встановлено, що пропозиція учасника не відповідає вимогам тендерної документації (відсутня навіть ліцензія). Відповідно, дана пропозиція була відхилена по п.4 ч.1 ст. 30 ЗУ "Про публічні закупівлі". Опубліковано протокол розгляду тендерних пропозицій. Коли тендерний комітет хотів відмінити торги по підставі "допущення до оцінки менше двох тендерних пропозицій" система показує, що треба визнавати переможцем другого учасника або дискваліфікувати його. Дії замовника в даному випадку будуть законними, чи порушується норма закону?(ст.31 ЗУ-замовник відміняє торги у випадку допущення до оцінки менше двох тендерних пропозицій).Працівники системи ПРОЗОРРО вимагають визнавати переможцем другого учасника, тоді викає питання яким чином виконати норму закону щодо оцінки тендерних пропозицій. Крім того, перевіряти на відповідність кваліфікаційним вимогам треба одночасно два учасники, чи на одного опублікувати протокол розгляду тендерних пропозицій, а потім на другого учасника.Також просимо сказати, чи можна оголошувати знову торги по тому самому предмету закупівлі, коли в системі вказаний термін оскарження. Будемо дуже вдячні за термінову відповідь.
Відповідь
27.10.2016 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
8562 / 8051
Доброго дня! На момент завершення торгів, після укладання договору з підрядчиком було виявлено розбіжність назви предмету закупівлі у договорі з назвою предмету закупівлі у звіті про результати проведення процедури закупівлі(UA-2016-08-25-00092-A), а саме у пункті 3 (конкретна назва предмету закупівлі) замість назви предмету закупівлі вказано "Закупівля здійснюється щодо предмету закупівлі в цілому". Дані розбіжності є перешкодою для казначейської служби, що здійснює фінансування за рахунок державних коштів. Чи можливо на сьогодні здійснити коригування звіту про результати проведення процедури з метою подальшого фінансування обєкту та виправлення допущеної технічної помилки.
Відповідь
27.10.2016 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
7848 / 7594
Відповідно до оголошення про проведення відкритих торгів по антибіотикам на майданчику відбувся аукціон. До аукціону системою було допущено 2 учасника. Тендерним комітетом була проведена оцінка тендерної пропозиції Учасника №1 та її перевірка на відповідність вимогам тендерної документації. В процесі перевірки було виявлено, що пропозиція не відповідає вимогам тендерної документації. Оцінка наступної тендерної пропозиції від Учасника №2 показала, що пропозиція повністю відповідає вимогам тендерної документації. Було створено Протокол розгляду, який оприлюднено на майданчику zakupki.prom.ua. При цьому електронною системою закупівель Учасника №2 автоматично було визначено переможцем відкритих торгів по антибіотикам та сформовано повідомлення про намір укласти договір. Однак в п.5 ст.28 Закону України «Про публічні закупівлі» зазначено, що «Якщо за результатами розгляду тендерних пропозицій до оцінки допущено тендерні пропозиції менше ніж двох учасників, процедура закупівлі відміняється». Просимо Вас надати роз’яснення щодо подальших дій тендерного комітету враховуючи вищевикладену ситуацію. Чи необхідно відмінити таку процедуру закупівлі?
Відповідь
20.10.2016 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
9149 / 8594
Доброго дня! Останнім часом заклади нашої області, які забезпечуються природним газом місцевим газзбутом (далі – постачальник), почали отримувати від постачальника листи з вимогою укладення з ним договорів на постачання природного газу на 2017 рік до 12.12.2016 року (розпочати процедури закупівлі не пізніше 1 листопада 2016 року). У випадку відсутності зазначених договорів газорозподільними підприємствами буде припинено газопостачання закладів. Беручи до уваги, що постачальник природного газу на 2017 рік може буде визначений виключно за результатами відкритих торгів у відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі», на нашу думку вимога щодо укладення договору з постачальником необґрунтована та безпідставна. Ще одна вимога постачальника щодо реєстрації таких договорів в органах казначейської служби до 20.12.2016 також є порушенням законодавства. Оскільки на зазначений момент у замовників будуть відсутні затверджені кошториси на 2017 рік. Відповідно до частини 3 статті 48 Бюджетного Кодексу України укладення договору без відповідних бюджетних асигнувань є недійсним. Просимо надати роз'яснення чи правомірні дії та вимоги постачальника в умовах чинного законодавства?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2