Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
07.03.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2004 / 2052
Доброго дня! Прошу Вас надати роз’яснення як завершити закупівлю (відкриті торги з особливостями), яка розпочата до набрання чинності постанови КМУ №157 від 17.02.2023р. Відміняти закупівлю у зв’язку з неможливістю внесення змін до тендерної документації чи завершувати закупівлю відповідно до редакції постанови №1178 чинної на момент оголошення закупівлі (згідно ст.58 Конституції України)? Дякую!
Відповідь
07.03.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
2529 / 2547
У підпункті 1 п.48 ПКМУ №1178 від 12.10.2022 зазначено, що відкриті торги автоматично відміняються у разі коли Замовником відхилені всі тендерні пропозиції (у тому числі, якщо була подана одна тендерна пропозиція, яка відхилена замовником). У свою чергу ст.20 ЗУ "Про публічні закупівлі" від 25.12.2015 №922 передбачено, що для проведення відкритих торгів має бути подано не менше двох тендерних пропозицій. Крім того, відкриті торги передбачають здійснення конкурентного відбору учасників. Чи зобов'язаний замовник розглядати тендерну пропозицію одного учасника, за відсутністю конкуренції у процедурі закупівлі, чи замовник зобовязаний відхилити таку пропозицію без розгляду? Чи може замовник визначити цього учасника переможцем процедури закупівлі у разі якщо його пропозиція відповідає вимогам тендерної документації? Хотілось би зазначити, що відповідно до п.12 ПКМУ №1178 у разі застосування процедури закупівлі із застосуванням електронного каталогу процедура є такою, що не відбулась у разі якщо в профілі товару міститься тільки одна пропозиція. Чи є в такому разі ситуації проведення торгів аналогічними? Тобто у обох випадках, у разі наявності однієї пропозиції поданої для розгляду процедура є такою, що не відбулася?
Відповідь
05.03.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
2653 / 2654
Доброго дня. Чи можна відмінити відкриті торги, після продовження терміну розггляду тендерних пропозицій через відсутність подальшої потреби в закупівлі товарів
Відповідь
02.03.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
2528 / 2527
Постановою КМУ від 17.02.2022 №157 прийнято зміни до Особливостей здійнення закупівель товарів, робіт та послуг, що визначені Постановою КМУ від 12.10.2022 р. №1178. Наразі в електронній системі закупівель відсутня реалізація вимог п.44 Особливостей щодо підстав для відмови учаснику процедури закупівлі та відхилення тендерної пропозиції. В той же час з 25.02.2023 р. Замовниками оголошено багато відкритих торгів з урахуванням Ососбливостей. Це може привести до порушень замовниками вимог законодавства про закупівлі. Прошу надати роз’яснення щодо строків реалізації в ЕСЗ змін до п.44 Постанови №1178, що діють з 25.02.2023 р. У разі якщо такі зміни запрацюють з певної дати після 25.02.2023, прошу врахувати, що оголошені закупівлі, які не підпадуть під технічну реалізацію, можуть стати предметом порушень, що будуть виявлені Держаудитслужбою.Чи можливо технічно розповсюдити зміни на всі відкриті торги, що оголошені з 25.02.2023 р.? Крім того, прошу урахувати, що вимогами п.28 Постанови №1178 зазначено, що тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей. Так п. 15 ч.2 ст.22 Закону встановлено, що розмір та умови надання забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати). Пп.3 ч.3 ст.25 визначає умови неповернення забезпечення тендерної пропозиції, а саме ненадання переможцем процедури закупівлі у строк, визначений ч.6 статті 17 цього Закону, документів, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 цього Закону. Тобто, вимоги до неповернення забезпечення містять посилання лише на норми Закону «Про публічні закупівлі» та не відображені у Постанові №1178. Прошу пояснити яким чином замовник повинен встановлювати у тендерній документаії вимоги щодо неповернення забезпечення тендерних пропозицій. Чи правомірно буде встановлювати вимоги до неповернення забезпечення ТП з урахуванням нової редакції п.44 Особливостей?
Відповідь
02.03.2023 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
2791 / 2755
Доброго дня. 25.02.2023 набрала чинності постанова КМУ від 17.02.2023 № 157 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178» (далі — Постанова № 157), яка внесла зміни зокрема і до пункту 44 Особливостей. Відповідно до пункту 44 Особливостей: Учасник процедури закупівлі підтверджує відсутність підстав, зазначених в цьому пункті (крім абзацу чотирнадцятого цього пункту), шляхом самостійного декларування відсутності таких підстав в електронній системі закупівель під час подання тендерної пропозиції. Але при створенні оголошення про відкриті торги з особливостями, підстави для відмови в участі у процедурі закупівлі не приведено у відповідність до Постанови №157. Наприклад, відповідно до пп.6 п. 44 Особливостей: керівник учасника процедури закупівлі був засуджений за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом, шахрайством та відмиванням коштів), судимість з якого не знято або не погашено в установленому законом порядку. А при створенні оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями на електронному майданчику та на веб-порталі Уповноваженого органу ця підстава виглядає так: Службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, яка підписала тендерну пропозицію (або уповноважена на підписання договору в разі переговорної процедури закупівлі), не була засуджена за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом, шахрайством та відмиванням коштів), судимість з якої знято або погашено у встановленому законом порядку. Які дії Замовника стосовно закупівель оголошених після 25.02.2023 року? Коли будуть внесені зміни до технічної реалізації ДП "Прозорро"? Дякую.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2