Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
11.10.2019 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
2489 / 2353
Згідно процедури закупівлі було заключено договір на закупівлю марок. Відповідно до специфікації Договору: марки А – 10000 шт, марки Б – 20000 шт , на суму 85000 грн. Через деякий час зрозумівши, що нам потрібно марок А – 5000 шт, а марок Б – 25000шт. Чи можна додатковою угодою внести зміни в специфікацію до основного Договору зменшивши кількість однієї групи марок та збільшивши за рахунок цього іншу групу марок при цьому сума залишиться не змінною? Що можна зробити в цьому випадку?
Відповідь
11.10.2019 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3166 / 3103
Добрий день! В лютому поточного року за процедурою відкритих торгів укладено договір на постачання природного газу з помісячною розбивкою споживання. По незалежним від нас причинам (підключення до газової труби сусідньої будівлі) споживання у квітні не відбулося (куби були заплановані).Чи потрібно вносити додатковою угодою зміни до договору в частині помісячного перерозподілу обсягів природного газу, якщо річний обсяг споживання не зміниться? Чи потрібно оприлюднювати ЇЇ на ел.майданчику? Дякую.
Відповідь
07.10.2019 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
3142 / 2958
Дайте будь ласка відповідь на таке запитання: у процессі виконання договору про закупівлю Лабораторних реактивів у замовника виникла потреба збільшити кількість однієї позиції за рахунок іншої при цьому ціни на позиції не змінюються, а сума зменьшиться. Чи можливо це зробити?
Відповідь
03.10.2019 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
2877 / 2807
Прошу надати роз’яснення з наступного питання. У відповідності із вимогами Закону України «Про публічні закупівлі» №922-VIII від 25.12.2015р. (надалі – Закон), тендерним комітетом замовника - ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ВЕЛИКОБІЛОЗЕРСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ 21.09.2016р. (надалі Тендерний комітет) затверджена тендерна документація на закупівлю товарів за процедурою відкритих торгів: «Вугілля кам’яного марки А(50-100), ДГ (13-100) або еквівалент «Вугілля» (ДК 021:2015 – 09111100-1) «Вугілля кам’яне» (ДК 016:2010 – 05.10.1)». За результатами електронного аукціону, який проводився у відповідності до вимог Закону з використанням електронної системи публічних закупівель уповноваженого органу ProZorro (далі – Система), переможцем торгів Тендерним комітетом визначено ТОВ «ТПК «Укрпроменерго» (ЕДРПОУ: 38359763) (надалі – Переможець) та прийнято рішення укласти з ним договір на загальну вартість 520 000,00 грн. (з ПДВ). Інформація щодо закупівлі розміщена у Системі за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2016-09-21-000178-b під номером UA-2016-09-21-000178-b. Між Переможцем та замовником закупівлі укладено договір №69 від 15.11.2016р. на постачання «Вугілля кам’яного марки А(50-100), ДГ (13-100) або еквівалент» (надалі – Договір). Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, яке згідно із Законом визначено уповноваженим органом у сфері публічних закупівель, надало роз’яснення №3302-06/34307-06 від 27.10.2016р. щодо порядку збільшення вартості ціни за одиницю товару, визначеного у Договорі, у відповідності з вимогами п.2 ч.4 ст.36 Закону (надалі – Роз’яснення). З урахуванням Роз’яснення, замовником було укладено додаткові угоди №1 та №2 до Договору, які збільшують вартість ціни за одиницю товару, визначеного у договорі, але не більш як на 10% від попередньої вартості ціни товару від кожного разу такого збільшення. Збільшення ціни за одиницю товару підтверджується наступними документами, що додаються: 1) лист ТОВ «ТПК «Укрпроменерго» від 30.11.2016 №30 щодо різкого зростання ціни у вересні-жовтні 2016 року; 2) довідка Дніпропетровської ТПП від 27.09.2016 №1561/07-24 щодо середньої ціни вугілля; 3) лист ТОВ «ТПК «Укрпроменерго» від 15.12.2016 №35 щодо середньої ціни у вересні-листопаді 2016 року; 4) довідка ГУ статистики Запорізької області від 10.10.2016 №13-14/265; 5) довідка ГУ статистики Запорізької області від 08.11.2016 №13-14/301; 6) довідка ГУ статистики Запорізької області від 09.12.2016 №13-14/356. Чи було правомірним з боку замовника здійснити збільшення вартості ціни за одиницю товару, визначеного у договорі, з урахуванням вищезазначеної інформації? Якою нормою Закону регулюються відносини між Замовником (начальником відділу) і тендерним комітетом щодо укладання додаткових угод до договору купівлі-продажу товару? Чи зобов'язана була начальник відділу узгоджувати питання укладання додаткових угод до договору з тендерним комітетом відділу, якщо було надано вищезазначений пакет документів? Додаток: на 6 арк., в 1 прим. 03.10.2019
Відповідь
01.10.2019 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
2808 / 2869
Частиною четвертою статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі» визначено, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, передбачених пунктами 1 – 8 частини четвертої статті 36. При цьому внесення змін до договору про закупівлю повинно бути обґрунтованим та документально підтвердженим в кожному окремому випадку (Лист Мінекономрозвитку від 27.10.2016 р. № 3302-06/34307-06) У Листі Мінекономрозвитку від 14.08.2019 р. N 3304-04/33869-06 «Щодо зміни ціни у договорах постачання електричної енергії» зазначено, що згідно із частиною шостою статті 67 Закону N 2019 відповідно до правил ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового ринку за результатами торгів оприлюднюються ціна та обсяги купівлі-продажу електричної енергії для кожного розрахункового періоду та інші показники, що можуть використовуватися як орієнтир (індикатор) для укладення правочинів щодо купівлі-продажу електричної енергії на ринку електричної енергії. Оприлюднення результатів торгів на ринку "на добу наперед" та внутрішньодобовому ринку відповідно до Закону N 2019 забезпечує ДП "Оператор ринку" на своєму вебсайті (https://www.oree.com.ua). Отже, для документального підтвердження факту коливання ціни електричної енергії на ринку, сторони можуть використовувати інформацію з вищезазначеного сайту. Водночас, перелік органів, установ, організацій, які уповноважені надавати відповідну інформацію, щодо коливання ціни електричної енергії на ринку та перелік підтверджуючих документів не є вичерпним. Разом з тим, як свідчить практика, у переважній більшості випадків паперові документи (довідки, експертні висновки тощо) щодо коливання ціни електричної енергії на ринку, які оформляються та видаються уповноваженими установами та організаціями, фактично лише відтворюють інформацію (дані) про ціну та обсяги купівлі-продажу електричної енергії на ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового ринку, яка оприлюднюється Оператором ринку (ДП "Оператор ринку") на офіційному вебсайті (https://www.oree.com.ua). Виходячи з викладеного, просимо роз’яснити, чи можуть сторони договору про закупівлю електричної енергії у якості документального підтвердження факту коливання ціни електричної енергії на ринку використовувати засвідчені роздруківки вебсторінок (Web-скріншоти) із сайту ДП "Оператор ринку" ( https://www.oree.com.ua), які містяться відповідну інформацію, без додаткового оформлення паперових довідок, висновків та інших документів третіми особами (органами, установами, організаціями), а також передбачити у договорі про закупівлю лише такий спосіб документального підтвердження коливання ціни електричної енергії на ринку.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2