Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
16.02.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1076 / 1075
Доброго дня! Чи правомірно застосовувати ст. 631 ЦКУ у договорі укладеному шляхом проведення переговорної процедури (двічі відмінені відкриті торги), адже відповідно до ЗУ "Про публічні закупівлі" переговорна процедура не є конкурентною закупівлею? Чи правомірно застосовувати застосовувати ст. 631 ЦКУ у договорі укладеному без викоистання електронної системи ( закупівлі до 50 тисяч гривень)? Дякую.
Відповідь
16.02.2022 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
884 / 915
Комунальне підприємство надає послугу постачання теплової енергії бюджетній організації. У зв’язку із зміною показників, які формують ціну на вказану послугу, вартість Гкл зросла на 18%, що підтверджується відповідними розрахунками та рішенням органу місцевого самоврядування. На підставі пункту 7 частини 5 статті 41 Закону України "Про публічні закупівлі" істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, ARGUS регульованих цін (тарифів) і нормативів, що застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни. Установлення тарифів на теплову енергію нижче за розмір економічно обґрунтованих витрат на її виробництво, транспортування та постачання не допускається (ст. 20 Закону України «Про теплопостачання»). Керуючись положеннями Цивільного та Господарського кодексів щодо внесення змін до договорів, зазначеними вище законами, п. 7 ч. 4 ст. 36 Закону України "Про публічні закупівлі", відповідним рішенням органу місцевого самоврядування про встановлення тарифу на послуги з теплопостачання, сторони можуть внести зміни до договору про закупівлю стосовно зміни ціни за одиницю послуги. При цьому положення п. 7 ч. 4 ст. 36 Закону України "Про публічні закупівлі" можна застосовувати за наявності в договорі порядку зміни ціни. Зважаючи на вказане, прошу надати роз’яснення щодо наступних питань: 1) Чи можливо підняти ціну за опалення на 18% на підставі п. 7 ч. 4 ст. 36 Закону України "Про публічні закупівлі"? 2) Чи достатніми є положення в договорі щодо необхідності повідомлення бюджетної установи у строк, що не перевищує 15 днів з дати введення в дію тарифу? 3) Чи можливо зменшити за п. 7 ч. 4 ст. 36 Закону України "Про публічні закупівлі" обсяг закупівлі, а не ціну, зважаючи на обмеження, встановлені ст. 48 Бюджетного кодексу (щодо неможливості взяття зобов’язань більше, ніж затверджено асигнувань)?
Відповідь
16.02.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
687 / 659
Звертаюсь з питанням роз'яснення понять викладених у п. 3-1 Розділу X "ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ", а саме: 1) розхідні матеріали для надання медичної допомоги хворим на COVID-19. Що це саме? Які розхідні матеріали можуть входити чи входять? 2) яким чином визначати, що саме входить до розхідних матеріалів для надання медичної допомоги хворим на COVID-19? Чи можна використовувати ПКМУ 225 від 20.03.2020 (яка втратила чинність) для роз'яснення поняття розхідних матеріалів для надання медичної допомоги хворим на COVID-19? 2) в чому різниця між розхідними матеріалами для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 в абз. 1 п. 3-1 Розділу X "ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ" та закупівля товарівнеобхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19) абз. 4 п. п. 3-1 Розділу X "ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ". 3)Чи існують граничні межі (сума закупівлі) для закупівель, які здійснюються в порядку абз. 4 п. п. 3-1 Розділу X "ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ" (Установити, що на період дії встановленого Кабінетом Міністрів України карантину, відповідно до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", закупівля товарів (крім лікарських засобів, вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів, розхідних матеріалів для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 та медичних виробів для вакцинації від COVID-19, медичного обладнання для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу пацієнтам, хворим на COVID-19, систем постачання медичних газів), робіт та послуг, пов’язаних з проектуванням та встановленням систем постачання медичних газів (у тому числі кисневих станцій, кріогенних ємностей, мереж централізованого киснепостачання та їх складових), а також інших послуг, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), здійснюється в порядку, встановленому цим Законом для спрощених закупівель).
Відповідь
16.02.2022 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
846 / 845
Відповідно до частини 7 статті 26 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерні пропозиції залишаються дійсними протягом зазначеного в тендерній документації строку. До закінчення цього строку замовник має право вимагати від учасників процедури закупівлі продовження строку дії тендерних пропозицій. Частиною 6 статті 33 Закону визначено, що замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем процедури закупівлі, протягом строку дії його пропозиції. Тендерною документацією визначено кінцевий строк подання тендерних пропозицій – 22 листопада 2021 року та строк дії тендерних пропозицій – не менше 90 днів. Таким чином, тендерна пропозиція учасника дійсна до 19 лютого 2022 року включно. Перший день укладання договору – 22 лютого 2022 року і на день укладання договору тенрмін дії тендерної пропозиція переможця закінчиться. Питання: 1. Чи може замовник скористатись своїм правом вимагати від учасників (в тому числі – переможця) процедури закупівлі продовження строку дії тендерних пропозицій? 2. У випадку, якщо таку вимогу відхилено чи проігноровано, чи можна відхилити тендерну пропозицію переможця процедури закупівлі, оскільки пункт 3 частини 1 статті 31 Закону такої підстави не містить?
Відповідь
15.02.2022 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
630 / 627
Інвестор підписав з замовником енергосервісному договір. В яких випадках можлива зміна обладнання на інше, можливо з іншими параметрами? Якщо виробник закладеного в проект обладнання підвищив ціну, це є приводом для заміни обладнання на інше? Чи допустиме та чим обмежене підвищення ціни обладнання? Хто відповідальний за перевірку поставленого обладнання згідно контракту, що воно відповідає мінімальним технічним вимогам? Якщо можлива зміна обладнання, то хто відповідальний за коректний підбір нового обладнання, яке також повинно відповідати мінімальним вимогам?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2