Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
05.07.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
234 / 238
Чи відносяться заклади охорони здоров'я, зокрема центри первинної медичної допомоги, до суб'єктів критичної інфраструктури в розрізі Постанови КМУ №169 "Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану" (для проведення закупівель за вимогами постанови)
Відповідь
05.07.2022 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
206 / 198
Чим ми можемо допомогти? Підскажіть будь-ласка, кошти були виділені в квітні місяці на паливо для розвезення продуктів теробороні 100000 грн., в квітні, травні, червні заключені договори на загальну суму 60000 грн. На залишок 40000 грн. необхідно ще заключити договір. Питання: після внесення змін в постанову № 169 потрібно сумувати договори і проводити спрощену закупівлю чи можно без застосування ЕСЗ, так як сума менше 50 тис. грн. (саме в данному випадку)?
Відповідь
04.07.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
254 / 233
Просимо вас, як Уповноважений орган, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері публічних закупівель, надати роз'яснення, з посиланням на норми діючого законодавства, щодо наступних запитань. 1. Щодо включення до річного плану закупівель, які здійснюються шляхом застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого Законом України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) згідно Постанови. Відповідно до абзацу третього підпункту 1 пункту 1 Постанови, Замовники (крім тих, що визначені в абзацах першому та другому цього підпункту) здійснюють публічні закупівлі, вартість яких становить або перевищує 50 тис. гривень, із використанням електронного каталогу та/або порядку проведення спрощених закупівель, встановленого Законом України “Про публічні закупівлі”. Згідно абзацу восьмого підпункту 3 пункту 1 Постанови, під час здійснення закупівель, передбачених підпунктом 1 цього пункту, без використання електронної системи закупівель, такі закупівлі не включаються до річного плану закупівель. З огляду на конструкцію вищенаведеного абзацу, не включаються до річного плану закупівлі, які здійснюються саме без використання електронної системи закупівель згідно підпункту 1 пункту 1 Постанови. Разом з тим, Постанова не містить інформації про те, чи включаються або не включаються до річного плану закупівлі, які здійснюються з використанням електронної системи закупівель, в тому числі шляхом застосування порядку проведення спрощених закупівель згідно Постанови. Враховуючи наведене, просимо надати роз'яснення: чи включаються до річного плану закупівлі, які здійснюються шляхом застосування порядку проведення спрощених закупівель згідно Постанови? 2. Чи укладається договір про закупівлю за результатами проведення спрощеної закупівлі (у відповідності до норм Постанови) з урахуванням вимог ст. 41 Закону? Чи є у такому випадку обов'язковим зазначення у договорі про закупівлю за результатами проведення спрощеної закупівлі (у відповідності до норм Постанови) порядку змін істотних умов, визначеного ч. 5 ст. 41 Закону? 3. Відповідно до абзацу третього підпункту 1 пункту 1 Постанови, придбання товарів, робіт і послуг, вартість яких становить або перевищує 50 тис. гривень, може здійснюватися без застосування порядку проведення спрощених закупівель та/або електронного каталогу у разі, коли роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання за наявності одного з таких випадків, зокрема, укладення договору про закупівлю з постачальником “останньої надії” або з постачальником універсальної послуги на постачання електричної енергії або природного газу. З огляду на викладене, просимо надати роз'яснення: - за яких умов постачальник універсальної послуги (ПУП) з постачання електричної енергії може вважатись виключно певним суб’єктом господарювання з постачання електричної енергії на території здійснення його діяльності? - за яких умов замовник може укласти договір з постачальником універсальної послуги (ПУП) з постачання електричної енергії, використовуючи вищенаведений виняток, оскільки на ринку постачання електричної енергії наявна конкуренція і ПУП не є виключно певним суб’єктом господарювання з постачання електричної енергії на території здійснення його діяльності? - який порядок укладення договору про закупівлю з постачальником універсальної послуги (ПУП) на постачання електричної енергії, використовуючи вищенаведений виняток? Повний текст запиту у вкладенні.
Відповідь
04.07.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
189 / 197
Доброго дня! Слава Україні! Прошу допомогти, розібратися з питанням про об'єкти критичної інфраструктури. Ми є комунальним підприємством в галузі охорони здоров'я. Відповідно до ст.6 ЗУ "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України" № 2163-VII "до об'єктів критичної інфраструктури можуть бути віднесені підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, які надають послуги у сферах життєзабезпечення населення, зокрема у сферах централізованого водопостачання, водовідведеннч, постачання електричної енергії і газу, виробництва продуктів харчування, сільського господарства, охорони здоров"я". Просимо надати відповідь, чи є лікарні, в т.ч. комунальні підприємства охорони здоров'я об'єктами критичної інфраструктури? Яким нормативним документом це можливо підтвердити та до якого органу державної влади можливо звернутися за даним підтвердженням?
Відповідь
04.07.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
307 / 286
Доброго дня! Ми державний замовник, знаходимиося на території Волинської області (смт Маневичі). В грудні 2021 року за результатами відкритих торгів було укладено договір на постачання електричної енергії на 2022 рік. Однак вже в травні 2022 роки ми використали всі кошти по укладеному договору (використали весь обсяг закуплених кіловат). Звіт про виконання договору про закупівлю ще не оприлюднено, оскільки не проведено повного розрахунку з постачальником. Станом на липень 2022 року нам виділяють 250 000,00 тис. грн. для закупівлі електричної енергії (орієнтовно вистачить на 1 місяць). Підкажіть, будь ласка, як у даний час оптимальніше провести закупівлю - по постановівід 28 лютого 2022 р. № 169 "Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану" (спрощена закупівля) чи провести відкриті торги згідно Закоу України "Про публічні закупівлі". Зазделегіть дякую за відповідь.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2