Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
25.06.2020 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
1154 / 1120
Доброго дня! Нашому підприємству потрібно здійснити заміну трансформаторів струму на одному з підрозділів. Для цього треба спочатку розпломбувати його, замінити, а потім опломбувати. Розпломбування та опломбування це один код ДК 021-2015, а заміна інший. По цим кодам ми вже перейшли поріг 50000,00 грн. Тобто замість того, щоб просто укласти договір з обленерго на заміну (яка орієнтовно складає 1200 грн (600 виїзд працівника, розпломбування та опломбування + 600 заміна) нам потрібно заключити договір з обленерго на 2 виїзда для опломбування та розпломбування, а також провести спрощену закупівлю послуг по заміні трансформатора. Потрібно зауважити, що у нашого підприємства 40 підрозділів по всій території країни. Спираючись на нову редакцію закону нам потрібно сплатити в 1,5 раза більше коштів та витратити на це близько 15 днів, замість того, щоб укласти договір з обленерго. А якщо міняти трансформатори на всіх об'єктах? Як нам бути в цій ситуації?
Відповідь
24.06.2020 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
1146 / 1101
З січня 2020 р. бюджетна установа не уклала договір на поставку бензину з постачальником. Але співробітники заправляли бензин за свій рахунок з подальшим відшкодуванням витрат за авансовими платежами. На 24.06.2020 р. такі витрати на покупку бензину склали 46300,00 грн. та оплачені з казначейського рахунку бюджетної установи. В липні заплановано здійснити покупку бензину та укласти договір з постачальником (сума покупки - 45000,00 грн.). Питання: в цьому випадку потрібно вже проводити спрощену процедуру, так як за кодом ДК 09130000-9 вже здійснено покупку на суму 46300,00 грн. чи можна вважати, що нова покупка підходить під закупівлю, укладену без використання електронної системи Прозоро (тобто до 50,0 тис. грн.)? Дякуємо
Відповідь
23.06.2020 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
1164 / 1119
Відповідно до п. 22 частини 1 ст. 1 ЗУ «Про публічні закупівлі», предмет закупівлі - товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції/пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку. В зв’язку з набранням чинності з 19.06.2020 року наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про затвердження Порядку визначення предмета закупівлі» №708 від 15.04.2020 року (далі – наказ №708), виник ряд питань щодо формування назви предмета закупівлі, а саме: 1. Яке значення має поняття «назва предмету закупівлі»? Чи це поняття є тотожним з поняттями: «конкретна назва предмету закупівлі» або «назва коду за Єдиним закупівельним словником»? 2. В наказі №708 в жодному пункті нічого не сказано про «конкретну назву предмета закупівлі» (раніше конкретна назва зазначалась в дужках). Чи потрібно зараз зазначати конкретну назву в назві предмета закупівлі? 2.1. Наприклад, ст. 4 передбачено, що Річний план повинен містити «назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності)». При цьому при заповненні форми Річного плану через електронний майданчик є два окремих поля «Конкретна назва предмета закупівлі» та «Коди відповідних класифікаторів предмета закупівлі ДК 021:2015». Виходячи з норм Наказу №708 назва предмету закупівлі для товарів та послуг зводиться лише до коду ДК 021:2015, яку інформацію вказувати в графі «Конкретна назва предмета закупівлі»? 3. Щодо визначення назви предмету закупівлі для робіт. Пунктом 4 Розділу І наказу №708 визначено, що визначення предмета закупівлі робіт здійснюється замовником згідно з пунктом 27 частини першої статті 1 Закону за об'єктами будівництва та з урахуванням ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 "Правила визначення вартості будівництва", прийнятий наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05 липня 2013 року N 293, а також галузевих будівельних норм ГБН Г.1-218-182:2011 "Ремонт автомобільних доріг загального користування. Види ремонтів та перелік робіт", затверджених наказом Державної служби автомобільних доріг України від 23 серпня 2011 року N 301. При цьому взагалі нічого не вказано про код ДК 021:2015. Як формувати назву предмета закупівлі для робіт?
Відповідь
23.06.2020 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
1129 / 1107
Підскажіть будь ласка! Як виходячи з положень наказу Мінекономрозвитку №708 від 15.04.2020 р. визначити предмет закупівлі робіт? Згідно п. 4 Розділу 1 Порядку визначення предмета закупівлі робіт здійснюється замовником згідно з пунктом 27 частини першої статті 1 Закону за об’єктами будівництва та з урахуванням ДСТУ Б. Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва", а також галузевих будівельних норм ГБН Г.1-218-182:2011 «Ремонт автомобільних доріг загального користування. Види ремонтів та перелік робіт» (нічого не вказано щодо застосуванням показників цифр основного словника національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник»). При цьому п. 1 Розділу 1 Порядку передбачає, що Порядок встановлює правила визначення замовником предмета закупівлі відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) із застосуванням показників цифр основного словника національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», так само зазначено і в п. 22 ч. 1 ст. 1 Закону. Все ж таки, при визначені предмета закупівлі робіт застосовується ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» (якщо так, то за якою цифрою) або не застосовується??? Завчасно дякую за оперативну відповідь!!!
Відповідь
22.06.2020 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
996 / 999
Доброго дня, в п.3 р.1 Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого Наказом від 15.04.2020 №708 «Про затвердження Порядку визначення предмета закупівлі», предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 21 і 34 частини першої статті 1 Закону та за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника, тобто відсутня вимога щодо зазначення в дужках конкретної назви закупівлі, на відміну від наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 17 березня 2016 року N 454 "Про затвердження Порядку визначення предмета закупівлі", який втратив чинність. При цьому Наказ МЕРТУ від 22.03.2016 р. №490 "Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель", наразі чинний і передбачає у формах Річного плану, оголошення про проведення відкритих торгів тощо, заповнення графи "конкретна назва закупівлі". Виходячи з вищевикладеного, просимо надати розяснення, чи потрібно зазначати конкретну назву предмета закупівлі при плануванні закупівель та оголошенні процедур закупівель/спрощених закупівель.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2