Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
14.11.2019 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
2190 / 2054
Добрий день! Прошу надати роз'яснення, чи має право Замовник ініціювати дострокове розірвання договору про закупівлю, укладеного за результатами відкритих торгів, з метою проведення інших торгів, якщо Замовник бачить, що на ринку інші постачальники товару пропонують нижчі ціни на товар (предмет закупівлі). Якими нормами законодавства таке право Замовника обґрунтовується?
Відповідь
11.11.2019 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
2299 / 2267
Доброго дня ! Просимо надати консультацію з наступного питання. В липні поточного року між нашою установою та приватним підприємством за результатами публічної закупівлі було укладено договір купівлі-продажу металопластикових вікон з додатковою послугою - монтажем на загальну суму 506 000 грн. Пунктом 5 тендерної документації під час публічної закупівлі, було передбачено обов’язок приватного підприємства провести уточнюючі заміри кожного віконного блоку перед виготовленням та поставкою товару. На виконання умов договору, працівник приватного підприємства здійснив уточнюючі заміри. При цьому в трьох випадках лінійні розміри вікон були збільшені на 1-2 сантиметри , а в чотирьох зменшені (0,5 – 1 сантиметр). На підставі уточнюючих замірів в серпні п.р. з продавцем було укладено Додаткову угоду №1 до договору купівлі-продажу металопластикових вікон, якою передбачено уточнені виміри металопластикових вікон, при цьому загальна сума за договором не змінилася та залишилася в сумі 506 000 грн. Незначне уточнення розмірів металопластикових вікон та дверей призвело до покращення якості предмета закупівлі, що відповідає принципу максимальної економії та ефективності та іншим принципам та положенням ЗУ «Про публічну закупівлю», положенням цивільного та господарського законодавства. Нажаль з нами не погодилося казначейство, яке відмовилося реєструвати додаткову угоду та виготовляти вікна за уточненими розмірами посилаючися на те, що це вже новий предмет закупівлі. Наші аргументи про те, що зміни лінійних розмірів вікон при збереженні загальної ціни за договором призвели до покращення якості товару, сприйняті не були. Просимо Вас надати роз’яснення за змістом запитання. 1 Чи є уточнення розмірів вікон, передбачене умовами закупівлі, зміною суттєвих умов договору? 2. Чи правомірні дії Держказначейства, щодо відмови реєструвати додаткову угоду, за умови відсутності змін загальної вартості договору?
Відповідь
31.10.2019 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
2642 / 2616
Доброго дня. Підскажіть будь ласка, якщо ми проведемо процедуру відкритих торгів на закупівлю природного газу в листопаді 2019 року на очікувану вартість, та завершимо цю процедуру в цьому ж році, сформується звіт. Та зареєструємо цей договір в казначействі в 2020 році протягом 7 днів з дня затвердження кошторису, як нам розрахуватися с минулим постачальником за грудень місяць, так як показання знімають 31.12.2019, чи правомірно укласти додаткову угоду на 20 % до діючого тендерного договору в такій ситуації?(проводимо раніше, бо в минулому році не залишилося коштів, після подовження на 20 % розрахуватися з минулим постачальником, постачальники змінюються кожного року, ще й постачають газ тільки з 1 числа місяця)Дякую.
Відповідь
24.10.2019 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
2091 / 2084
Доброго дня, Прошу Вас надати вичерпну відповідь на моє питання-звернення, з посиланням на норму законодавства. Питання полягає у наступному: чи можлива в правовому полі заміна Сторони Договору, а саме Замовника, після підписання Договору із учасником-переможцем до моменту повного виконання Сторонами своїх зобов'язань за Договором, здійснити заміну Сторони в Договорі, шляхом правонаступництва, у зв'язку з реорганізацією Замовника? Так як, ст. 36. ЗУ "Про публічні закупівлі" має вичерпний перелік випадків внесення змін в Договір та така підстава законом не передбачена, а роз'яснення МЕРТу, щодо схожих обставин не надають чіткої відповіді на дане питання. Зокрема відповіді № 220/2016 та № 534/2018.
Відповідь
23.10.2019 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
2397 / 2361
Доброго дня! В грудні 2018 року ми проводили переговорну процедуру на очіеувану вартість на закупівлю 230Гкал тепла. В січні 2019 року в кошторисних призначеннях була сума на 190 Гкал на 2019 рік. Ми уклали договір на 230 Гкал і тим же днем, шляхом укладання додаткової угоди зменшили вартість договору до наявних кошторисних призначень. В результаті змін до кошторису, які відбувались протягом року є кошти на придбання тепла в такій кількості, як планувалось і потрібно. Чи можна оформити це додатковою угодою, при цьому сума і кількість, зазначена в першочерговому договорі не зміниться?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2