Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
25.08.2022 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
53 / 48
Доброго дня! Існує потреба у проведенні ремонту укриття. Сума за одним кодом ДК перевищує 200 тисяч гривень, чи може бути застосована Постанова №169?
Відповідь
15.08.2022 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
80 / 78
Доброго дня. 11 січня 2022 року уповноважена особа КП «Обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» РОР оголосила відкриті торги на закупівлю палива. 28 січня 2022 року відбувся аукціон, де прийняли участь два учасники ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЛІВАЙН ТОРГ" та ТОВ "БЕЛНАФТОТРЕЙД". Переможця процедури відкритих торгів ТОВ«ЛІВАЙН ТОРГ» було відхилено, оскільки тендерна пропозиція учасника не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації. 14 лютого 2022 року КП «Обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» РОР укладено із ТОВ «БЕЛНАФТОТРЕЙД» Договір № 91, відповідно до пункту 1.1. якого Постачальник зобов’язується у 2022 році поставити Замовникові Товар – бензин, а Замовник – прийняти та оплатити. 14 лютого 2022 року ТОВ «БЕЛНАФТОТРЕЙД» видано видаткову накладну на Товар за № 22000012 на поставку бензину автомобільного в кількості 9 000 літрів. Накладна підписана обома сторонами та оплачена. Отже у відповідності до п. 1.4. Договору, із 14 лютого 2022 року власником бензину є комунальне підприємство «Обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» Рівненської обласної ради .Відповідно до п. 1.5. Договору, додатково до основного зобов’язання Постачальник зобов’язується зберігати проданий товар у ТОВ «ЗАХІДЕНЕРГОПОСТАЧ». Вартість зберігання включається у вартість Товару. Акт приймання передачі до Договору складено 14 лютого 2022 року. Спочатку у відповідальності до вище зазначених документів ТОВ «ЗАХІДЕНЕРГОПОСТАЧ» відпускало для КП «Обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» РОР пальне по талонах. Однак, починаючи з 10 червня 2022 року ТОВ «ЗАХІДЕНЕРГОПОСТАЧ» стало відмовляти для КП «Обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» РОР в отоваренні талонів, мотивуючи це відсутністю бензину. 14 червня 2022 року ТОВ «БЕЛНАФТОТРЕЙД» надав листа № 544 щодо пропозиції про укладання двосторонньої угоди про розірвання договору про розірвання Договору № 91 від 14.02.2022, через настання форс-мажорних обставин. Також до листа додали висновок Торгово-промислової палати України в яким засвідчує форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили). 08.07.2022 року ТОВ «БЕЛНАФТОТРЕЙД» надає листа № 547 від 08.07.2022 року яким призупиняє виконання зобов’язань за Договором, у зв’язку з дією воєнного стану та до кінця його завершення (скасування). Також є лист від ТОВ «БЕЛНАФТОТРЕЙД» № 549 від 15.07.2022 р. що до врегулювання вказаного питання, одним з яких є повернення коштів за неотоварені талони. Чи правомірна дії Постачальника? Чи маємо право ми повернути талони без порушення законодавства.
Відповідь
11.08.2022 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
45 / 46
Університет оголосив процедуру відкритих торгів на закупівлю природного газу на 20220 рік у грудні 2019 року. Було обрано переможця, проте другий учасник подав скаргу в АМКУ щодо скасування рішення тендерного комітету про обрання переможця. Розгляд скарги в АМКУ затягнувся до 24 січня 2020 року. Новий переможець був визначений 24 січня 2020 року відповідно до рішення тендерного комітету. Відповідно договір про закупівлю був укладений лише 10 лютого 2020 року. В умовах тендерної документації замовником було розміщено проект договору, де було вказано, що постачання газу здійснюється з січня по грудень 2020 року. Відповідно до норм Закону України "Про публічні закупівлі" договір про закупівлю повинен укладатися на тих самих умовах, які були зазначені в проекті договору під час проведення процедури відкритих торгів. З огляду на це, університет, не зважаючи на укладення договору лише 10 лютого 2020 року, включив в умови договору пункт, відповідно до якого постачання газу здійснюється з січня по грудень 2020 року (як було зазначено і в проекті договору у складі тендерної документації). Новий переможець процедури закупівлі завів ліміти природного газу університету 24 січня 2020 року (одразу ж після визнання його переможцем відповідно до рішення тендерного комітету). З огляду на це розподільник закрив весь обсяг спожитого університетом газу за січень 2020 року на цього нового переможця. Чи є дана ситуація порушенням ч.7 ст. 2 Закону України "Про публічні закупівлі" ( в редакції 08.02.2020), а саме "Забороняється придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом, та укладання договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом"?
Відповідь
10.08.2022 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
182 / 183
Добрий день, в договорі на поставку товару зазначено, що постачальник повинен здійснити поставку до "20" грудня 2021 року. Чи має право постачальник здійснити поставку 20.12.2021, чи з 20.12.2021 повинні вже застосовуватись штрафні санкції за несвоєчасну поставку. Заздалегідь дякую за відповідь.
Відповідь
08.08.2022 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
47 / 47
Метою цього Закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції. У свою чергу, згідно з пунктом 2 частини другої статті 22 Закону тендерна документація повинна містити один або декілька кваліфікаційних критеріїв до учасників відповідно до статті 16, вимоги, встановлені статтею 17 цього Закону, та інформацію про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством. Відповідно до частини другої статті 16 Закону замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв: наявність обладнання та матеріально-технічної бази; наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору. Ознайомившись з Планом швидкого відновлення України (Fast Recovery план) (https://www.president.gov.ua/news/plan-shvidkogo-vidnovlennya-ukrayini-peredbachatime-operativ-76433), що передбачатиме оперативну відбудову об’єктів соціальної інфраструктури, зруйнованих унаслідок повномасштабного російського вторгнення, для можливості виконання ще більшого портфелю замовлень з будівництва споруд наша компанія А (що має великий досвід реалізаціїї інфраструктурних об’єктів) для досягнення комерційного результату розглядає можливість об’єднання з юридичними особами Б та В (які самостійно приймають участь у тендерах через електронну систему закупівель і також мають досвід втілення інфраструктурних об’єктів іншої специфіки ніж компанія А). Однією з вимог у відповідності до діючого законодавства до потенційного виконавця робіт є наявність в учасника досвіду виконання аналогічних договорів. Відповідно постає питання «Чи збережеться такий досвід Компанії А після об’єднання з компаніями Б і В» та «Чи можна подавати на підтвердження досвіду в складі тендерної пропозиції як загальний досвід Компанії Х /Х= А+Б+В) або А'=А+Б+В/»? Згідно із Законом, до об’єднання учасників належать: - окрема юридична особа, створена шляхом об’єднання юридичних осіб - резидентів; - окрема юридична особа, створена шляхом об’єднання юридичних осіб (резидентів та нерезидентів); - об’єднання юридичних осіб - нерезидентів із створенням або без створення окремої юридичної особи. Відповідно до статті 118 ГК України об'єднання підприємств є юридичною особою. Тому, ми змушені звернутись до Вас з проханням розтлумачити норми діючого законодавства таким чином, щоби усі без винятку добросовісні суб’єкти господарювання, і наше підприємство зокрема, мали змогу з найменшим ступенем ризику приймати участь в процедурах закупівель на однаковому рівні з великими представниками національного та міжнародного будівельного бізнесу з користю для Держави та власного прибутку. Статтею 8 Закону передбачено, що Уповноважений орган здійснює регулювання та реалізує державну політику у сфері закупівель у межах повноважень, визначених цим Законом Основними функціями Уповноваженого органу є розроблення і затвердження нормативно-правових актів, необхідних для виконання цього Закону та регулювання державної політики у сфері закупівель; узагальнення практики здійснення закупівель, у тому числі міжнародної; надання узагальнених відповідей рекомендаційного характеру щодо застосування законодавства у сфері закупівель; надання безоплатних консультацій рекомендаційного характеру з питань закупівель на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу. Тому, просимо Вас надати вичерпну відповідь щодо однозначного тлумачення законодавства з приводу підтвердження: права використання Правонаступником попереднього досвіду юридичних осіб (компаній/ товариств … ) що реорганізуються шляхом приєднання/об’єднання, при проведенні тендерних процедур закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2