Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
13.09.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1110 / 1169
"...Обґрунтування у вигляді розпорядчого рішення замовника або іншого документа готується уповноваженою особою або іншою службовою (посадовою) особою замовника та погоджується (затверджується) керівником замовника або іншою особою, визначеною керівником замовника..." 1. "...або іншого документа..." - підкажіть, будь ласка, цим документом може бути доповідна записка? 2. Якою датою повинно бути обґрунтування ? (датою підписання договору чи якою?)
Відповідь
12.09.2023 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
1288 / 1241
Доброго дня! За результатами проведення відкритих торгів з Особливостями, наше підприємство визнано переможцем закупівлі та укладено договір на виконання підрядних робіт з капітального ремонту фасаду. Згідно умов договору - договірна ціна є твердою. Після підписання договору, Замовником виявлено невідповідності в проектній документації, а саме: проектом передбачено заміну вікон з коефіцієнтом теплопередачі 0,75, однак згідно нових ДБН коефіцієнт теплопередачі на вікна становить 0,95. У зв'язку з вищезазначеним, проектна документація потребує коригування, що в свою чергу призведе до збільшення договірної ціни. Питання: Чи допускається в такому випадку збільшення договірної ціни та як діяти Замовнику та Учаснику в даній ситуації?
Відповідь
16.08.2023 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
1109 / 1099
Після підписання договору учасник не виходив на зв'язок. Строки поставки товару, що прописані в договорі минули. Учасник повідомив, що не зможе забезпечити доставку товару. Як розірвати договір і коли розпочати нову закупівлю. Дякую!
Відповідь
07.08.2023 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
1241 / 1261
Відповідно до частини 6 пункту 19 Особливостей істотні умови договору про закупівлю, укладеного відповідно до пунктів 10 і 13 (крім підпункту 13 пункту 13) цих особливостей, не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадків зміни ціни в договорі про закупівлю у зв'язку з зміною ставок податків і зборів та/або зміною умов щодо надання пільг з оподаткування - пропорційно до зміни таких ставок та/або пільг з оподаткування, а також у зв'язку з зміною системи оподаткування пропорційно до зміни податкового навантаження внаслідок зміни системи оподаткування. У зв’язку із застосуванням даної норми Особливостей на практиці виникає необхідність в отриманні роз’яснень з даного питання. Зокрема, якщо змоделювати ситуацію, що були проведені відкриті торги з особливостями та визначено переможця учасника торгів відповідно до його тендерної пропозиції із поданою ним ціною тендерної пропозиції без ПДВ (був платником єдиного податку третьої групи зі ставкою у розмірі 2 відсотки доходу), але на етапі підписання договору про закупівлю учасник переможець торгів змінив систему оподаткування та став платником ПДВ. Також інша ситуація, якщо після проведення відкритих торгів з особливостями переможець заключив договір будучи платником єдиного податку третьої групи зі ставкою у розмірі 2 відсотки доходу, виконав роботи на суму, що була вказана враховуючи 2%, але при підписанні форми (актів КБ-2в та КБ-3) в Україні скасували спецгрупу єдиного податку з ставкою 2% і переможця повернули на загальну систему оподаткування, тобто сума договору значно збільшиться. Враховуючи вищезазначене виникають наступні питання: 1. Чи зобов’язані у даному випадку сторони вносити зміни до договору про закупівлю відповідно до частини 6 пункту 19 Особливостей? 2. Чи допускає частина 6 пункту 19 Особливостей внесення змін до договору про закупівлю як в сторону зменшення ціни договору так і в сторону збільшення ціни договору? 3. Якщо допускається збільшувати ціну договору про закупівлю відповідно до частини 6 пункту 19 Особливостей, то зміни до договору вносяться лише в межах поданої учасником суми тендерної пропозиції?
Відповідь
24.05.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1232 / 1214
Пунктом 11 Особливостей визначено, що для здійснення закупівель товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких є меншою ніж 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких є меншою ніж 200 тис. гривень, робіт, вартість яких є меншою ніж 1,5 млн гривень, замовники можуть використовувати електронну систему закупівель відповідно до умов, визначених адміністратором електронної системи закупівель, у тому числі електронний каталог для закупівлі товарів. Державне підприємство «ПРОЗОРРО» наказом від 20.10.2022 № 25 затвердило Інструкцію про порядок використання електронної системи закупівель у разі здійснення закупівель, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в Особливостях. Умовно кажучи, для таких закупівель за Інструкцією ми використовуємо не повністю та дещо уточнений порядок проведення спрощених закупівель за статтею 14 Закону. Враховуючи зазначене, при оголошенні спрощеної закупівлі як враховувати пункти щодо забезпечення тендерної пропозиції, а саме «Забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції не повертається у разі: 1) відкликання тендерної пропозиції/пропозиції учасником після закінчення строку її подання, але до того, як сплив строк, протягом якого тендерні пропозиції вважаються дійсними; 2) непідписання договору про закупівлю учасником, який став переможцем тендеру/спрощеної закупівлі; 3) ненадання переможцем процедури закупівлі (крім переговорної процедури закупівлі) у строк, визначений частиною шостою статті 17 цього Закону, документів, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 цього Закону; 4) ненадання переможцем процедури закупівлі (крім переговорної процедури закупівлі)/спрощеної закупівлі забезпечення виконання договору про закупівлю після отримання повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, якщо надання такого забезпечення передбачено тендерною документацією/оголошенням про проведення спрощеної закупівлі.» Чи потрібно прописувати «3) ненадання переможцем процедури закупівлі (крім переговорної процедури закупівлі) у строк, визначений частиною шостою статті 17 цього Закону, документів, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 цього Закону;» в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі саме в такому вигляді? Чи оскільки цей підпункт не стосується спрощеної закупівлі ( бо не передбачено Законом надання переможцем документів переможця) не потрібно взагалі прописувати в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2