Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
17.02.2022 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
515 / 504
Код ДК 021:2015 — 72260000-5 "Послуги, пов’язані з програмним забезпеченням" Після моніторингу ринку виявлено, що необхідний для роботи установи програмний продукт перевищує межу 50 тис.грн. Свідоцтво про реєстрацію авторського права відсутнє. Але розробник повідомляє, що воно не обов"язкове. відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права" статті 11. Виникнення і здійснення авторського права. Презумпція авторства пункта 2. Авторське право на твір виникає внаслідок факту його створення. Для виникнення і здійснення авторського права не вимагається реєстрація твору чи будь-яке інше спеціальне його оформлення, а також виконання будь-яких інших формальностей. То чи підпадатиме ця закупівля під частину 2 пункту 7 статті 7 Закону: здійснюється без застосування спрощеної закупівлі в зв’язку із необхідністю захисту прав інтелектуальної власності?
Відповідь
16.02.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
419 / 444
Комунальний заклад «Обласна школа вищої спортивної майстерності» Рівненської обласної ради звертається та просить надати роз’яснення стосовно закупівлі лікарських засобів. На рік заплановано по КЕКВ 2220 «Медикаменти та перев’язувальні матеріали» -103000,00 грн., в т.ч. на придбання лікарських засобів – 49000,00грн., масок медичних – 42000,00грн., антисептика для рук – 12000,00грн. Установа немає медичного кабінету та медичного персоналу тому ми закуповуємо лікарські засоби щомісяця шляхом укладання прямого договору з аптекою згідно наявного фінансування та потреби та публікуємо звіт про договір про закупівлю. Якщо наприкінці року виникне потреба здійснити додаткову закупівлю ліків, а заплановані кошти (49000,00грн.) вже використано, тому можливо зменшити придбання масок та антисептика. Але тоді річна сума по предмету закупівлі на придбання ліків перевищить 50 тис. грн., а це зобов’язує проведення спрощеної закупівлі. Як вчинити в даній ситуації правильно?
Відповідь
02.12.2021 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
721 / 726
Для тих, хто розірвав договір про закупівлю газу з попереднім постачальником, але не встигає укласти договір з ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» до кінця жовтня, КМУ прийнято постанову від 25.10.2021 р. № 1102 та встановлено, що бюджетним установам та закладам охорони здоров’я (незалежно від організаційно-правової форми) з 1 жовтня по 30 листопада 2021 року газ постачає постачальник «останньої надії» (ПОН), яким є ТОВ «ГК «Нафтогаз України», по ціні 16,8 грн з ПДВ за кубометр. Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про ринок природного газу» від 09.04.2015 р. № 329-VIII (далі — Закон про ринок газу) договір постачання між ПОН і споживачем вважається укладеним з моменту початку фактичного постачання природного газу такому споживачу. Тож такий перехід відбуватиметься автоматично, аби забезпечити безперебійне постачання газу. На підставі протоколу засідання Експертної комісії з визначення рівнів та класів надзвичайних ситуацій ДСНС від 12.10.2021 р. № 15/09-21 ситуацію, що виникла у зв’язку з відсутністю постачання природного газу бюджетним установам, класифіковано як надзвичайну ситуацію техногенного характеру державного рівня. Тож бюджетні установи в разі переходу на ПОН можуть застосувати: для закупівлі понад 200 тис. грн — норми п. 3 ч. 2 ст. 40 Закону № 922 (виникнення особливих економічних чи соціальних обставин, пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, що унеможливлюють дотримання замовником строків для проведення тендера) та переговорну процедуру закупівлі; В нашому випадку має бути переговорна процедура з ПОНом, проте як її провести згідно з Законодавством про публічні закупівлі, якщо ПОН не проводить переговори, надає підприємству газ, потім присилає договір разом з актом на оплату. Надайте роз'яснення,як діяти Замовнику і як провести переговори ,якщо наразі невідомо навіть яка кількість кубометрів?
Відповідь
18.11.2021 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
573 / 575
Доброго дня. Чи повинен центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, до здійснення оплати (на етапі взяття бюджетних зобов'язань) за договором про закупівлю, перевіряти наявність річного плану, та звіту по договору при укладанні договору здійсненого без використанні електронної системи. Чи потрібно в такому звіті оприлюднювати сканкопію договору.
Відповідь
18.11.2021 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
558 / 543
Роз'ясніть будь ласка, казначейство відхиляє договори (ID: UA-2021-11-12-013349-a), укладений без використання електронної системи закупівель по причині відсутності скану договору в звіті про закупівлю, Моя крапка зору"" Керуватись ч. 3 ст.3 Закону Законом України «Про публічні закупівлі», у якій відсутня обов'язкова вимога щодо завантаження договору про закупівлю в електронній системі закупівель, тому відсутність скану договору про закупівлю у звіті про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель є виконання умов Закону ", і п.1 ст. 10 Законом України 13) звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель — протягом трьох робочих днів з дня укладення договору про закупівлю. Казначейства наголошує: " ч. 3 ст.3 Закону Законом України «Про публічні закупівлі» У разі здійснення таких закупівель без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково оприлюднює в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 цього Закону звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель. - 10) договір про закупівлю та всі додатки до нього — протягом трьох робочих днів з дня його укладення;
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2