Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
13.03.2019 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
5360 / 5329
Чи можливо в договорі про закупівлю, який укладається за результатами переговірної процедури закупівлі згідно з пунктом 4 частини другої статті 35 Закону “Про публічні закупівлі” (замовником було двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників), встановити, що умови договору застосовуються до відносин, які виникли до його укладення (частина третя статті 631 Цивільного кодексу України), а саме з дня оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу рішення про намір укласти договір?
Відповідь
13.03.2019 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
3796 / 3869
Прошу надати тлумачення до Наказу №557 від 30.03.2016р. зі змінами від 12.04.2016р. №676 "про затвердження Примірного положення про тендерний комітет або уповноважену особу". Цікавить тлумачення норми пунка 3.6 розділу №3 "Уповоноважена особа замовника повинна мати" -вищю юридичну освіту; -не менше двух років досвіду роботи в сфері закупівель. Відповідні норми мають рекомендаційний характер, як зазначено в преамбулі наказу? Чи замовник обов'язково зобов'язаний дотримуватися положень наказу при призначені уповноваженої особи на посаду? Якщо замовник виявить бажання призначити на посаду уповноваженої особи, працівника свого структурного підрозділу, котрий працює за трудовим договором, має вищу юридичну освіту, орієнтується в зконодавстві, але не має досвіду роботи у сфері закупівель передбаченого нормами наказу (2 роки), додатково прошов навчання в сфері закупівель, має сертифікат за результатми курсів. Чи має можливість замовник призначити таку особу на посаду уповноваженої особи з закупівель ?
Відповідь
12.03.2019 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3838 / 3914
Доброго дня.Скажіть,будь-ласка,чи можливо виправити технічну (механічну)помилку,допущену при оголошені закупівлі за процедурою відкритих торгів,після оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу.
Відповідь
06.03.2019 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
4360 / 4044
Приватне підприємство «Виробничо-комерційна фірма «Квант-Юг» (далі – ПП «ВКФ «Квант-Юг») , як учасник у процедурі допорогових закупівель оголошених Комунальним підприємством "Голопристанська центральна районна лікарня" ( далі - Замовник торгів ) по закупівлі відповідно до класифікатора: ДК 021-2015 "Єдиний закупівельний словник” ДК 021:2015: 24450000-3 Агрохімічна продукція (24455000-8 Дезинфекційні засоби) № UA-2019-02-14-002492-b від 14.02.2019 року , оприлюдненого через систему електронних закупівель «ProZorro» на веб-порталі Уповноваженого органу ( https://prozorro.gov.ua) просить надати роз’яснення щодо правомірності дій тендерного комітету Замовника торгів . Згідно до Наказу ДП “Зовнішторгвидав України вiд 13.04.2016 N 35 “Про затвердження Порядку здійснення допорогових закупівель”(із змінами згідно з Наказом №49 від 20.06.2017 р. Державного підприємства Прозорро ) ( далі – Порядок) цей Порядок розроблено на підставі абзацу 4 частини 1 статті 2 Закону України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон). Аукціон завершився 25-го лютого 2019 годин о 12:20 годин . За станом на 06.03.2019 року Замовником торгів по цій процедурі закупівлі не прийнято та не оприлюднено рішення щодо відповідності нашої пропозиції або пропозицій інших учасників вимогам, зазначеним у період оголошення Закупівлі. Відповідно до 6.Порядку ( Оголошення Закупівлі, період уточнень та подання пропозицій ): 6.1. Закупівлі проводяться з метою відбору постачальників товарів, виконавців робіт і надавачів послуг для потреб Замовника та укладення з ними відповідних договорів. 6.2. Під час здійснення Закупівель Замовники повинні дотримуватися таких принципів здійснення закупівель: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивна та неупереджена оцінка пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням. Відповідно до п.9. Порядку ( Кваліфікація, визначення переможця та завершення Закупівлі ): 9.1. Замовник розглядає Учасника, який надав за результатами Аукціону найнижчу пропозицію, та приймає рішення щодо відповідності пропозиції вимогам, зазначеним у період оголошення Закупівлі. 9.2. У разі дискваліфікації Учасника, який запропонував найменшу ціну, Замовник публікує в Системі скан-копію документа з відповідним аргументованим рішенням. Виключними підставами дискваліфікації є: пропозиція Учасника, який запропонував найменшу ціну, не відповідає умовам Закупівлі; Учасник, який запропонував найменшу ціну, відмовився від підписання договору. При цьому протиправні дії Замовника, що полягають у не оприлюдненні через систему електронних закупівель «ProZorro» на веб-порталі Уповноваженого органу , щодо відповідності пропозиції вимогам, зазначеним у період оголошення Закупівлі призвели до дискримінації учасників і неможливості нас , як учасника торгів планувати та вести свою господарську діяльність , чим ущемлені наші законні права та інтереси. Наслідком зазначеного вище стало недотримання Замовником 3 з 6 принципів здійснення закупівель, закріплених у статті 3 Закону , а саме: - принцип добросовісної конкуренції; - принцип об’єктивної та неупередженої оцінки; - принцип недискримінації учасників. З метою захисту своїх прав та охоронюваних законом інтересів з приводу рішення, дії чи бездіяльності Замовника торгів, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель і внаслідок яких порушено права та законні інтереси ПП «ВКФ «Квант-Юг» ,- ПП «ВКФ «Квант-Юг» просить Вас надати роз’яснення щодо : - правомірності правомірності або не правомірності дій Замовника торгів в означеній процедурі закупівлі; - відповідальності тендерного комітету Замовника згідно чинного законодавства України.
Відповідь
28.02.2019 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
3870 / 3916
Постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2014 № 117 “Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти” визначено перелік випадків, в яких розпорядники бюджетних коштів та одержувачі бюджетних коштів у договорах про закупівлю товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти можуть передбачати попередню оплату (за наявності належним чином оформленого рішення головного розпорядника бюджетних коштів), максимальні строки та розміри такої попередньої оплати. п.1.ч.1 передбачено можливість за рішенням головного розпорядника попередню оплату інших товарів вартістю до 100 тис грн. Чи відноситься до інших товарів електроенерія (чіткої вказівки на такий вид товару немає), враховуючи що п.4 ч.1 цієї постанови передбачена можливість здійснення за рішенням розпорядника попередня оплата та не передбачено обмеження щодо суми попередньої оплати послуг з енергопостачання в межах бюджетного року. Окрім того, учасником закупівлі електроенергії можуть бути лише постачальники послуг електроенергіїї, які мають відповідну ліцензію. Чи поширюються положення п.1 ч.1 Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2014 № 117 в частині обмежень щодо попередньої оплати за електроенергію в розмірі 100 тис. грн., враховуючи відсутність прямої вказівки на такий вид товару?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2