Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
25.05.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
196 / 193
У зв’язку з набранням чинності Постанови КМУ «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28 лютого 2022 р. № 169, Постанови КМУ «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 169» від 05 березня 2022 р. № 201, було визначено порядок закупівель у період воєнного стану, у роз'ясненнях було зазначено, що строк дії Договору може бути лише в межах військового стану. Прошу Вас надати роз'яснння стосовно договорів, які укладаються на рік, такі, які страхування(Обов’язкове страхування цивільної правової відповідальності власників наземних транспортних засобів). Чи може Замовник укласти Договір на рік, укладаючи Договір відповідно до Постанови КМУ №169? Адже відповідні поліси, які Виконавець надає за Договором, мають термін дії - 1 рік.
Відповідь
26.04.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
192 / 186
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (далі – Постанова № 169), переліки та обсяги закупівель товарів, робіт і послуг визначаються рішеннями замовників, що здійснюють такі закупівлі. В свою чергу, чинним законодавством України не врегульоване питання якими принципами має керуватись підприємство під час формування таких переліків та обсягів. Беручи до уваги вищенаведене та з метою недопущення порушення чинного законодавства, просимо надати роз’яснення чи встановлені обмеження на час дії воєнного стану щодо використання коштів комунальними некомерційними підприємствами в частині проведення закупівель та якими принципами має керуватись заклад охорони здоров’я під час затвердження переліків та обсягів закупівель товарів, робіт і послуг.
Відповідь
26.07.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
185 / 189
Доброго дня! Є підприємство, яке знаходиться у процедурі припинення (ліквідації), в даних умовах неможливо встановити тариф на послугу з водовідведення. Крім того у даного підприємства знаходяться на балансовому обліку мережі водовідведення, які працюють та відповідно надається послуга з водовідведення споживачам. Припинення надання даної послуги приведе до негативних наслідків для споживачів. Отже, підприємство має право на відшкодування фактично понесених витрат по надання послуг водовідведення споживачам. Чи може Замовник з цим підприємством укласти прямий договір чи за переговорною процедурою укласти договір для перерахування коштів за надані послуги з водовідведення?
Відповідь
14.07.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
183 / 185
Добрий день. Наша установа планує закупити вугілля для потреб закладів освіти на опалювальний сезон . Очікувана сума закупівлі 500 тис. грн. Дана сума запланова у кошторисі видатків на 2022 рік, ще на початку року. Яку процедуру необхідно вибрати - відкриті торги відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі" чи по постанові КМУ 169 від 28.02. 2022 р. зі змінами( враховуючи постанову № 723 від 24.06.2022р. ) - спрощену закупівлю
Відповідь
19.07.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
175 / 171
Доброго дня, відповідно до підпункту 1 пункту 1 Постанови КМУ від 28 лютого 2022 р. № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» зазначено: "замовники, визначені частиною дев’ятою статті 3 Закону України “Про публічні закупівлі”/державні замовники у сфері оборони здійснюють публічні/оборонні закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених Законами України “Про публічні закупівлі” та “Про оборонні закупівлі”", згідно частини дев'ять статті 3 Закону України "Про публічні закупівлі", а саме: "Особливості здійснення закупівель, визначених цим Законом, для гарантованого забезпечення потреб оборони (крім товарів, робіт і послуг, що підлягають закупівлі відповідно до угод у порядку, визначеному пунктом 6 частини п’ятої цієї статті) Міністерством оборони України та його розвідувальним органом, Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, Національною гвардією України, Національною поліцією України, Державною прикордонною службою України, Службою зовнішньої розвідки України, Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державною спеціальною службою транспорту, Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Управлінням державної охорони України та іншими військовими формуваннями та/або частинами в особливий період, у період проведення операції об’єднаних сил, антитерористичної операції, у період введення воєнного чи надзвичайного стану встановлюються окремим законом.". Отже, Державна служба України з надзвичайних ситуацій відповідає критерію замовника, що здійснює публічні/оборонні закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених Законами України “Про публічні закупівлі” та “Про оборонні закупівлі”, Прошу Вашого роз'яснення, чи відповідає підпорядкований підрозділ Державної служби України з надзвичайних ситуацій, який є державним замовником (юридичною особою, яка є розпорядником, одержувачем бюджетних коштів), вимогам підпункту 1 пункту 1 Постанови КМУ від 28 лютого 2022 р. № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану»?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2