Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
27.06.2019 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
3681 / 3647
Доброго дня!Згідно з п. 2.5 Примірного положення про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб) формою роботи комітету є засідання, яке є правомочним за присутності на ньому не менше двох третин членів комітету. Якщо у тендерному комітеті є 5 членів, то воно буде правомочне за присутності на ньому 3 членів?
Відповідь
14.06.2019 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4339 / 4330
Добрий день підкажіть будь ласка якщо замовник в тендерній документації зазначає кваліфікаційній критерій згідно ст. 16 "Довідка у довільній формі, що містить інформацію про наявність в учасника відповідного обладнання та матеріально-технічної бази для виконання умов договору, підписана уповноваженою особою учасника та скріплена печаткою учасника (за наявності), із зазначенням інформації щодо наявності техніки та обладнання, необхідних для виконання умов договору" Чи має учасник подати детальну інформацію про машини чи достатньо довідку в довільній формі що транспорт є в наявності у підприємця.?
Відповідь
14.06.2019 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
3492 / 3666
Згідно з п. 2.5 Примірного положення про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб) формою роботи комітету є засідання, яке є правомочним за присутності на ньому не менше двох третин членів комітету. Якщо у тендерному комітеті є 5 членів, то воно буде правомочне за присутності на ньому 3 членів?
Відповідь
12.06.2019 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
5037 / 4907
Щодо визначення замовником категорії класифікації суб’єкта господарювання Згідно з регламентом роботи електронної системи публічних закупівель ProZorro (далі – Система), у полі «Класифікація суб’єкта господарювання», учасники безумовно мають обрати категорію класифікації, відповідно, до якого вони відносяться згідно ч.3 ст.55 Господарського кодексу України від 16.01.2003р. №436-IV в редакції від 07.02.2019р. Якщо учасник не внесе відповідні зміни у своєму профілі, то не зможе технічно подати свою тендерну пропозицію. Дані щодо розміру організації є обов’язковими для заповнення учасниками під час здійснення відкритих торгів та допорогових закупівель. Разом з цим, у разі здійснення замовником закупівель без використання Системи: переговорної процедури або оприлюднення в Системі звітів про укладені договори, у зв’язку з тим, що учасники не подають свої пропозиції та не заповнюють відповідні поля у своєму профілі, замовник самостійно заповнює усі необхідні поля, у тому числі поле: «Класифікація суб’єкта господарювання». На цей час склалася ситуація при якої деякі контрагенти відмовляються визначати свою категорію класифікації та надавати її на запит замовника під час здійснення замовником закупівель без використання Системи. Відсутність у замовника такої інформації не дає можливості заповнення відповідного поля Системи. Прошу Вас надати роз’яснення, яким чином замовник повинен отримувати від контрагента вищезазначену інформацію та механізм здійснення закупівлі у разі відсутності у замовника такої інформації. При цьому, направляю Вам відповідь стосовно вищезазначеного питання від ДП «ПРОЗОРРО»: «Доброго дня! Державне підприємство «ПРОЗОРРО» визначено відповідальним за забезпечення функціонування та наповнення електронної системи публічних закупівель Prozorro. До функцій Підприємства не належить контроль за дотриманням замовниками та учасниками закупівель вимог чинного законодавства України з питань публічних закупівель та надання роз’яснень. Відповідно до пункту 13 частини 1 статті 8 Закону "Про публічні закупівлі" (далі - Закон) до основних функцій Уповноваженого органу відноситься надання безоплатних консультацій рекомендаційного характеру з питань закупівель на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу. Рекомендуємо звернутись до відділу, що надає роз’яснення положень Закону та інших нормативних документів за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/List?lang=uk-UA&id=7758c77b-e410-44ea-a07d-37f1799e11e5&tag=ZapitiKoristuvachiv».
Відповідь
10.06.2019 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3826 / 3748
Державна іпотечна установа в рамках здійснення своїх статутних завдань та реалізуючи постанову Кабінету Міністрів України № 1201 «Про затвердження Порядку забезпечення Державною іпотечною установою поліцейських та осіб рядового та начальницького складу служби цивільного захисту житлом на умовах фінансового лізингу» (далі – Порядок) від 14.11.2018 року, зіткнулась з наступною проблемою: Умовами зазначеного Порядку передбачено придбання нерухомого майна у його власників за відповідними заявками працівників органів внутрішніх справ із подальшим переданням такого майна у фінансових лізинг. Оскільки договір фінансового лізингу передбачає перехід права власності новому власнику після здійснення всіх платежів – він підлягає нотаріальному посвідченню. Нотаріальні витрати пов’язані із укладенням договору фінансового лізингу несе Державна іпотечна установа, при чому укладення відповідних договорів фінансового лізингу за побажанням сторони, якій це майно передається у фінансовий лізинг відбувається у відповідних регіонах за місцем розташування такого майна. Механізм реалізації Порядку не дає можливості спрогнозувати скільки і коли у кожному регіоні України буде укладено відповідних договорів фінансового лізингу. Таким чином, Державна іпотечна установа не може визначитись заздалегідь із об’ємами нотаріальних послуг, які повинні будуть закуповуватись у відповідному регіоні України задля посвідчення договорів фінансового лізингу, що врешті-решт може привести до зриву реалізації Постанови Кабінету Міністрів України № 1201 від 14.11.2018 року. Разом з тим, пунктом 3 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що дія цього закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є послуги фінансових установ, у тому числі міжнародних фінансових організацій, щодо надання кредитів, гарантій, фінансового лізингу та послуги, допоміжні до фінансових послуг. У зв’язку із зазначеним, прошу повідомити: 1. Чи вважаються нотаріальні послуги допоміжними до фінансових послуг, у тому числі пов’язаних із укладенням договору фінансового лізингу: 2. Чи розповсюджується дія пунктом 3 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» на Державну іпотечну установу при закупівлі нотаріальних послуг, як допоміжних до фінансових послуг з надання фінансового лізингу?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2