Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
07.03.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1766 / 1818
Доброго дня! Прошу Вас надати роз’яснення як завершити закупівлю (відкриті торги з особливостями), яка розпочата до набрання чинності постанови КМУ №157 від 17.02.2023р. Відміняти закупівлю у зв’язку з неможливістю внесення змін до тендерної документації чи завершувати закупівлю відповідно до редакції постанови №1178 чинної на момент оголошення закупівлі (згідно ст.58 Конституції України)? Дякую!
Відповідь
07.03.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
2208 / 2230
У підпункті 1 п.48 ПКМУ №1178 від 12.10.2022 зазначено, що відкриті торги автоматично відміняються у разі коли Замовником відхилені всі тендерні пропозиції (у тому числі, якщо була подана одна тендерна пропозиція, яка відхилена замовником). У свою чергу ст.20 ЗУ "Про публічні закупівлі" від 25.12.2015 №922 передбачено, що для проведення відкритих торгів має бути подано не менше двох тендерних пропозицій. Крім того, відкриті торги передбачають здійснення конкурентного відбору учасників. Чи зобов'язаний замовник розглядати тендерну пропозицію одного учасника, за відсутністю конкуренції у процедурі закупівлі, чи замовник зобовязаний відхилити таку пропозицію без розгляду? Чи може замовник визначити цього учасника переможцем процедури закупівлі у разі якщо його пропозиція відповідає вимогам тендерної документації? Хотілось би зазначити, що відповідно до п.12 ПКМУ №1178 у разі застосування процедури закупівлі із застосуванням електронного каталогу процедура є такою, що не відбулась у разі якщо в профілі товару міститься тільки одна пропозиція. Чи є в такому разі ситуації проведення торгів аналогічними? Тобто у обох випадках, у разі наявності однієї пропозиції поданої для розгляду процедура є такою, що не відбулася?
Відповідь
07.03.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1831 / 1782
Питання щодо 24 годин по технічним характеристикам Яким чином на практиці реалізовується норма п. 40 Особливостей: «Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо»?. Питання 1: Наведіть, будь-ласка, приклади її застосування – які помилки виправляються в технічній специфікації. Питання 2: Замовник закуповує висоторіз. Вимоги технічної специфікації ТД наступні: ширина не менше 100 мм (вкажіть конкретний показник). В пропозиції Учасник зазначив: Висоторіз АКРЕ МОЛ, арт. 3222, ширина не менше 100 мм. Тобто показник вказали, але з виразом «не менше». Чи правомірно надати Учаснику право виправити цю невідповідність (прибрати цей вираз «не менше»), тобто стане так: висоторіз АКРЕ МОЛ, арт. 3222, ширина - 100 мм.
Відповідь
07.03.2023 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
2376 / 2372
Доброго дня! У 2021 році було проведено спрощену закупівлю послуг "Виготовлення ПКД на поточний середній ремонт дороги", але самі роботи не виконувались і постало питання щодо коригування ПКД , а саме чи можна при коригуванні зазначити що це буде капітальний ремонт дороги, а не середній поточний ремонт (ДСТУ 8747:2017 діє з 01.01.2022) ?
Відповідь
06.03.2023 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
2029 / 1972
Будь ласка допоможіть розібратись та знайти правду. Звернення до НКРЕ КП, Операторів газо транспортної та розподільчої систем ясноті з піднятого питання не внесла. Надія залишилась на уповноважений орган з державних закупівель. По суті питання. Квартирно-експлуатаційний відділ (далі КЕВ) м. Вінниця є структурним підрозділом Збройних Сил України і відповідно до поставлених завдань відповідає за організацію надання комунальних послуг військовим частинам та військовим установам, які стоять на її балансі. На цій підставі 23.11.22 було укладено з ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» договір № 01-1392/21-БО-Т на постачання природного газу до кінця 2023 року. В процесі формування нових військових частин за умовами діючого військового часу, в КЕВ м. Вінниця наприкінці листопада появилась нова комерційна точка обліку. У зв’язку з цим були внесені зміни в договір надання послуг з розподілу природного газу (Оператор газорозподільної мережі АТ «Вінницягаз»). На цій підставі новій точці був присвоєний ЕІС-код і вона з 07.12.22 почала отримувати природний газ для опалення приміщень, в яких проживали військовослужбовці. Станом на той час діючий з ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» договір дозволяв без проблем забезпечити природнім газом в тому числі і нову комерційну точку обліку. Нажаль в січні місяці 2023 року КЕВ м. Вінниця отримав повідомлення від ТОВ «ГК «Нафтогаз України» про необхідність оплати обсягів газу за «договором останньої надії» для нашої нової комерційної точки обліку. Тариф за такою формою договору значно більший ніж тариф по діючому нашому договору. КЕВ м. Вінниця є державною структурою і фінансується з державного бюджету. Нам не зрозуміло те, що в такий важкий для держави час ми повинні безпідставно витрачати державні кошти. У зв’язку з цим просимо пояснити, чому нова комерційна точка обліку автоматично потрапила в розряд забезпечення природним газом за «договором останньої надії», а також пояснити покроковий порядок дій замовника в випадку появи у нього нових точок комерційного обліку природного газу і хто дане питання повинен відсліковувати. Вдячні за розуміння та обґрунтовану відповідь.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2