Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
25.05.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1540 / 1611
Відповідно до п.3 ч.1 ст.2 Закону «Про публічні закупівлі» (далі Закон) Комунальне підприємство забезпечує потреби територіальної громади, має на меті одержання прибутку та водночас є одержувачем бюджетних коштів. Чи виступає комунальне підприємство «Замовником» в розумінні Закону у разі залучення субпідрядної організації для виконання робіт/послуг? Замовником робіт/послуг виступає Департамент інфраструктури та благоустрою міської ради (розпорядник бюджетних коштів), Виконавцем/Підрядником робіт/послуг є Комунальне підприємство (одержувач бюджетних коштів), а Співвиконавець/ Субпідрядник - інше комерційне підприємство. Чи є обов’язком проводити тендер/спрощену закупівлю між Виконавцем/Підрядником (комунальним підприємством) та Співвиконавцем/Субпідрядником (інше комерційне підприємство) щодо виконання робіт/послуг, якщо між Замовником та Підрядником укладено договір про виконання таких робіт відповідно до проведеної процедури закупівель/спрощеної закупівлі? Якщо проведення процедури закупівель/спрощеної закупівлі для Виконавця/Підрядника (комунальне підприємство) є обов’язком, яким чином зазначати у тендерній пропозиції інформації щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт чи послуг як субпідрядника/співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю - у разі закупівлі робіт або послуг, згідно з вимогами п.18. ч.2 ст.22 Закону?
Відповідь
14.05.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1859 / 1879
Закон України «Про публічні закупівлі» (зі змінами від 19.09.2019 року) (далі – Закон) містить визначення понять «пов’язані особи», «здійснення контролю», «члени сім’ї», а також визначає вимоги до тендерної документації в цій частині та наслідки встановлення замовником факту пов’язаності для учасника. Відповідно до пункту 20 частини 1 статті 1 Закону: «Пов’язана особа – особа, яка для цілей цього Закону відповідає будь-якій з таких ознак: - юридична особа, яка здійснює контроль над учасником процедури закупівлі або контролюється учасником процедури закупівлі, або перебуває під спільним контролем з таким учасником процедури закупівлі; - фізична особа або члени її сім’ї, які здійснюють контроль над учасником процедури закупівлі; - службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, уповноважена здійснювати від імені учасника процедури закупівлі юридичні дії, спрямовані на встановлення, зміну або припинення цивільно-правових відносин, а також члени сім’ї такої службової (посадової) особи; - фізичні особи – уповноважена особа замовника, керівник замовника та/або члени їхніх сімей, які здійснюють контроль над учасниками процедури закупівлі або уповноважені здійснювати від імені учасника процедури закупівлі юридичні дії, спрямовані на встановлення, зміну або зупинення цивільно-правових відносин. Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 17 Закону: «Замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо: …тендерна пропозиція подана учасником конкурентної процедури закупівлі або участь у переговорній процедурі бере учасник, який є пов’язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі та/або з уповноваженою особою (особами), та/або з керівником замовника». Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 31 Закону: «Замовник відхиляє тендерну пропозицію в разі якщо: … наявні підстави, зазначені у статті 17 і частині 15 статті 29 цього Закону». Як слідує із зазначених вище норм, замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника за наявності таких умов: - учасник процедури закупівлі є пов’язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі та/або - учасник процедури закупівлі є пов’язаною особою з уповноваженою особою (особами) замовника. - з керівником замовника. При цьому, як підстава для відхилення пропозиції учасника Законом не визначена пов’язаність останнього із самим замовником (як фізичною або юридичною особою), за умови відсутності факту пов’язаності учасника з уповноваженою особою (особами) замовника та/або з керівником замовника. Як слідує із зазначеного вище пов’язаність встановлюється на підставі прямих та опосередкованих відносин контролю з можливістю здійснення вирішального впливу, родинних зв’язків, наявності повноважень здійснювати від імені учасника процедури закупівлі юридичні дії, спрямовані на встановлення, зміну або зупинення цивільно-правових відносин та членства в тендерному комітеті замовника. Отже, на підставі вищенаведеного, просимо надати роз’яснення чи є комунальне підприємство пов’язаною особою з органом місцевого самоврядування, який є його засновником, тобто чи може замовник - орган місцевого самоврядування, укладати прямі договори на виконання робіт з комунальним підприємством де він є засновником та чи може комунальне підприємство брати участь у конкурентних закупівлях та в т. ч. спрощених процедурах, як учасник, який буде виконувати роботи на рівні з іншими суб’єктами господарювання, тобто чи будуть у такому випадку наявні ознаки пов’язаності осіб?
Відповідь
07.05.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1698 / 1672
Україна ВОЛИНСЬКА ОБЛАСТЬ ЛЮБЕШІВСЬКЕ КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЛЮБЕШІВ-КОМФОРТ-СЕРВІС» 44200 , Волинська обл., Любешівський р-н, смт. Любешів, вул. Бондаренка ,90 а, тел.( 03362) 3-01-21, моб +380508820394, електронна пошта [email protected] Любешівське комунальне підприємство «Любешів-Комфорт-Сервіс» є комунальним унітарним підприємством ( далі – Підприємство) засноване на комунальному майні Любешівської селищної ради, управління яким здійснює Любешівська селищна рада . Підприємство є юридичною особою, має самостійний баланс, поточний та інші рахунки в банківських установах, печатку зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом. Метою діяльності Підприємства є підвищення рівня і культури житлово-комунального обслуговування населення,задоволення суспільних потреб в його продукції, роботах та послугах, забезпечення виконання робіт по благоустрою. Основним предметом діяльності Підприємства є: - задоволення потреб підприємств,установ,організацій та громадян всіма видами житлово-комунальних послуг; - централізоване водопостачання ; - централізоване водовідведення ; - виконання будівельних та ремонтно-будівельних робіт; - монтаж водопровідно-каналізаційних систем; - електромонтажні роботи водопровідно-каналізаційних об’єктів; - систематичне застосування заходів поліпшення якості обслуговування абонентів, надання пропозицій з впровадження нових схем організації водокористування та водовідведення; - розвиток та безпечна експлуатація водопровідно-каналізаційного господарства; - установка та ремонт засобів вимірювання та контролю, а також для отримання прибутку. Підприємство працює на комерційній основі. Придбання матеріально-технічних ресурсів для здійснення господарської діяльності Підприємство здійснює за власні кошти, бюджетні кошти усіх рівнів в господарській діяльності не застосовуються. Виходячи з вище викладеного, просимо Вас надати роз’яснення стосовно Любешівського Комунального підприємства «Любешів-Комфорт-Сервіс», чи є наше підприємство «Замовником» в розумінні Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» Директор С. І. Фальчик
Відповідь
07.05.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1707 / 1705
якщо комунальне підприємство є госпрозрахунковою олрганізацією і на початок року не має затвердженного фінансового плану (кошторису ), нами проводилися закупівлі без застосування електронної системи. Питання:1. кожне надходження грошей на розрахунковий рахунок окремим фінансуванням
Відповідь
04.05.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1606 / 1710
Добрий день. Допоможіть, будь ласка, розібратись, чи відноситься комунальне підприємство до замовників в розумінні Закону України «Про публічні закупівлі» згідно з п. 4 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі», для яких вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень, якщо: - комунальне підприємство засноване на комунальній власності територіальної громади; - засновником підприємства є селищна рада; - підприємство здійснює свою діяльність на основі і відповідно до чинного законодавства України, зокрема Господарського кодексу України, норм податкового законодавства України, рішень селищної ради; - підприємство є підпорядкованим, підзвітним і підконтрольним селищній раді; - підприємство є суб'єктом підприємницької діяльності; - майно комунального підприємства є власністю територіальної громади і закріплене за ним на праві господарського відання; - розмір статутного капіталу становить 0,00 грн.; - основними видами діяльності є: забір, очищення та постачання води (код КВЕД 36.00) та каналізація, відведення й очищення стічних вод (код КВЕД 37.00); - має ліцензію на провадження відповідної діяльності та здійснює таку діяльність згідно з рішенням сесії селищної ради, де зазначено: «Визначити виконавцем послуг з водопостачання, водовідведення, вивезення твердих побутових відходів – комунальне підприємство «******* ВУЖКГ». Або ж до якої категорії замовників відноситься таке комунальне підприємство?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2