Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
24.05.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
5413 / 5529
У 2016 році було проведено відкриті торги,згідно Закону України «Про здійснення державних закупівель» №1197-VIІ від 10.04.2014р.,на закупівлю робіт та була визначена кінцева ціна по договору. У зв'язку із значним здорощанням цін на матеріальні ресурси,Підрядник звернувся письмово з проханням здійснити перерахунок цін на матеріали, які передбачені договірною ціною. Чи має право Замовник,дати згоду на вищевказаний перерахунок, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми договору?
Відповідь
19.05.2017 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
3750 / 3794
Оскільки Міністерство економічного розвитку та торгівлі України є уповноваженим органом виконавчої влади з координації закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти, відповідно до п. 1 ст. 8 Закону України «Про публічні закупівлі», просимо надати роз’яснення з таких питань: Військова частина А3358 є розпорядником коштів третього ступеню, проводить свої видатки в межах асигнувань, які визначені в кошторисі. 18.01.2017 до військової частини А3358 надійшло фінансування в розмірі 260 000,00 грн., відповідальними виконавцями частини було визначено потребу в закупівлі, тендерним комітетом було складено додатки до плану закупівель на 2017 рік № 1, 2 від 24.01.2017 (вартість кожного предмета закупівлі, який визначений згідно Єдиного закупівельного словника ДК 021:2015 не дорівнює та не перевищує 200 00,00 грн.), зазначені додатки були оприлюднені на електронному майданчику «Держзакупівлі.Онлайн». 01.02.2017 до військової частини А3358 надійшов кошторис на 2017 рік, тендерним комітетом було проведено аналіз доходів і видатків, які включені до кошторису з урахуванням доходів і видатків, які були зазначені в тимчасовому кошторисі, та складено додаток № 3 до річного плану закупівель на 2017 рік. В зазначеному додатку загальна сума коштів, на які планується провести закупівлю товарів та послуг становить 2 545 000,00 грн. (з урахуванням 260 000,00 грн., які було включено до додатків № 1 та 2), вартість кожного предмета закупівлі, який визначений згідно Єдиного закупівельного словника ДК 021:2015 не дорівнює та не перевищує 200 00,00 грн., зазначений додаток також був оприлюднений на електронному майданчику «Держзакупівлі.Онлайн». На теперішній час за кодом ДК 021:2015-35420000-4 «Частини транспортних засобів військового призначення» закуплено товару на загальну суму 99 500,00 грн., сума, яка включена до додатку № 3 до плану закупівель по даному коду становить 199 000,00 грн. Слід зауважити, що військова частина А3358 сама потребу в закупівлі не визначає, оскільки закупівля майна проводиться згідно розпоряджень довольчих органів Міністерства оборони України, майно, яке закуповується, використовується, в основному, для забезпечення потреб Збройних Сил України та для відновлення озброєння, військової техніки Збройних Сил України, в тому числі, яка пошкоджена в районі проведення антитерористичної операції та території Донецької та Луганської областей. З огляду на вищезазначене, скільки і якого майна необхідно закупити і яка в ньому потреба на рік, визначити практично неможливо. Питання: 1. як проводити подальшу закупівлю за кодом ДК 021:2015-35420000-4 «Частини транспортних засобів військового призначення», якщо закупівля товару за даним кодом перевищить 199 000,00 грн.: згідно п. 1 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» з проведенням процедури закупівлі «відкриті торги», навіть якщо потреба в подальшій закупівлі становить до 200 000,00 грн., чи без проведення «відкритих торгів» з проведенням допорогової процедури закупівлі? 2. чи необхідно для визначення порогу застосування Закону України «Про публічні закупівлі» додавати суми закупівель по кожному конкретному коду ДК 021:2015 згідно всіх додатків, які було складено (додаток № 3 до плану закупівель на 2017 рік, який складено згідно кошторису на 2017 рік, та додатки № 1, 2, які були складені згідно тимчасового кошторису на 2017 рік) чи додатки, які були складені згідно тимчасового кошторису враховувати не потрібно?
Відповідь
16.05.2017 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
5389 / 5185
Другий воєнізований гірничорятувальний загін (Замовник), код ЄДРПОУ 00159367, проводить в електронній системі публічних закупівель «ProZorro» відкриті торги по закупівлі хімічного поглинача вапняного ХП-В (UA -2017-03-20-002122-b). Для участі в аукціоні тендерні пропозиції були подані трьома учасникам, зокрема: учасником №1: ТОВ «ТПО Аріста», учасником №2: ТОВ «Югсервіс» та учасником №3: ТОВ «Донсорб», м.Черкаси, який є виробником товару, що пропонується на аукціоні. Пропозиція учасника №1 була відхилена оскільки не відповідає вимогам тендерної документації замовника. Учасник №2: цінова пропозиція якого є найбільш економічно вигідною, уклав з Учасником №3, виробником продукції, договір про надання дилерських послуг з купівлі - продажу партії продукції, яка є предметом закупівлі. Відповідно до умов договору (дилерські послуги) учасник №2: - здійснює рекламу продукції виробника; - здійснює продаж купленої продукції за ціною, яка не може перевищувати ціну встановлену виробником; - має право приймати участь в конкурсних торгах, в тому числі у державних закупівлях. Зазначений договір викладений в документах тендерної пропозиції учасника №2. Відповідно до пункту 16 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» пов’язана особа це особа, яка відповідає будь-якій з таких ознак: юридична особа, яка здійснює контроль над учасником процедури закупівлі або контролюється таким учасником процедури закупівлі, або перебуває під спільним контролем з таким учасником процедури закупівлі. Під здійсненням контролю розуміється можливість здійснення вирішального впливу або вирішальний вплив на господарську діяльність учасника процедури закупівлі безпосередньо або через більшу кількість пов’язаних фізичних чи юридичних осіб, що здійснюється, зокрема, шляхом реалізації права володіння або користування всіма активами чи їх значною часткою, права вирішального впливу на формування складу, результати голосування, а також вчинення правочинів, що надають можливість визначати умови господарської діяльності, надавати обов’язкові до виконання вказівки або виконувати функції органу управління учасника процедури закупівлі, або володіння часткою (паєм, пакетом акцій), що становить не менше ніж 25 відсотків статутного капіталу учасника процедури закупівлі. Згідно припису пункту 7 частини 1 ст.17 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник відмовляє учаснику у участі в процедурі закупівлі, у разі якщо тендерна пропозиція подана учасником процедури закупівлі, який є пов’язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі та /або членом (членами) комітету з конкурсних торгів уповноваженою особою (особами) замовника. З огляду на вищезазначене просимо надати роз`яснення чи є учасники аукціону, які уклали між собою дилерський договір, пов’язаними особами в розумінні ст.1 Закону України «Про публічні закупівлі». Просимо Вас надати роз’яснення до 25.05.2017р. (кінцевий термін розгляду тендерної пропозиції учасника).
Відповідь
12.05.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги з публікацією англійською мовою Розширений перегляд
5138 / 5004
Доброго дня! Згідно приписів частини сьомої статті 2 Закону України "Про публічні закупівлі" Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону. Відповідно до пункту 1 розділу ІІ Порядку визначення предмету закупівлі, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 17.03.2016 № 454, предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 17 і 32 частини першої статті 1 Закону та на основі національного класифікатора України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник”, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23 грудня 2015 року № 1749, за показником четвертої цифри основного словника із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги. При цьому замовник може визначити окремі частини предмета закупівлі (лоти) за показниками четвертої – восьмої цифр Єдиного закупівельного словника, а також за обсягом, номенклатурою та місцем поставки товарів, виконання робіт або надання послуг. Нещодавно ми в один день оголосили проведення декількох закупівель за ідентичним четвертим знаком ДК 021:2015 (з однаковими кодами), однак різними найменуваннями (конкретною назвою), що зазначається в дужках, або з однаковою конкретною назвою закупівлі, проте відмінними технічними специфікаціями. Очікувана вартість кожної з таких закупівель - 1-2 млн.грн. Всі процедури оголошені як "відкриті торги". Просимо надати роз'яснення, чи зобов'язаний Замовник об'єднувати закупівлі за однаковими кодами та здійснювати поділ предмету закупівлі на лоти? Чи вважається у такому випадку порушенням з боку Замовника, а саме уникнення проведення відкритих торгів з публікацією на англійській мові? У даному випадку Замовник не уникає проведення процедури відкритих торгів, однак незрозумілим залишається значення норми "уникнення застосування цього Закону"?
Відповідь
10.05.2017 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
5764 / 5562
Згідно з статтею 4 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі – Закон) закупівля здійснюється відповідно до річного плану закупівель. У листі МЕРТУ від 14.09.2017 № 3302-06/29640-06 була надана узагальнена відповідь, що частиною першою статті 4 Закону передбачена можливість внесення змін до річного плану закупівель/додатка до річного плану. При цьому форма внесення змін до річного плану закупівель/додатка до річного плану, періодичність і характер таких змін (зміна очікуваної вартості закупівлі, предмета закупівлі, орієнтовного початку процедури закупівлі тощо) законодавством не визначені та не обмежені. Тому замовник може періодично вносити зміни до річного плану закупівель/додатка до річного плану відповідно до наявного фінансування, потреби у товарах, роботах, послугах тощо, до здійснення відповідної закупівлі. Внаслідок чого, просимо надати відповідь, чи може замовник вносити зміни до річного плану закупівель в частині очікуваної вартості закупівлі (у результаті потреби в збільшенні обсягу необхідної закупівлі) після оголошення запланованої закупівлі на веб-порталі Уповноваженого органу за процедурою відкриті торги?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2