Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
31.05.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
3569 / 3768
Доброго дня. Якщо в тендерній документації вимагається документальне підтвердження досвіду виконання аналогічних договорів з наданням підтверджуючих документів (копією договору та/або копією видаткової накладної та/або оригіналом листа-відгука контрагента). Але ФОП, який розпочав свою діяльність з 01.01.2018 або вперше приймає участь в публічних закупівлях не має можливості надати вищевказаний документ. У видатку відхилення тендерної пропозиції такого учасника, це може розцінюватися як дискримінація учасника. Чи достатньо буде надання учасником листа-роз'яснення щодо ненадання підтверджуючого документа, та яким нормативним актом регламетовано??? Дякуємо.
Відповідь
30.05.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
3694 / 3630
Добрий день! Підкажіть, будь-ласка, з наступного питання: Замовник проводить процедуру закупівлі капітального ремонту, відкриті торги (вартість менше 5150 тис.євро). Після аукціону замовником перевірено кошторис на підтвердження остаточної пропозиції та відрегульовано ціну в бік зменшення. Чи має право Замовник укласти договір на меншу суму в результаті перерахування кошторисів ніж остаточна пропозиція учасника-переможця оскільки згідно ч.4 ст.36 Закону «Про публічні закупівлі» умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Як діяти Замовнику у даній ситуації для недопущення порушень у сфері публічних закупівель ?
Відповідь
30.05.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
3837 / 3893
Суть питання: Добрий день! Просимо надати методичну допомогу та відповідь на наступне питання. Згідно п.30 ч.1 ст.1 Закону України «Про публічні закупівлі» ) далі – Закон) тендерна пропозиція – пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації. Стаття 30 Закону містить вичерпний перелік підстав для відхилення тендерних пропозицій. Так, в пп. 4 п. 1 ст. 30 Закону зазначено, що замовник відхиляє тендерну пропозицію учасника якщо вона не відповідає умовам тендерної документації. Замовником у тендерній документації встановлені кваліфікаційні критерії та визначено перелік документів на підтвердження відповідності учасника кваліфікаційним критеріям стаття 16 Закону та визначено порядок оформлення документів. Зокрема, тендерною документацією встановлено наявність транспорту для перевезення продуктів харчування та визначено відповідність форми договору найму транспортного засобу за участю фізичної особи частині 2 статті 799 Цивільного кодексу України (нотаріальне посвідчення). Інструкцією з підготовки тендерної пропозиції встановлено, що у разі якщо учасник не зобов’язаний складати якийсь із вказаних в положеннях документації документ, то він надає лист-роз’яснення в довільній формі, за підписом уповноваженої особи учасника/переможця, в якому зазначає законодавчі підстави ненадання відповідних документів. При проведенні замовником відкритих торгів за результатами аукціону визначено пропозицію з найменшою ціною. При перевірці пропозиції на відповідність умовам тендерної документації та визначеному порядку оформлення документів встановлено, що договір оренди транспортних засобів за участю фізичних осіб-підприємців нотаріально не посвідчено; предметом договору оренди транспортного засобу є службові перевезення працівників та вантажні перевезення речей. Листа-пояснення у складі пропозиції щодо надання договору оренди транспортного засобу за участю фізичних осіб нотаріально не посвідченого та щодо предмету договору оренди транспорту (відповідно до предмету закупівлі транспорт потрібен для постачання продуктів харчування) учасником не надано. Питання: Чи повинен замовник в даному випадку відхилити пропозицію учасника, що має найменшу ціну, як таку що не відповідає умовам тендерної документації, чи повинен прийняти його пропозицію вважаючи відсутність нотаріального посвідчення договору оренди транспортного засобу, укладеного за участю фізичних осіб, не суттєвим, а укладений учасником договір оренди транспортного засобу для службових перевезень працівників та речей таким, що не впливає в цілому на подальше виконання зобов’язань по постачанню продуктів харчування?
Відповідь
29.05.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
3653 / 3745
Згідно статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов'язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо суб'єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів (тендерів). Інформація отримується замовником з «Зведених відомостей про рішення органів Комітету про визнання вчинення суб’єктами господарювання порушень законодавства про захист економічної конкуренції, передбачених пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини 2 статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді спотворення результатів торгів (тендерів) та накладення штрафу» (далі – Реєстр). Учасником подано пропозицію на участь у відкритих торгах, Учасника наявний в цьому Реєстрі. Про те в Реєстрі зазначена інформація, що рішення органу Комітету оскаржене у судовому порядку. Зазначено, що залишено апеляційну скаргу Комітету/територіального відділення без задоволення, а постанову суду про оскарження рішення АМКУ залишено без змін (тобто суд рішення АМКУ скасував) . Блок «Перегляд та перевірка органом Комітету рішень у справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції» АМКУ в Реєстрі не заповнений. Чи має право Замовник не відмовляти такому учаснику в участі у процедурі закупівлі чи до отримання результатів перегляду та перевірки органом Комітету рішень у справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції (тобто до моменту виключення учасника з Реєстру) Замовник зобов'язаний відхилити тендерну пропозицію учасника відповідно до статті 30: наявні підстави, зазначені у статті 17.
Відповідь
29.05.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
3514 / 3359
Доброго дня, підскажіть будь ласка, Відповідно до статті 17 Закону України "Про публічні закупівлі", Замовник вимагає від учасників підтвердження відсутності підстав визначених у частинах першій і другій статті 17 в довільній формі, суть питання наступна: Замовник вимагає від учасників в довільній формі інформацію по всім 10 (десяти) пунктам чи він вимагає інформацію, яка зазначена в частині першій та другій із виключенням вимоги від учасників в довільній формі, щодо пунктів 1 і 7 та тих пунктів, що містяться в єдиному державному реєстрі.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2