Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
11.10.2018 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
3676 / 3679
Доброго дня! При формування оголошення про закупівлю фармацевтичної продукції на електронному майданчику була допущена технічна помилка, а саме сума була зазначена без ПДВ, замість з ПДВ. Учасники подали пропозиції, розраховуючи, що сума вказана в оголошенні є остаточна і влючає ПДВ. У тендерній документації зазначено, що Учасник визначає ціни на товар, які він пропонує надати за Договором, з урахуванням усіх своїх витрат, податків і зборів, що сплачуються або мають бути сплачені. В проекті договору також зазначено, что має бути сума з ПДВ. Помилка в оголошенні була виявлена після публікації договору про закупівлю, завершення процедури закупівлі і формування звіту про результати закупівлі, в якому виявилось, що замість ціни пропозиції учасника з ПДВ, зазначена така сама ціна , але без ПДВ. Чи є можливість виправити таку технічну помилку в оголошенні і звіті рішенням тендерного комітету і опублікувати протокол виправлення технічних помилок? Дякую!
Відповідь
27.09.2018 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
3807 / 3811
26 вересня 2018 року з 9:20 та впродовж усього робочого дня через технічний збій провайдера Інтернету, послугами якого користується низка електронних майданчиків електронної системи закупівель Prozorro, у Замовника був відсутній доступ до електронного майданчика Smarttender.biz, що використовується ним для оприлюднення інформації про закупівлі. Зазначений факт був підтверджений і на веб-порталі Уповноваженого органу за посиланням https://prozorro.gov.ua/news/cherez-zbij-u-roboti-provajdera-internetu-gigatrans-vinikli-tehnichni-problemi-u-majdanchikiv-prozorro. Також варто зазначити, що технічний збій був непередбачуваний і попередження щодо виникнення можливих проблем у роботі електронного майданчика до Замовника напередодні не надходило. Статтею 10 Закону України «Про публічні закупівлі» визначені строки для оприлюднення Замовником інформації про закупівлі, що ним проводяться. На кого покладатиметься відповідальність за несвоєчасне оприлюднення інформації про закупівлі, спричинене технічними збоями у роботі електронного майданчика, що унеможливили безперебійний обмін інформацією з веб-порталом Уповноваженого органу? В який спосіб Замовнику підтвердити неможливість вчасно оприлюднити інформацію про закупівлю на веб-порталі Уповноваженого органу через технічні збої у роботі електронного майдачика?
Відповідь
26.09.2018 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3715 / 3706
Доброго Дня! Підскажіть як діяти у випадку,коли немає можливості оприлюднити звіт про укладений договір? через збій у роботі провайдера Інтернету Gigatrans виникли технічні проблеми у майданчиків ProZorro, останній календарний день звітування настав 26.09.2018 року.
Відповідь
14.09.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги з публікацією англійською мовою Розширений перегляд
6802 / 6473
Учасник процедури відкритих торгів, оголошення про проведення якої було опубліковане відповідно до положень частини четвертої статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі», звернувся до оператора електронного майданчика з вимогою щодо повернення йому плати, сплаченої за участь у закупівлі за всіма дванадцятьма лотами (UA-2018-01-09-000699-a). Свою вимогу учасник мотивує тим, що (1) по шести лотам торги були відмінені замовником через допущення до оцінки менше двох тендерних пропозицій, (2) його тендерні пропозиції були відхилені та не допущені до аукціону, (3) його тендерні пропозиції не були розкриті, тому в оператора електронного майданчика відсутні підстави для справляння з нього плати за подання тендерних пропозицій; (4) учасник не отримав жодних послуг, на які він розраховував, оскільки не був допущений до аукціону. У зв’язку з цим, просимо Вас надати відповіді на такі запитання: 1) чи є законними та обґрунтованими вищенаведені вимоги учасника? 2) для визначення необхідності опублікування оголошення про проведення процедури закупівлі відповідно до положень частини четвертої статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» слід брати до уваги загальну вартість предмета закупівлі (наприклад, сумарну вартість дванадцяти лотів) чи вартість кожного лоту окремо? 3) коли в оператора авторизованого електронного майданчика виникає право на справляння плати за подання учасником тендерної пропозиції, якщо оголошення про проведення процедури закупівлі було опубліковане відповідно до положень частини четвертої статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі»? 4) коли в оператора авторизованого електронного майданчика виникає право на справляння плати за подання учасником тендерної пропозиції, якщо оголошення про проведення процедури закупівлі було опубліковане у загальному порядку, тобто не у відповідності до положень частини четвертої статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі»? 5) коли подана учасником тендерна пропозиція вважається розкритою електронною системою закупівель в розумінні п. 4 постанови КМУ № 166 від 24.02.2016 року? 6) чи є розкриття тендерної пропозиції учасника у день і час закінчення строку подання тендерних пропозицій, що зазначені в оголошенні про проведення процедури закупівлі, оприлюдненому відповідно до положень частини четвертої статті 10 цього Закону України «Про публічні закупівлі», підставою для справляння оператором електронного майданчика плати з учасника? 7) якщо подану учасником тендерну пропозицію було відхилено, а торги відмінено замовником, то чи зобов’язаний оператор авторизованого електронного майданчика повернути плату такому учаснику? При цьому, оголошення про проведення процедури закупівлі було опубліковане відповідно до положень частини четвертої статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі».
Відповідь
31.07.2018 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
3740 / 3737
Підприємство є учасником процедури публічних закупівель. При завантаженні через авторизований електронний майданчик тендерної пропозиції виник технічний збій, що призвело до неповного завантаження документів до системи. Неповне завантаження документів було виявлено після закінчення строку на анесення змін до тендерної пропозиції. Чи можливим є усунення такого технічного збою та в якому порядку? Чи можливою є зміна результатів публічних торгів за наслідками усунення такого технічного збою?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2