Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
29.10.2018 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
5971 / 5970
Чи може електронний майданчик встановити інші (менші)тарифи ніж встановлені Постановою КМУ № 166 у ст. 5 за подання тендерної пропозиції? При цьому залишити винагороду встановлену у ст. 6 Постанови КМУ № 166. Дякуємо за відповідь.
Відповідь
29.10.2018 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
5642 / 5496
Доброго дня,підкажіть можливий вихід із ситуації:на початку року проведені відкриті торги із закупівлі пального, заключений договір, придбано частину пального за ціною договору(на початку року).у жовтні ми хотіли придбати ще частину, проте Учасник відмовляється поставити пальне, мотивуючи це високою ціною ,і тим , що йому не вигідно везти нам пальне. Пропонує нам розірвати договір за взаємною згодою, хоча потреба у придбанні у нас ще є до кінця року.Чи буде це взаємною згодою?
Відповідь
28.10.2018 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
6699 / 6646
Добрий вечір! Досить довго вивчав нормативну документацію, але так і не знайшов відповідь, який нормативний документ визначає кінцеві дати затвердження річного плану закупівель бюджетних організацій? Фактично: Закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Річний план та зміни до нього безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель (далі - веб-портал Уповноваженого органу) протягом п’яти робочих днів з дня затвердження річного плану або змін до нього. Питання: Коли саме наступає "День затвердження річного плану" - до (листопада, грудня, січня)? Та саме яким документом регламентується строки затвердження річних планів. Наприклад, коли будуть затвердженні річні плани закупівель на 2019 рік? Може я чогось не розумію, але напевно спочатку планування, потім затвердження плану закупівель, і я так думаю, що не тільки тендерним комітетом бюджетної організації, а й після затвердження річного плану закупівель ще й виконавчою владою, потім бюджет виходячи з запитів бюджетних організацій, і тільки потім публікація річного плану закупівель в системі Прозорро. Це регламентується нормативними документами? Якщо так, то якими? Буду дуже вдячний за допомогу!
Відповідь
26.10.2018 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
5038 / 5019
З грудня 2018 року Замовники зобов‘язані здійснювати закупівлю електричної енергії в порядку, встановленому Законом України «Про публічні закупівлі», з урахуванням вимог Закону України «Про ринок електричної енергії» в частині відокремлення видів діяльності з розподілу та постачання електричної енергії та нормативно-правових актів НКРЕКП, які регулюють ринок електричної енергії. Для забезпечення постачання електричної енергії споживачам енергопостачальники здійснюють закупівлю електричної енергії в оптовому ринку (ОРЕ), за цінами, які формуються виключно Державним підприємством «Енергоринок». Згідно існуючої моделі ринку електричної енергії, альтернативи закупівлі електроенергії на ОРЕ у іншого продавця немає. Таким чином, ціна купленої електричної енергії в ОРЕ, встановлена ДП «Енергоринок», є основною складовою роздрібної ціни енергопостачальника, частка якої становить близько 90%. ЗУ «Про публічні закупівлі» забороняє зміну істотних умов договору про закупівлю після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім конкретно визначених випадків. Зокрема, п. 7 ч. 4 ст. 36 ЗУ «Про публічні закупівлі» надає можливість змінити ціну договору про закупівлю ( та ціну за одиницю товару) у випадку зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, регульованих цін (тарифів) і нормативів, які застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни. У зв‘язку із постійною зміною однієї із складових роздрібної ціни електричної енергії – закупівельної (оптової) ринкової ціни, постачальник буде змушений ініціювати перегляд роздрібної ціни для кінцевого споживача. Для забезпечення дотримання вимог законодавства під час здійснення публічних закупівель електричної енергії, просимо надати роз‘яснення чи вважається «регульованою ціною (тарифом, нормативом), які застосовуються у договорі про закупівлю» у розумінні п.7 ч. 4 ст. 36 ЗУ «Про публічні закупівлі» закупівельна (оптова) ціна на електричну енергію, що встановлена ДП «Енергоринок» та застосовується електропостачальником як складова для розрахунку роздрібної ціни? Також просимо надати роз‘яснення щодо порядку застосування п.7 ч. 4 ст. 36 ЗУ «Про публічні закупівлі» як підстави зміни ціни на електричну енергію, визначеної у договорі про закупівлю, у разі зміни ДП «Енергоринок» ціни електричної енергії в оптовому ринку.
Відповідь
26.10.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
6049 / 6187
Доброго дня. Оголошено торги на закупівлю навчального комп’ютерного класу за технічними вимогами згідно Наказу МОН від 22.06.2016 №704 “Про затвердження Типового переліку засобів навчання та обладнання навчального і загального призначення для кабінетів природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів”, згідно яких попередньо встановлена операційна система комп’ютера повинна бути ліцензійна та з 2-ма USB роз’ємами. Однак, Учасник з найбільш економічно вигідною ціновою пропозицією надав технічні вимоги в яких зазначено, що комп’ютер має 1 USB роз’єм та операційна система попередньо встановлена Windows 10, однак про її ліцензування нічого не сказано. Замовником було відхилено учасника на підставі п.4 ч.1 ст.30 ЗУ «Про публічні закупівлі»(тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації). Однак учасник подав вимогу про скасування рішення тендерного комітету, спираючись на те, що це технічна формальна помилка. Скажіть, будь ласка, чи правомірне рішення тендерного комітету про відхилення учасника за невідповідність технічним вимогам. Як нам реагувати на скаргу? Дякуємо.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2