Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
23.01.2017 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
3369 / 3314
Чи законно вимагати в тендерній документації надання переможцем цінової пропозиції приведеної у відповідності до останньої запропонованої ціни на аукціоні, або вимагати від учасника, пропозиція якого визначена електронною системою закупівель як найбільш економічно вигідна, завантаження "приведеної" цінової пропозиції у систему? Адже у пункті 5 статті 25 Закону зазначено, що учасник має право внести зміни або відкликати свою тендерну пропозицію до закінчення строку її подання...Такі зміни або заява про відкликання тендерної пропозиції враховуються в разі, якщо вони отримані електронною системою закупівель до закінчення строку подання тендерних пропозицій. У абзаці 3 пункту 1 статті 35 зазначено, що учасник має право подати тільки одну тендерну пропозицію. Отримана тендерна пропозиція вноситься автоматично до реєстру, форма якого встановлюється Уповноваженим органом. Частиною 4 статті 36 Закону вже передбачено необхідність відповідності пропозиції за результатом аукціону умовам договору про закупівлю. Для чого вимагати "приведену" цінову пропозицію, якщо в договорі про закупівлю (який також буде розміщено в системі) та специфікації до договору (у разі її наявності) ми будемо бачити (принаймні повинні) останню пропозицію за результатами аукціону? Наприклад як під час цього тендеру UA-2016-11-15-000419-c найбільш економічно вигідну пропозицію було відхилено відповідно до частини 4 пункту 1 статті 30 Закону у зв'язку з невідповідністю тендерної пропозиції умовам тендерної документації (учасник не завантажив у електронну систему закупівель протягом двох робочих днів після аукціону "приведену" цінову пропозицію, як вимагалось у тендерній документації). Водночас, під час розгляду пропозицій учасників до проведення аукціону (закупівля більше 133 тис. євро), тендерні пропозиції такого учасника не були відхилені відповідно до Закону та допущені до аукціону. Виходить до аукціону тендерна пропозиція відповідала Закону та тендерній документації, а після аукціону вже ні, однак внести зміни до пропозиції відповідно до пункту 5 статті 25 Закону після закінчення строку її подання учасник не має права. Крім цього, у коментарях до статті 25 Закону України "Про публічні закупівлі" зазначено, що система має технічну можливість для завантаження документів після аукціону, які відповідно до пункту 3 статті 17 підтверджують заявлену учасником відсутність умов його дискваліфікації...Як бути у випадку з дозавантаженням "приведених" пропозицій...? На мою думку під час тендеру UA-2016-11-15-000419-c підстави для відхилення учасника після аукціону відповідно до частини 4 пункту 1 статті 30 Закону були відсутні. Заздалегідь вдячний за відповідь.
Відповідь
23.01.2017 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
4721 / 4518
Просимо надати роз’яснення. Раніше, якщо Замовником не створювався тендерний комітет, то він вів реєстр закупівель. На сьогоднішній день замовником не створювався тендерний комітет так, як він проводить тільки допорогові закупівлі. Як саме замовнику назвати документ, в якому весь перелік допорогових закупівель без Річного плану закупівель так, як комітет не створювався. Просимо Вас в найкоротший термін надати роз’яснення.
Відповідь
23.01.2017 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
4830 / 4730
Згідно наказу Мінекономрозвитку №2092 від 19.12.2016, що вступив у дію 17.01.2016, закупівля лікарських засобів визначається за третьою цифрою ЄЗС. Як діяти лікарні, якщо для закупівлі фармації необхідно провести відкриті торги, що тривають приблизно 1,5 місяці, якщо наявних лікарських засобів не вистачить на час проведення закупівель. Чм є можливість проведення закупівель у стисліші терміни?
Відповідь
23.01.2017 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
5453 / 5350
Доброго дня! Згідно із Наказом МІНІСТЕРСТВа ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ від 19.12.2016 № 2092 "Про внесення змін до Порядку визначення предмета закупівлі", а саме визначення предмету закупівлі за показником четвертої цифри основного словника, прошу Вашого роз'яснення щодо наступного питання: Чи може Замовник формувати Додаток до річного плану закупівель, в якому предмети закупівлі будуть визначені одночасно і за показником четвертої цифри основного словника, і за показником п'ятої цифри основного словника (якщо є потреба більш детально визначити предмет закупівлі)? Якщо так, то чи правильно я розумію, що загальна сума допорогових закупівель за предметами, визначеними за показником п'ятої цифри основного словника не повинна перевищувати граничну суму в 200 тис.грн? З повагою, Іщенко Наталя 067-18-15-152
Відповідь
23.01.2017 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
4766 / 4656
Прошу зазначити код відповідно до ДК 021:2015 для діяльності: сертифікація системи управління якістю
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2