Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
18.10.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4962 / 4788
Замовником у тендерній документації встановлено такий кваліфікаційний критерій, як "Наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору". Згідно ТД, щоб учасник зміг виконати даний критерій, йому потрібно надати довідку про наявність досвіду виконання аналогічного договору, укладеного у період 2015-2017 рр. Після цього, замовник встановлює вимогу, що довідка має містити інформацію не менш ніж про два аналогічних договори, що виконані особисто Учасником протягом одного року, а площа робіт, що зазначені у вказаних договорах загалом повинна складати не менше 20 000 м2 (предмет закупівлі - кап. ремонт дороги). Чи є дана вимога дискримінаційною по відношенню до учасників? Адже багато учасників мають досвід виконання аналогічних договорів, проте мало хто може виконати саме такий кваліфікаційний критерій.
Відповідь
18.10.2017 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
4910 / 4905
Нами було проведено переговорну процедуру на закупівлю електричної енергії.Гроші по тендерному договору вже закінчились,а ще потрібно заплатити за два місяці.Суть питання в тому: якщо рішенням сесії буде виділено 100 тис.грн., як додаткові кошти , які не можливо було передбачити на початку року,то це буде новий предмет договору і відповідно ми можемо укласти новий договір з РЕСом чи це має бути як додаткова угода до тендерного договору з РЕС???
Відповідь
18.10.2017 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
5310 / 5381
Переговорну процедуру можливо застосувати у разі, якщо тендер було двічі відмінено через відсутність достатньої кількості учасників. Питання стосується проведення торгів з публікацією англійською мовою. Як зрозуміти "недостатня кількість учасників" - це якщо подано менш двох тендерних пропозицій або після прекваліфікації до аукціону допущено менш ніж дві тендерні пропозиції? Дякуємо.
Відповідь
18.10.2017 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
5405 / 5601
Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади. Договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України (далі – ЦК України) та Господарського кодексу України (далі – ГК України) з урахуванням особливостей, визначених цим Законом (ч.1 ст.36 Закону). При цьому договірні відносини регулюються зокрема ЦК України та ГК України. Згідно з ч. 1 ст. 629 ЦК України (далі – ЦК) договір є обов’язковим для виконання сторонами. Водночас відповідно до ст. 526 ЦК України зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. При цьому випадки зміни істотних умов договору про закупівлю встановлені ст. 36 Закону. Згідно зі статтею 654 ЦК України за загальним правилом зміна договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється. Виходячи з цього, для зміни договору про закупівлю сторони укладають додаткову угоду, яка за своєю природою є домовленістю двох сторін, спрямована на зміну цивільних прав та обов'язків, тобто така додаткова угода договором у розумінні частини першої статті 626 ЦК України. Разом з тим, згідно з ч. 3 ст. 631 ЦК України сторони можуть встановити, що умови договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до його укладення. Виходячи з викладеного, прошу роз’яснити, чи мають право сторони договору про закупівлю при зміні його істотних умов у випадах передбачених ч. 4 ст. 36 Закону, встановити, що умови додаткової угоди про зміну договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до її укладення.
Відповідь
17.10.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги з публікацією англійською мовою Розширений перегляд
4673 / 4674
Центр ранньої соціальної реабілітації дітей інвалідів (надалі – Центр) проводить Відкриті торги з публікацією англійською мовою ID UA-2017-09-15-001021-a ( https://www.dzo.com.ua/tenders/1482504) на закупівлю обладнання для реабілітації. 16.10.2017 о 11:00 відбулось розкриття пропозицій учасників. Згідно реєстру публічного порталу закупівель (далі – Система, Портал), подано 4 пропозиції, а саме: 2 ТОВ "Медилайн", ID:e3dbe430f31e4aa297210251d5dc3b9c 3 ТОВ "РЕХАФЛЕКС", ID:9e11cac0f47a410cb89b3287b1ef8068 4 ХМУВП "Воля" ХОФ "Соціальний захист і реабілітація інвалідів", ID:066e3abd2bb74c588268850d85d46d5a, 5 Підприємство об'єднання громадян "Центр комплексної реабілітації інвалідів "Акмеа", ID: 4d8e12a29027453f8b1bee2da73bf465. Довідкова інформація: - Замовник користується ліцензованим програмним продуктом. - Комп’ютерна техніка Замовника нова та відповідної якості. - Користування інтернет браузерами: Google Chrome, Safari, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera. СУТЬ ЗВЕРНЕННЯ: СИТУАЦІЯ № 1.Система сформувала реєстр пропозицій без учасника під №1, та містить пропозиції учасників №№2,3,4,5. ЗАПИТАННЯ – 1.1. У чому причина відсутності пропозиції учасника №1? 1.2. Чи достатньо у Замовника підстав для прийняття відповідних рішень щодо розгляду пропозицій учасників при відсутності пропозиції учасника №1? 1.3. На що повинен посилатись замовник приймаючи рішення на етапі прекваліфікації та розгляді пропозицій учасників стосовно відсутності пропозиції учасника №1? 1.4. Які інші дії Замовника повинні бути на даному етапі процедури закупівлі враховуючи ситуацію? СИТУАЦІЯ № 2.Система не формує та не завантажує реєстр пропозицій (Завантажити реєстр пропозицій дані Публічного порталу). Система зазначає помилку з наступним текстом «Сталася помилка серверу 500». ЗАПИТАННЯ: 2.1. У чому причина, що Порталом не формується та не завантажується реєстр пропозицій учасників? 2.2. Чи може Замовник розглядати пропозиції учасників №№2,3,4,5 враховуючи відсутність пропозиції №1 та не можливість Порталом сформувати та завантажити реєстр пропозицій? 2.3. Які інші дії Замовника повинні бути на даному етапі процедури закупівлі враховуючи ситуацію? СИТУАЦІЯ № 3. Портал не дає можливості відкрити та переглянути документи, що розміщенні в системі учасником закупівлі: товариством з обмеженою відповідальністю «РЕХАФЛЕКС», за порядковим номером реєстру пропозицій №3 та ID: 9e11cac0f47a410cb89b3287b1ef8068. ЗАПИТАННЯ: 3.1. У чому причина не відкриття документів поданих учасником ТОВ «РЕХАФЛЕКС» ID: 9e11cac0f47a410cb89b3287b1ef8068, 3.2. В який спосіб Замовник використовуючи ресурси Порталу може звернутись до Учасника за роз’ясненнями щодо поданої ним пропозиції, щоб таке звернення Замовника була зафіксовано Проталом та відображало подальшу відповідь Учасника. 3.3. Чи може вважати, що учасником подано пропозиці з докумеентами (файлами) у форматі «PDF» (Portable Document Format), або «JPG» (JPEG) (Joint Photographic Experts Group), 3.4. Які дії повинен здійснити Замовник враховуючи ситуацію?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2