Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
16.03.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
5680 / 5420
Чи необхідно відміняти торги, якщо електронною системою визначено переможця, який надав повний пакет документів і відповідає визначеним вимогам, а другий учасник не надав повний пакет документів ? ( Учасників аукціону два. Аукціон електронною системою проведено).
Відповідь
16.03.2018 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
4294 / 4229
Доброго дня! Прошу надати роз'яснення з питання зазначеного нижче: У разі проведення замовником відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт із використанням електронної системи закупівель під час здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому та третьому частини першої статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) застосовується Порядок здійснення допорогових закупівель, затверджений Наказом державного підприємства “Зовнішторгвидав України” від 13.04.2016 № 35 (далі – Порядок). Згідно з пунктом 1.2. Порядку, допороговою закупівлею є закупівля замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах 2 та 3 частини 1 статті 2 Закону (далі - допорогова закупівля). Відповідно до пункту 9.5. Порядку, закупівля завершується шляхом підписання договору або відміни закупівлі протягом 30 днів після закінчення строку подання пропозицій. Враховуючи наведене вище, договірні відносини, що виникають при укладенні та виконанні договору між замовником та учасником допорогової закупівлі, не є предметом регулювання Закону. Разом з тим, норми Закону щодо випадків зміни істотних умов договору, визначених у частині четвертій статті 36 Закону, не поширюються на договір, укладений за результатами допорогової закупівлі. При цьому договірні відносини регулюються зокрема Цивільним та Господарським кодексами України. Підстави для зміни або розірвання договору визначені статтею 651 Цивільного кодексу України. Проте, згідно з абзацом четвертим частини першої статті 2 Закону під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону, замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, установлених Законом, зокрема принципу щодо максимальної економії та ефективності при здійсненні закупівлі. Дещо схожа позиція була зазначена у листі на запит КЗ «Станція переливання крові» стосовно допорогових закупівель у відповіді № 115/2016 від 26.01.2018 Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Згідно з частиною третьою статті 180 ГК України при укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити, зокрема, ціну договору. Отже, ціна господарського договору є його істотною умовою. На підставі викладеного, просимо надати роз’яснення щодо можливості зміни ціни як істотної умови договору в сторону збільшення у зв’язку із збільшенням обсягу робіт шляхом укладання додаткової угоди до договору на виконання робіт, укладеного за результатами допорогової закупівлі. Чи не вважатимуться такі зміни порушенням принципів здійснення закупівель, встановлених в статті 3 Закону?
Відповідь
16.03.2018 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
4560 / 4374
У відповідності до ст. 2 Закону замовник обов'язково оприлюднює звіт про укладені договори в системі електронних закупівель за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50000 грн. та є меншою за поріг. Питання: дана вартість предмета закупівлі саме в конкретному договорі понад суму 50000 грн. чи сумарна вартість договорів по даному предмету закупівлі з початку року понад 50000 грн. у відповідності до додатку до плану закупівель.
Відповідь
16.03.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4683 / 4484
Добрий день. Прохання надати роз'яснення з такого питання. Відповідно до ч.5 ст.36 Закону України Про публічні закупівлі Замовником було укладено додаткову угоду до договору на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на поточний рік. Однак торги були відмінені а сума додаткової угоди вже вичерпана. Чи має право Замовник укласти договір на суму, що не перевищує 200 тис.грн. без проведення процедури закупівлі, для забезпечення потреби у товарі на час, необхідний для проведення повторної процедури закупівлі?
Відповідь
16.03.2018 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
5516 / 5524
Відповідно до ДБН А2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво» до об’єктів будівництва віднесені лінійні об’єкти інженерно транспортної інфраструктури. Бучанською міською радою в 2017 року було передано на баланс та обслуговування КП «Бучанське УЖКГ» об’єкти дорожньо-транспортної інфраструктури комунальної власності, які є лінійними об’єктами інженерно-транспортної інфраструктури. Для проведення капітального ремонту однієї вулиці міста було виготовлено два проекти, кошторисна вартість яких складає 1 млн. 300 тис. грн. кожний. Пунктом 4.9. ДБН А2.2-3:2014 визначено, що проектування може виконуватися за чергами будівництва, а також із виділенням пускових комплексів, якщо це передбачено завдання на проектування. У цьому разі стадія, яка затверджується або схвалюється, розробляється у цілому на об’єкт будівництва, окрім випадків, передбачених законодавством. З огляду на вищевикладене, просимо роз’яснити, чи можна вважати окремим об’єктом будівництва чергу будівництва (капітального ремонту), якщо на неї розроблений окремий проект. Також, просимо роз’яснити, чи є порушенням Закону України «Про публічні закупівлі» вважати окремими об’єктами будівництва, а отже і різними предметами закупівлі - роботи по кожному проекту капітального ремонту на різні частини однієї вулиці чи дороги (наприклад: Проект на капітальний ремонт вул. Незалежності від № 2 до № 12 та Проект на капітальний ремонт вул. Незалежності від № 14 до № 20).
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2