Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
15.02.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4485 / 4294
Відповідно до частини 3 статті 12 Закону України «Про публічні закупівлі» під час використання електронної системи закупівель з метою подання тендерних пропозицій і здійснення їх оцінки документи та дані створюються та подаються з урахуванням вимог Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг". Згідно із статтею 5 цього Закону Електронний документ - документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов'язкові реквізити документа. Згідно із статтею 6 цього Закону: Електронний підпис є обов'язковим реквізитом електронного документа, який використовується для ідентифікації автора та/або підписувача електронного документа іншими суб'єктами електронного документообігу. Звертаємось з проханням про наступну консультацію: чи обов’язково тендерну пропозицію учасник повинен підписати шляхом накладання електронно-цифрового підпису? Такий ЕЦП є обов’язковим, чи це залежить від вимог Замовника, що зазначені в тендерній пропозиції?
Відповідь
15.02.2017 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
3732 / 3730
Замовником двічі проводилась закупівля природного газу за процедурою відкритих торгів та двічі торги було відмінено: вперше – у зв’язку із відхиленням всіх тендерних пропозицій згідно з Законом України «Про публічні закупівлі»; вдруге - у зв’язку із поданням для участі в торгах менше двох тендерних пропозицій. Відкриті торги на закупівлю природного газу здійснювались по лотах. Предмет закупівлі було поділено на лоти з метою забезпеченням можливості учасникам подавати пропозиції щодо поставки товару у конкретно визначених місцях. Технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі замовником визначено однаково по всіх лотах. Чи правомірно проводити переговорну процедуру закупівлі на підставі п.4 ч.2 ст. 35 Закону України «Про публічні закупівлі» без визначення частин предмета закупівлі (лотів) у випадку, якщо предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника, не змінюються, враховуючи, що відкриті торги проводились по лотах.
Відповідь
15.02.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
3711 / 3468
У закупівлі, що здійснювалася шляхом застосування процедури відкриті торги, взяли участь 2 учасники. За результатами розгляду та оцінки тендерних пропозицій Замовник визначив переможцем Учасника 1 та прийняв рішення про укладення договору з ним. Повідомлення про намір укласти договір оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу та надіслане переможцю згідно з ч. 1 ст. 32 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закону). Проте Учасник 1 відмовився від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації, про що повідомив Замовникові у листі. Керуючись п. 2 ч. 1 ст. 30 та ч. 3 ст. 32 Закону, Замовник відхилив тендерну пропозицію Учасника 1 і визначив переможцем Учасника 2. Повідомлення про намір укласти договір оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу та надіслане переможцю згідно з вимогами Закону. Рішення Замовника щодо визначення нового переможця було оскаржене Учасником 1 у встановленому ст. 18 Закону порядку. За результатами розгляду скарги Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель визнала оскаржуване рішення Замовника правомірним і відмовила Учасникові 1 у задоволенні його скарги (рішення № 91-р/пк-пз). Проте договір про закупівлю через незалежні від Замовника причини не був укладений у строк, визначений Законом, і з Учасником 2. З огляду на зазначене вище відповідно до Закону підстави для прийняття Замовником рішення про відміну торгів або визнання їх такими, що не відбулися, відсутні. Разом з тим майданчиком (з посиланням на техзавдання ПРОЗОРРО), який використовує Замовник, не передбачено формування та оприлюднення звіту про результати проведення процедури закупівлі лише із зазначенням підстав для прийняття рішення про неукладення договору про закупівлю без процедури відміни тендеру. Якими мають бути наступні дії, рішення Замовника?
Відповідь
15.02.2017 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3367 / 3303
Витяг з п.4, ст.36 Закону "Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури...." Вопрос: Чи може бути змінений, відповідно до змісту тенедерної пропозиції переможця, проект договору закупівлі якій розміщено на Prozorro замовником до його підписання сторонами?
Відповідь
15.02.2017 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
4450 / 4344
Шановний замовник! Згідно Статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі», Технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим, а специфікація повинна містити вираз "або еквівалент". Просимо Вас обґрунтувати посилання на конкретну марку Suzuki та наведені в додатку чисельні характеристики по кожному пункту, та роз’яснити, що у розумінні комітету із конкурсних торгів відповідно до вимог Документації із конкурсних торгів на закупівлю Автомобіль Suzuki Vitara (новий) або еквівалент ДК 021:2015 код - 34110000-1 - легкові автомобілі, Додаток 3 до документації конкурсних торгів, Інформація про необхідні технічні, якісні, кількісні та інші вимоги щодо закупівлі Легковий автомобіль – за кодом CPV ДК 021:2015 – 34110000-1 (автомобіль Suzuki Vitara або еквівалент), які транспортні засоби – автомобілі та з якими параметрами по кожному пункту будуть вважатися еквівалентом відповідно до технічного завдання зазначеного у Додатку 3 до документації конкурсних торгів. Також вважаємо що встановлення Замовником обмеження об’єму двигуна, не менше 1586 см3, є зловживанням з боку Замовника та порушенням принципів, викладених у Ст3 Закону України «Про публічні закупівлі», таких як добросовісна конкуренція серед учасників, максимальна економія та ефективність використання бюджетних коштів, відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель, недискримінація учасників, запобігання корупційним діям і зловживанням. Також слід врахувати те, що двигун з завищеним об’ємом коштує більше, та витрачає більше палива мастил та експлуатаційних матеріалів, та приводить до суттєвого збільшення загальних витрат що фінансуються с державного бюджету. В разі необґрунтованості чисельних характеристик в Додатку 3 прошу внести зміни до конкурсної документації, та виключити дискримінаційні обмеження об’єму двигуна для унеможливлення спотворення конкурсних торгів та збільшення загальних витрат що фінансуються с державного бюджету. Які зміни ми повинні внести в тендерну документацію?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2