Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
26.07.2023 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
1293 / 1268
Відкриті торги з Особливостями. Виготовлено ПКД на капітальний ремонт із зазначенням цін на товар та роботи. Очікувану вартість вказувати згідно ПКД? У календарному плані на роботи вказувати суми? чи ні? Чи буде дискримінаційною вимогою попередній огляд об'єкта капітального ремонту замовника та складання акту обстеження, який буде підписаний учасником та Замовником?
Відповідь
25.07.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1360 / 1364
Доброго дня! Під час ознайомлення зі змінами до Постанови Кабінету Міністрів України № 1275 від 11.11.2022 року «Деякі питання здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану» затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України № 763 від 18.07.2023 року у нас виник ряд запитань, що стосуються практичного застосування вказаних змін при провадженні практичної діяльності з закупівель. 1. Відповідно до пункту 8 Постанови Кабінету Міністрів України № 1275 від 11.11.2022 року в редакції від 21.07.2023 року державні замовники здійснюють оборонні закупівлі товарів і послуг оборонного призначення вартість яких дорівнює або перевищує 200 тис. гривень одним з трьох способів: або з застосуванням процедури відкритих торгів, з особливостями затвердженими постановою постанови Кабінету Міністрів України № 1178 від 12.10.2022 року, або з застосуванням спрощених закупівель відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», або шляхом запиту ціни пропозицій в електронному каталозі. Чи вірно ми розуміємо, що уповноважена особа на свій розсуд обирає один з трьох способів закупівлі і жоден спосіб закупівлі не призведе до порушення з боку замовника? 2. В Постанові Кабінету Міністрів України № 1275 від 11.11.2022 року в редакції від 21.07.2023 року не регламентований порядок закупівлі товарів та послуг вартістю менше 200 тис. гривень та робіт вартістю менше 1,5 млн. гривень, чи можна такі закупівлі проводити без застосування процедур закупівель з дотриманням вимог статті 30 Закону України «Про оборонні закупівлі»? 3. Який критерій для визначення вартісних меж для застосування відкритих торгів або спрощених закупівель, або запиту ціни пропозицій, мається на увазі саме вартість товару чи послуг за договором, чи сума за предметом закупівлі по четвертому знаку за Єдиним закупівельним словником? 4. В разі якщо критерієм для визначення вартісних меж для визначення способу закупівлі є сума за предметом закупівлі по четвертому знаку за єдиним закупівельним словником, то з якого саме моменту необхідно визначати такі вартісні межі з початку року чи з моменту набрання чинності Постановою Кабінету Міністрів України № 763 від 18.07.2023 року? 5. Який порядок закупівлі товарів робіт і послуг в разі якщо процедура закупівлі, яку обрала уповноважена особа, (відкриті торги, спрощена закупівля або запит ціни пропозицій) не відбулась через відсутність пропозицій учасників?
Відповідь
18.07.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
946 / 918
11.07.2023, набули чинності зміни до Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), внесені постановою КМУ від 07.07.2023 № 686 (далі — Постанова № 686). Постановою № 686 визначено доповнити Особливості пунктом 111. У зв’язку з чим виникає питання чи обов'язково замовникам, які визначені пунктом 11-1 при закупівлі від 100 тис. грн. проводити саме закупівлю з використанням електронного каталогу, чи можна також проводити і відкриті торги у відповідності до пункту 10 Особливостей замість каталогів?
Відповідь
14.07.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
969 / 920
1. Чи повинна централізована закупівельна організація, яка не є безпосередньо закладом охорони здоров’я, але здійснює закупівлі лікарських засобів та медичних виробів, що зазначені у переліку згідно з додатком до Особливостей (пункт 11-1 Особливостей), в інтересах обласних закладів охорони здоров’я комунальної форми власності, здійснювати такі закупівлі обов’язково з використанням електронного каталогу чи має змогу проводити відкриті торги? 2. У разі, коли предметом закупівлі є декілька лікарських засобів чи медичних виробів за одним кодом національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», лише частина з яких внесена до переліку лікарських засобів та медичних виробів, закупівля яких повинна здійснюватись з використанням електронного каталогу, чи потрібно проводити закупівлю з використанням електронного каталогу в цілому чи ділити предмет закупівлі, і на закупівлю лікарських засобів чи медичних виробів, що не віднесені до Переліку оголошувати відкриті торги? Дякуємо за допомогу!
Відповідь
12.07.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1399 / 1419
Національною академією Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького проводиться закупівля № ID UA-2023-06-23-010887-a за процедурою відкриті торги з особливостями, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 (далі – Особливості) по предмету «Ліжко армійське розбірне двоярусне типу «А» (далі – Закупівля). Згідно положень пунктів 24, 26 та 28 Особливостей - Замовник самостійно та безоплатно через авторизований електронний майданчик оприлюднює в електронній системі закупівель відповідно до Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 11 червня 2020 р. № 1082, та цих особливостей оголошення про проведення відкритих торгів та тендерну документацію не пізніше ніж за сім днів до кінцевого строку подання тендерних пропозицій. Оголошення про проведення відкритих торгів повинно містити інформацію, визначену частиною другою статті 21 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) з урахуванням цих Особливостей. Тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих Особливостей. Так, на виконання вимог статтей 21 та 22 Закону з урахуванням Особливостей - оголошення про проведення відкритих торгів та тендерна документація повинні містити інформацію про строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг. Враховуючи що, в Закупівлі та тендерній документації до неї зазначено, що кінцевий строк поставки до 25.07.2023. В ході проведення Закупівлі, одним з учасників процедури було подано скаргу до Комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, яку було прийнято до розгляду згідно рішення від 10.07.2023 № 10201-р/пк-пз, який призначено на 24.07.2023. Незалежно від результатів розгляду скарги і прийнятого органом оскарження рішення, враховуючи строки оскарження рішень замовника, передбачені пунктом 49 Особливостей – неможливо буде укласти договір про закупівлю з будь-яким учасником, що визначений переможцем процедури закупівлі у терміни до завершення строку поставки товару, визначеного умовами Закупівлі. Згідно п. 17 Особливостей - договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі укладається відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України з урахуванням положень Закону та цих Особливостей. Пунктом 18 Особливостей передбачено, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі, у тому числі за результатами електронного аукціону, крім випадків: визначення грошового еквівалента зобов’язання в іноземній валюті; перерахунку ціни в бік зменшення ціни тендерної пропозиції переможця без зменшення обсягів закупівлі; перерахунку ціни та обсягів товарів в бік зменшення за умови необхідності приведення обсягів товарів до кратності упаковки. Тобто, строк поставки товару в договорі не повинен бути більшим ніж 25.07.2023. Проте, враховуючи положення частини 1,2 статті 631, статті 663 Цивільного кодексу України та частини 7 статті 180 Господарського кодексу України – набрання чинності договором відбудеться з моменту його укладення, яке настане після спливу терміну поставки товару за умовами Закупівлі, що не відповідає вимогам чинного законодавства. Враховуючи вищевикладене та положення статті 9 Закону, просимо надати роз'яснення/інформацію щодо правомірності укладення договору про закупівлю після спливу кінцевого строку поставки товару або щодо правомірності укладення договору про закупівлю, умови якого будуть відрізнятись від змісту тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі та умов Закупівлі.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2