Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
19.03.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
3989 / 3808
Доброго дня! До проведення процедури закупівлі визначили предмет закупівлі згідно Наказу №454 від 17.03.2016 – Про затвердження порядку визначення предмету закупівлі. Предмет закупівлі визначили як: ДК 021:2015 - 60140000-1 — Нерегулярні пасажирські перевезення, та з зазначенням конкретної назви - (Оренда автобуса). Після завершення відкритих торгів (UA-2018-01-18-001652-a), укладення та оприлюднення договору необхідні документи були направлені до Казначейської служби. В свою чергу Казначейська служба відмовляється реєструвати договір посилаючись на те, що конкретна назва закупівлі (Оренда автобуса) визначена не вірно та не відповідає договору (тобто договір має бути саме на оренду автобуса). Пропонують відмінити попередні відкриті торги у електронній системі ProZorro за номером UA-2018-01-18-001652-a та розпочати нову процедуру закупівлі. Чи дійсно визначення конкретної назви закупівлі та вид договору є перешкодою для Казначейської служби не реєструвати договір?
Відповідь
19.03.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
3904 / 3709
16.03.2018 року тендерний комітет університету прийняв рішення про дискваліфікацію переможця торгів по процедурі закупівлі: Бензин А-95, бензин А-92, паливо дизельне (код за ДК 021:2015 – 091300000-9 (Нафта і дистиляти) ТОВ «ТЕХОЙЛ НК» (номер закупівлі №2068114).Під час публікації протоколу та інформації про відхилення тендерної пропозиції по ТОВ «ТЕХОЙЛ НК» відбувся збій роботи комп’ютера, в наслідок чого вищевказані документи,що стосуються закупівлі бензину та дизпалива були розміщені на електронному майданчику по закупівлі: Паливна деревина твердих порід (код за ДК 021:2015 – 03410000-7 (Деревина) (номер закупівлі №2155429) та відповідно було помилково дискваліфіковано Вас,як переможця торгів. Відразу помилку було виявлено, але скасувати помилкову дискваліфікацію Вас як переможця не вдалось. З метою відновлення Вашого статусу як переможця звертались до служб технічної підтримки електронного торгівельного майданчика SmartTender та сайту \\prozorro.gov.ua, але нам було повідомлено, що скасування Вашої дискваліфікації можливе лише за умови подання та позитивного розгляду скарги до Антимонопольного комітету України про помилкову(безпідставну) дискваліфікацію. Потім додатково повідомили, щоб АМКУ прийняв скаргу потрібно визнати переможцем наступного учасника.Чи можна скасувати безпідставну дискваліфікацію? Чи можна подати скаргу до АМКУ без визнання переможцем наступного учасника!Дякую!
Відповідь
16.03.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4810 / 4608
Чи необхідно відміняти торги, якщо електронною системою визначено переможця, який надав повний пакет документів і відповідає визначеним вимогам, а другий учасник не надав повний пакет документів ? ( Учасників аукціону два. Аукціон електронною системою проведено).
Відповідь
16.03.2018 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
3653 / 3610
Доброго дня! Прошу надати роз'яснення з питання зазначеного нижче: У разі проведення замовником відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт із використанням електронної системи закупівель під час здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому та третьому частини першої статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) застосовується Порядок здійснення допорогових закупівель, затверджений Наказом державного підприємства “Зовнішторгвидав України” від 13.04.2016 № 35 (далі – Порядок). Згідно з пунктом 1.2. Порядку, допороговою закупівлею є закупівля замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах 2 та 3 частини 1 статті 2 Закону (далі - допорогова закупівля). Відповідно до пункту 9.5. Порядку, закупівля завершується шляхом підписання договору або відміни закупівлі протягом 30 днів після закінчення строку подання пропозицій. Враховуючи наведене вище, договірні відносини, що виникають при укладенні та виконанні договору між замовником та учасником допорогової закупівлі, не є предметом регулювання Закону. Разом з тим, норми Закону щодо випадків зміни істотних умов договору, визначених у частині четвертій статті 36 Закону, не поширюються на договір, укладений за результатами допорогової закупівлі. При цьому договірні відносини регулюються зокрема Цивільним та Господарським кодексами України. Підстави для зміни або розірвання договору визначені статтею 651 Цивільного кодексу України. Проте, згідно з абзацом четвертим частини першої статті 2 Закону під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону, замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, установлених Законом, зокрема принципу щодо максимальної економії та ефективності при здійсненні закупівлі. Дещо схожа позиція була зазначена у листі на запит КЗ «Станція переливання крові» стосовно допорогових закупівель у відповіді № 115/2016 від 26.01.2018 Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Згідно з частиною третьою статті 180 ГК України при укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити, зокрема, ціну договору. Отже, ціна господарського договору є його істотною умовою. На підставі викладеного, просимо надати роз’яснення щодо можливості зміни ціни як істотної умови договору в сторону збільшення у зв’язку із збільшенням обсягу робіт шляхом укладання додаткової угоди до договору на виконання робіт, укладеного за результатами допорогової закупівлі. Чи не вважатимуться такі зміни порушенням принципів здійснення закупівель, встановлених в статті 3 Закону?
Відповідь
16.03.2018 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
4079 / 3900
У відповідності до ст. 2 Закону замовник обов'язково оприлюднює звіт про укладені договори в системі електронних закупівель за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50000 грн. та є меншою за поріг. Питання: дана вартість предмета закупівлі саме в конкретному договорі понад суму 50000 грн. чи сумарна вартість договорів по даному предмету закупівлі з початку року понад 50000 грн. у відповідності до додатку до плану закупівель.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2