Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
02.01.2019 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2996 / 3064
надайте, будь-ласка, конкретну відповідь: "Чи підпадає ДПДГ "Каховське" ІЗЗ НААН під поняття "ЗАМОВНИК"?? Адже, господарство не отримує бюджетні кошти, знаходиться на госпрозрахунку і не здійснює закупівлю товарів для забезпечення потреб держави чи територіальної громади.
Відповідь
28.12.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
3199 / 2965
Доброго дня. Будь ласка поясніть порядок дій замовника після помилкового завершення тендерного договору в системі Прозорро. Дію тендерного договору Сторони фактично не припиняли та не завершували. До договору було укладено додаткову угоду, але система не надає можливості оприлюднити цю додаткову угоду на сторінці закупівлі та внести відповідні зміни. Обгрунтовано вважаю що завершити договір шляхом публікації інформації в системі Прозорро законодавчо неможливо. Яким чином можливо виправити вказану помилку?
Відповідь
28.12.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4300 / 4299
у грудні провели процедуру відкриті торги на закупівлю природного газу,результат відміна торгів пропозиції не відповідають тендерній документації оголошена повторна процедура, яка закінчиться в кінці січня. Як забезпечити потребу у природному газі на січень-чи можна заключити прямий договір на січень2019 р на період проведення процедури відкритих торгіа,чи як діяти в цій ситуації,бо школа залишається без опалення у січні.
Відповідь
28.12.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4402 / 4383
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» до послуг відноситься зокрема найм (оренда). Із положень Глави 58 Цивільного кодексу України випливає, що передання рухомої речі у найм (оренду) здійснюється за договором прокату. Загальні положення надання послуг передбачені Главою 63 ЦКУ. Оголошуючи відкриті торги, замовники у тендерній документації та проектах договорів часто використовують формулювання «Прокат», «Оренда», «Послуги оренди», «Послуги прокату». Для визначення предмета закупівлі застосовуються відповідні коди Національного класифікатора України «Єдиний закупівельний словник» ДК 021:2015, наприклад: «60180000-3 - Прокат вантажних транспортних засобів із водієм для перевезення товарів; 45500000-2 - Прокат техніки та обладнання з оператором для виконання будівельних робіт та цивільного будівництва. Відповідно до ч. 4 ст. 36 ЗУ "Про публічні закупівлі" умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім вичерпного переліку випадків. Частиною 6 статті 9 ЗУ «Про оренду державного та комунального майна» визначено, що порядок проведення проведення конкурсу на право оренди державного та комунального майна визначається Кабінетом Міністрів України - для об'єктів, що перебувають у державній власності; органами, визначеними Верховною Радою Автономної Республіки Крим, - для об'єктів, що належать Автономній Республіці Крим; органами місцевого самоврядування - для об'єктів, що перебувають у комунальній власності. Наприклад, Порядок передачі в оренду майна, що перебуває у комунальній власності територіальної громади міста Києва, врегульовано Положенням про оренду майна територіальної громади міста Києва, затвердженим Рішенням Київської міської ради від 21 квітня 2015 року N 415/1280. Так, комунальні підприємства, установи та організації територіальної громади міста Києва можуть у встановленому порядку передавати закріплене за ними на праві господарського відання або оперативного управління майно в оренду за рішенням постійної комісії КМР з питань власності чи на підставі рішення Київської міської ради. Згідно із ст. 5 ЗУ «Про публічні закупівлі» вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах. Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Передача державного та комунального майна у оренду/найм/прокат шляхом участі у відкритих торгах законодавством не передбачена. У таких випадках державні та комунальні суб’єкти господарювання автоматично позбавлені можливості законно приймати участь у тендері. Порушується їх право брати участь у процедурах закупівель на рівних з іншими учасниками умовах. Фактично «Прокат» та «Оренда» є дискримінаційними вимогами для таких учасників. І це не провина замовників, а наслідок практики правозастосування чинного законодавства України. Прошу надати роз'яснення: - як усунути даний дискримінаційний фактор; - яким чином державні та комунальні суб’єкти господарювання можуть законно брати участь у закупівлях (послуг) оренди, прокату та найму?
Відповідь
28.12.2018 Запитання      Тема: Оскарження процедур закупівель Розширений перегляд
3528 / 3497
Допорогові закупівлі.На сайти "Закупки.пром" Замовником Комунальний заклад "Дніпропетровський спеціалізований клінічний медичний центр матері та дитини ім. проф. М.Ф. Руднєва" Дніпропетровської обласної ради" було розміщено оголошуння про проведення процедури допорогових закупівель Послуги з вивезення та подальшого знешкодження (утилізації) твердих побутових відходів ДК 021:2015: 90510000-5 Утилізація/видалення сміття та поводження зі сміттям 12.12.2018р. ФОП Кузьменко В.М. опубліковано пропозицію 20.12.2018 .Учасники повинні надати пакет документів згідно оголошення.У цьому списку було вказано надати документ,а саме - Документ, який підтверджує статус та повноваження особи на підписання договору за результатами процедури закупівлі (виписка (витяг) з протоколу зборів засновників про призначення директора.Обраний переможець надав документи:наказ та рішення про прийняття директора копію завірену 17.02.2017р. Чи було потрібно запросити у момент кваліфікації ці документи або завірені 2018р(поточним роком,так як бюджетний рік 2018. абож підкрипити без завірення?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2