Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
29.03.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
386 / 400
Доброго дня. Прошу Вас з колегами роз'яснити, чи можу я використовувати одне формулювання пунктом специфікації, замість нескінченного пошуку і повторення "або еквівалентів"? "Пункт специфікації: У разі, якщо технічна специфікація містить посилання на стандартні характеристики, технічні регламенти та умови, вимоги, умовні позначення та термінологію, вважати, що до кожного посилання додано вираз «або еквівалент»." У разі негативної відповіді, вкажіть з яких причин пункт специфікації не задовольняє вимогам Закону.
Відповідь
29.03.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
276 / 305
У зв’язку з перемогою державної організації у процедурі закупівлі виник ряд запитань, просимо надати на них відповідь: 1. Чи може державна організація для виконання робіт залучити субпідрядника, якого зазначила в своїй тендерній пропозиції, без проведення публічної закупівлі? 2. Чи правильно буде залучити субпідрядника шляхом укладення прямого договору без врахування вартісних меж, встановлених ЗУ «Про публічні закупівлі» (далі – Закон)? 3. Якщо державна організація є замовником в розумінні Закону, чому для залучення субпідрядника не застосовується ч.1 ст.3 Закону? 4. Чи взагалі підпадає під дію ЗУ «Про публічні закупівлі» укладення договору, предметом якого є залучення субпідрядника державною організацією? 5. Згідно з пунктом 25 частини першої статті 1 Закону публічна закупівля - придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому цим Законом. У відповіді на запит №1101/2020 Вами було зазначено, що у разі якщо тендерною пропозицією переможця та договором про закупівлю, виконавцем якого є замовник у розумінні Закону, передбачено залучення субпідрядника/співвиконавця, і таке залучення не передбачає на меті здійснення придбання у розумінні Закону, то такий договір про закупівлю має виконуватись належним чином відповідно до його умов і не потребує проведення процедури закупівлі виконавцем. Просимо роз’яснити поняття «придбання» у розумінні Закону. Коли залучення субпідрядника не передбачає на меті здійснення придбання у розумінні Закону, а коли передбачає?
Відповідь
29.03.2021 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
379 / 373
Відповідно до абзацу другого частини четвертої розділу X прикінцеві та перехідні положення Закону України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) зазначено, що замовник може утворювати тендерний комітет (комітети) для організації та проведення процедур закупівель до 01 січня 2022 року, отже відповідальною за організацію та проведення процедур закупівель/спрощеної закупівлі з 01 січня 2022 року є уповноважена особа. Разом з тим відповідно до пункту 35 частини першої статті 1 Закону, уповноважена особа (особи) це службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель згідно з Законом при цьому відповідно до частини десять статті 11 Закону уповноваження особа: 1) планує закупівлі та формує річний план закупівель в електронній системі закупівель; 2) здійснює вибір процедури закупівлі; 3) проводить процедури закупівель/спрощені закупівлі; 4) забезпечує рівні умови для всіх учасників, об’єктивний та чесний вибір переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; 5) забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених Законом; 6) забезпечує оприлюднення в електронній системі закупівель інформації, необхідної для виконання вимог Закону; 7) здійснює інші дії, передбачені Законом. Враховуючи вище зазначене, просимо Вас надати роз’яснення на наступне питання: - чи є правові підстави визначати уповноважених осіб відповідальних виключно за планування закупівель та формування річного плану, та окремо - за проведення процедури закупівлі?
Відповідь
29.03.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
362 / 346
Розпорядженнями Кабінету Міністрів України від 25.09.2019 № 846-р визначено державну установу “Професійні закупівлі” централізованою закупівельною організацією та від 24.03.2021 № 233-р визначено Державне підприємство «Українські спеціальні системи» централізованою закупівельною організацією у сфері цифровізації. Зазначені централізовані закупівельні організації проводять тендери та закупівлі за рамковими угодами товарів і послуг (крім поточного ремонту) в інтересах замовників згідно із Законом України “Про публічні закупівлі”. З урахуванням вищезазначеного, просимо надати роз’яснення з приводу наступного: 1. Які закупівлі підпадають під визначення «тендери» в розумінні вищезазначених розпоряджень - конкурентні процедури в розумінні Закону України «Про публічні закупівлі» чи усі закупівлі без обмеження їх вартості? 2. Чи можуть замовники, для яких здійснення закупівель відповідно до вимог зазначених розпоряджень є обов’язковим, самостійно здійснювати закупівлі товарів і послуг, визначених даними розпорядженнями, якщо їх вартість не перевищує межі, встановлені пунктом 1 частини першої статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі»?
Відповідь
29.03.2021 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
416 / 406
Чи можна відмінити учасника, якщо минулого разу ми його відхилили за надання недостовірної інформації ? А також, про цю компанію пишуть негативні відгуки?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2