Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
17.07.2020 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
1217 / 1190
договір на постачання природного газу діє до 31.12.2020. Ціна договору 42тис.грн., з 01.04.2020 ціна договору 58тис.грн. Чи дозволяється збільшити додатковою угодою ціну договору на 24 тис.грн.?
Відповідь
09.07.2020 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
1168 / 1181
19.04.2020 року почав діяти ЗУ "Про публічні закупівлі" в чинній редакції. У відповідності до п. 5 Прикінцевих та перехідних положень названого закону: "договори про закупівлі, укладені у порядку та на умовах, установлених до введення в дію цього закону, виконуються в повному обсязі до закінчення строку, на який такі договори були укладені. Зміни до таких договорів вносяться у порядку та на умовах, встановлених до введення в дію цього закону." Наразі постало питання, як бути із договорами укладеними до 19.04.2020 року, строк дії яких не визначений, або пролонгується (щорічно/на невизначений термін), враховуючи, що чинний Цивільний Кодекс України та Господарський Кодекс жодних заборон не містить. Питання: 1) чи буде порушенням ЗУ "Про публічні закупівлі" в чинній редакції подальша робота по договорам укладеним (на допорогові суми без використання електронної торгової системи) до введення його в дію, на невизначений період та/або з безстроковою/щорічною пролонгацією?; 2) чи зобов'язані сторони розривати/припиняти договір (який укладений до введення в дію ЗУ "Про публічні закупівлі" в чинній редакції на допорогові суми без використання електронної торгової системи) укладений на невизначений період та/або які щорічно пролонгуються?
Відповідь
25.06.2020 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
1289 / 1256
За результатом відкритих торгів був укладений договір. Строк дії договору закінчується і Постачальник не встигає поставити товар своєчасно, тобто не виконує істотні умови договору та пропонує укласти додаткову угоду і перенести строки поставки товару на пізніше. Питання: 1. Чи можна змінити істотні умови договору відповідно до статті 41, частини 5, пункту 4 Закону України "Про публічні закупівлі" та укласти додаткову угоду? Оскільки не зрозуміло для кого прописаний цей 4 пункт: для випадків, які виникають у Замовника чи для обох сторін? 2. Як діяти Замовнику в данному випадку?
Відповідь
10.06.2020 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
1195 / 1288
Доброго дня. Прошу надати роз’яснення стосовно наступного випадку: Замовником були оголошені відкриті торги предметом закупівлі яких є будівельні роботи. В тендерній документації замовником були опубліковані відповідні об’єми необхідних будівельних робіт. Визначено переможця відкритих торгів який для участі у відкритих торгах склав відповідну кошторисну документацію згідно опублікованих замовником в тендерній документації об’ємів необхідних будівельних робіт та з переможцем укладено відповідний договір про закупівлю. В процесі виконання переможцем договору про закупівлю та після отримання в повному обсязі від замовника проектної документації на будівництво було виявлено, що в опублікованих замовником в тендерній документації необхідних об’ємах будівельних робіт містились помилки та описки (деякі об’єми будівельних робіт, що містяться в проектній документації НЕ були враховані в опублікованих в тендерній документації об’ємах необхідних будівельних робіт відповідно до яких переможцем складалась кошторисна документація (та яка після визначення переможця стала додатком до договору про закупівлю), а деякі об’єми необхідних будівельних робіт, що містились в тендерній документації навпаки були зазначені помилково та їх виконання є неможливим. Відповідно до вищезазначеного, виконання договору про закупівлю в передбачених кошторисною документацією об’ємах є неможливим за відсутності при цьому вини переможця торгів, оскільки кошторисна документація переможця торгів складалась відповідно до наданих замовником в тендерній документації об’ємах необхідних будівельних робіт, які містили помилки. Чи можливо підрядником в межах укладеного договору про закупівлю та в межах зазначеної в договорі про закупівлю договірної ціни (без її збільшення) відкоригувати кошторисну документацію (яка є додатком до Договору про закупівлю) шляхом усунення вищезазначених недоліків з обґрунтуванням цього положеннями п.3 ч.5 ст.41 Закону України «Про публічні закупівлі» як випадок «покращення якості предмета закупівлі, за умови що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю»? Якщо вищезазначений варіант є неможливим, то прошу надати роз’яснення щодо інших законних шляхів врегулювання вищезазначеної проблеми.
Відповідь
01.06.2020 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
1346 / 1266
КП «Павлоградводоканал» здійснює придбання електроенергії відповідно до договору укладеного за процедурою «європейських» торгів. Відповідно до умов договору ціна на електроенергію може змінюватись, якщо за 20 днів нас повідомлено про це. На сьогоднішній день склалась така ситуація, що ціна електроенергії на ринку «на добу наперед» щодня значно коливається як в сторону збільшення так і в сторону зменшення. Звичайно ж постачальник електроенергії лобіює свої інтереси та надсилає експертні висновки, як підтвердження необхідності збільшення ціни, за дні постійного збільшення ціни (наприклад за перші п’ять днів поточного місяця) та посилаючись на свої ризики пропонує збільшити ціну вже з початку поточного місяця. Однак, якщо брати до уваги середню ціну по факту за повний місяць, то вона майже на рівні попереднього і тому немає необхідності збільшувати ціну договору. Але Постачальник наполягає на підписанні додаткової угоди за даними експертного висновку або в іншому випадку повідомляє, що буде ініціювати процедуру розірвання договору. Наприклад: Середньозважена ціна на РДН за квітень 2020р. (в цілому) 1243,87грн, за 5 днів травня вона склала 1365,10грн., зростання 9,75%. Лист про збільшення ціни з 1 травня надіслано на нашу адресу 25.05.2020р. Станом на 25.05.2020р. середньозважена ціна майже на рівні квітневої і з 23.05 вона стрімко падає. Враховуючи те, що підприємство у разі розірвання договору буде змушене проводити нову процедуру закупівлі тривалістю 3 місяці, та повинно буде укласти договір з постачальником «останньої надії» ціна на електроенергію у якого в 2,6 рази більша за чинну зумовлену діючим договором, що призведе до значного збільшення витрат підприємства Відтак просимо надати роз’яснення: - чи може підприємство підписувати додаткову угоду на збільшення ціни визначеної в експертному висновку навіть якщо на дату отримання цього висновку, в тому числі через 20 днів після отримання такої пропозиції, ціна на електроенергію на ринку впала але в подальшому може зрости; - чи можна не враховувати умови договору в частині витримки 20 днів з дати повідомлення про намір підписання додаткової угоди; -чи можна укладати додаткову угоду посеред місяця зі вступом в дію з 1 числа місяця в якому укладено додаткову угоду; - у разі розірвання договору, на період проведення нової процедури закупівель, чи можна укласти тимчасовий договір з наступним постачальником, який приймав участь у попередніх торгах?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2