Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
11.01.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1737 / 1731
Доброго дня! Департамент житлово-комунального господарства Луцької міської ради (ЄДРПОУ 34572192) є Замовником торгів. Неодноразово учасником тп переможцем торгів є Комунальне підприємство "Луцьке електротехнічне підприємство - Луцьксвітло" (ЄДРПОУ 30555550) Комунальне підприємство "Луцьке електротехнічне підприємство - Луцьксвітло" діє на підставі статуту, затвердженого рішенням Луцької міської ради від 28 березня 2018 року № 39/26. Таким чином власником КП "Луцьксвітло" є Луцька міська рада. Відповідно до Закону визначення пов’язаності учасників процедури закупівлі між собою по відношенню до юридичних та фізичних осіб (юридична особа, яка здійснює контроль над учасником процедури закупівлі або контролюється таким учасником процедури закупівлі) Чи правомірно це коли і в Замовника і в Учасника-переможця один засновник та власник???
Відповідь
29.12.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1833 / 1816
Відповідно до законів України «Про житлово-комунальні послуги», «Про відходи» споживачі зобов’язуються укласти договір про поводження з побутовими відходами з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, якого визначає орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Підприємству, яке здійснює свою діяльність в окремих сферах господарювання, необхідно закупити послуги з вивезення твердих побутових відходів у м. Києві. Розпорядженням Київської міської ради від 08.12.2017 року № 1589 «Про введення в дію рішення конкурсної комісії з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території міста Києва» визначено виконавця – це комунальне підприємство виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київкомунсервіс», та розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 18.03.2019 року № 450 встановлено тарифи на вивезення твердих побутових відходів з урахуванням операцій на поводження з побутовими відходами (збирання, перевезення, утилізація, захоронення) виконавцю послуг. Відповідно до п. 5 частини шостої ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) цей Закон не застосовується у випадку, якщо замовники, визначені у п. 4 частини першої ст. 2 цього Закону, здійснюють закупівлі таких предметів закупівлі: товари, роботи і послуги, якщо ціни (тарифи) на них затверджуються державними колегіальними органами, іншими органами влади відповідно до їх повноважень або визначаються в порядку, встановленому зазначеними органами, у тому числі якщо визначення таких цін здійснюється на аукціонах. Просимо розглянути та надати роз’яснення чи може замовник, визначений у п. 4 частини першої ст. 2 Закону, здійснити закупівлю послуг з вивезення побутових відходів у КП «Київкомунсервіс», як виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території міста Києва, відповідно до п. 5 частини шостої ст. 3 Закону.
Відповідь
21.12.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1814 / 1840
Ми, спеціалізоване комунальне підприємство «Ритуальна служба», утворене Тернопільською міською радою, основна мета діяльності якого організація поховань та надання ритуальних послуг на території Тернопільської територіальної громади. Фінансування нашої діяльності здійснюється з коштів, які підприємство отримує від своєї комерційної діяльності, і частково підприємству виділяються кошти з місцевого бюджету на прибирання і благоустрій міських кладовищ. Кошти з місцевого бюджету у вигляді субвенції надаються для утримання міських кладовищ та акумулюються на казначейському рахунку відкритому підприємством спеціально для цілей на, які вони виділяються. Видатки з даного рахунку покривають витрати, які виникли виключно для здійснення діяльності по утриманню міських кладовищ (прибирання, охорона, вивіз сміття), та не об’єднуються з видатками, що пов’язані із комерційною діяльністю підприємства, в тому числі закупівлею та реалізацією для населення ритуальної атрибутики. Кошти від комерційної діяльності акумулюються на рахунку відкритому у комерційному банку. Статутний капітал підприємства складається з комунального майна, що передане підприємству на підставі рішення Тернопільської міської ради та грошових коштів від комерційної діяльності підприємства. Одним з основних видів нашої діяльності є продаж ритуальної атрибутики, тобто трун, хрестів, та іншого похоронного спорядження. Просимо надати роз’яснення норм законодавства про публічні закупівлі чи зобов’язані ми проводити закупівлі через електронну систему закупівель на товари, які ми реалізуємо шляхом продажу, та чи відноситься до нас норма статті 2 частини 1 пункту 3 ЗУ «Про публічні закупівлі» .
Відповідь
15.12.2020 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
1439 / 1461
Комунальне підприємство має в користування автомобіль згідно договору оренди, укладеного з державною установою, тобто на дані правовідносини розповсюджується дія Закону "Про оренду державного та комунального майна". Договір оренди було укладено до набрання чинності новою редакцією закону Закону "Про публічні закупівлі строком на 2 роки і 11 місяців з правом пролонгації та той же строк, річна сума його не перевищує 50тис. грн., а тому звіт про його укладання в систему не викладався. Чи повинен Замовник оприлюднювати річний план на закупівлю відповідних послуг щодо оренди автомобіля в 2021році, враховуючи, що договір було укладено до набрання чинності новою редакцією Закону на строк дії більше ніж один рік та яким документом, в такому випадку, може відзвітувати Замовник про укладений договір та підтвердити застосування пункту річного плану закупівель в новому 2021 році? Яким чином повинно здійснюватися планування річної потреби та оприлюднюватися річні плани і звіти про договір про закупівлю без застосування електронної системи, в разі, якщо існують діючі договори з щорічною пролонгацією, в розірванні яких підприємство не зацікавлене, а укладання їх на кожен наступний рік викликає складнощі, зокрема і відмову контрагента.
Відповідь
07.12.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1701 / 1738
Комунальне підприємство "Гопри-Водоканал", створене органами місцевого самоврядування, надає послуги з водопостачання, водовідведення, благоустрою міста та транспортні послуги. При закупівлі послуг з благоустрою міста за кошти місцевого бюджету, до якої категорії буде відноситись підприємство? Чи може підприємство при закупівлі товарів (робіт, послуг) за напрямком діяльності водопостачання та водовідведення відноситись до категорії - юридичні особи та суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, а при закупівлі товарів (робіт, послуг) за іншими напрямками діяльності підприємства відноситись до категорії - юридичні особи, які забезпечують потреби держави або територіальної громади?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2