Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
01.07.2019 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
2595 / 2574
Кошторисом на 2019 рік було передбачено суму на закупівлю пального (до 200 тис.грн.) Установою здійснювалися закупівлі бензину та ДП (договори на 20тис. грн, 12тис.грн...).Тобто суму запланованих на початку року коштів не вичерпано. Додатково було виділено 670тис700грн.(в кінці червня було оголошено процедуру відкритих торгів). Чи має право установа купувати пальне на суму коштів (по кошторису, який затверджено на початку року)до завершення процедури відкритих торгів?
Відповідь
01.07.2019 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2825 / 3010
Відповідно до норм Закону України від 13.04.2017 №2019 "Про ринок електричної енергії" з 01.07.2019 впроваджено нову модель ринку, яка надасть більше можливостей споживачам у виборі постачальників та способів закупівлі електричної енергії. Питання: 1. Двосторонні договори між виробниками і постачальниками або споживачами електроенергії (крупними або середніми непобутовими) укладаються за результатами процедури торгів? 2. Враховуючи перше запитання чи потрібно розривати договори які укладені до 01.07.2019 на термін до 31.12.2019 у разі укладання двосторонніх договорів на оптовому ринку електроенергії?
Відповідь
01.07.2019 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2629 / 2629
Нашому Благодійному фонду "Підтримка" громадянин Німеччини бажає подарувати авто Мазда-5 2006 року. Що нам потрібно робити, щоб отримати цей подарунок?
Відповідь
01.07.2019 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3885 / 3669
Доброго дня! Згідно з п. 3.2.6. Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 р. № 312 «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії» (далі – Правила) договір про постачання електричної енергії споживачу містить такі істотні умови: 1) загальні положення; 2) предмет договору; 3) умови постачання; 4) якість постачання електричної енергії; 5) ціна та/або порядок її розрахунку, порядок обліку та оплати електричної енергії; 6) права та обов’язки споживача; 7) права і обов’язки електропостачальника; 8) відповідальність сторін; 9) порядок зміни електропостачальника; 10) порядок врегулювання спорів; 11) умови форс-мажорних обставин; 12) строк дії договору; 13) реквізити сторін; 14) порядок організації комерційного обліку електричної енергії та надання даних комерційного обліку електричної енергії відповідно до забезпечення послуг комерційного обліку; 15) інші умови. Істотна умова договору – «умови постачання» передбачається в Комерційній пропозиції, що є невід’ємним додатком до Договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (3.2.8. Правил). За Угодою про закупівлю електричної енергії до договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг розрахунки Споживача за умовами Договору здійснюється на умовах, визначених Договором та Комерційною пропозицією (процедура закупівлі: переговорна скорочена). Відповідно до п. 4 ст. 36 ЗУ «Про публічні закупівлі» істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків: 1) зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника; 2) зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі; 3) покращення якості предмета закупівлі за умови, що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі; 4) продовження строку дії договору та виконання зобов’язань щодо передання товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі; 5) узгодженої зміни ціни в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг); 6) зміни ціни у зв’язку із зміною ставок податків і зборів пропорційно до змін таких ставок; 7) зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, регульованих цін (тарифів) і нормативів, які застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни; 8) зміни умов у зв’язку із застосуванням положень частини п’ятої цієї статті. З огляду на зазначене, просимо надати відповіді на наступні питання: 1. Чи є положення Комерційної пропозиції щодо умов оплати, істотною умовою договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг? 2. Якщо це є істотною умовою договору, чи необхідно проводити нову процедуру закупівлі з Постачальником? Заздалегідь дякуємо за відповідь!
Відповідь
01.07.2019 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
4258 / 4122
Доброго дня! Ми бюджетна установа, яка фінансується за рахунок коштів місцевого бюджету та являється замовником у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі». В січні 2019 року нами проведено переговорну процедуру на закупівлю природного газу, за результатами яких визначено переможця з яким укладено договір про закупівлю на суму 311 029,92 грн з ПДВ. Відповідно до умов договору про закупівлю, ціна природного газу не включає вартість його транспортування магістральними трубопроводами ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» та газорозподільними підприємствами України. Крім того, договором передбачено, що в разі внесення змін до законодавчих/нормативно-правових актів України складові частини загальної вартості за 1000 куб. м. природного газу можуть змінюватись з дня набрання чинності відповідних змін в законодавстві. Також, на початку цього року нами підписано договір про надання послуг з транспортування природного газу. Після чого замовником окремо за кожним з договорів, на підставі актів приймання-передачі природного газу та послуг з його транспортування, здійснювалася оплата вартості, як спожитого природного газу, так і послуг з транспортування. В червні ми отримали від постачальника природного газу повідомлення, що з травня 2019 року постановою НКРЕКП від 22.04.2019 №580 внесено зміни до Кодексу газотранспортної системи України та типового договору транспортування природного газу. Це означає, що починаючи з 01.05.2019 року, постачальник природного газу при визначенні ціни за 1 тис. куб. м. природного газу має враховувати також вартість послуг транспортування природного газу магістральними трубопроводами за єдиним тарифом, що складає 157,19 грн (без ПДВ) (постанова НКРЕКП від 21.12.2018 № 2001). Таким чином, фактично з 01.05.2019 року ціна 1 тис. куб. м. природного газу збільшена за рахунок включення до неї вартості транспортування природного газу. Питання: 1.Яким чином замовнику оплатити вартість природного газу спожитого в травні 2019 року, адже його ціна була збільшена у зв’язку з прийняттям постанови НКРЕКП від 22.04.2019 №580, що згідно з ч.4 ст.36 Закону України «Про публічні закупівлі» не є підставою для перегляду такої істотної умови договору про закупівлю, як ціна одиниці товару? 2. Які подальші дії замовника в такій ситуації, ми повинні розірвати договори на постачання природного газу, надання послуг з транспортування природного газу та провести нові відкриті торги з закупівлі газу, передбачивши в проекті договору новий порядок формування ціни 1 тис. куб метрів, або можливо шляхом укладення додаткової угоди внести зміни до діючого договору про закупівлю газу? 3.Чи можливо укласти з постачальником газу два окремих договори, один з яких на поставку газу, а інший на його транспортування? Заздалегідь дякуємо за вичерпні відповіді!
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2