Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
22.04.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3325 / 3462
Головне управління зверталось до Мінекономіки із запитом щодо закупівлі електричного котла (зокрема, проєктних робіт, робіт по монтажу котла тощо) у приміщення, яке має двох власників (Пенсійний фонд 75% та Банк 25%). Надано посилання на відповіді на запити, що стосуються відносин оренди та відшкодування. Водночас, такі відносини "не є схожими за змістом", оскільки при оренді є один власник приміщення, який і проводить закупівлю із врахуванням забезпечення потреб у певних, зокрема, комунальних послугах і орендарів. У порушеному Головним управлінням запитанні, є два власники приміщення. Повторно просимо надати змістовне роз'яснення на запитання: "Наявна єдина система теплопостачання у приміщенні на двох власників із розміщенням котла на частині приміщення, власником якого є Головне управління. Планується закупівля робіт по встановленню котла. Проєктні роботи, підрядні роботи, авторський нагляд, технічний нагляд, послуги на збільшення потужності має робити кожен власник щодо свого приміщення? Чи можливо закупівлі таких робіт/послуг провести одним замовником але при цьому яким чином оформити отримання коштів від іншого власника приміщення?
Відповідь
21.04.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2893 / 2943
Відповідно до ч. 3 ст. 3 Закону, у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень, замовник повинен дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель та може використовувати електронну систему закупівель, у тому числі електронні каталоги для закупівлі товарів. У разі здійснення таких закупівель без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково оприлюднює в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 цього Закону звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель. Законом встановлено, що заплановані закупівлі включаються до річного плану. Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, зокрема, повинен містити термін дії договору. Водночас всі закупівлі та звіти про укладені договори, обов’язково прив’язуються до плану закупівель, який формується за річним принципом (з 01 січня по 31 грудня кожного року). При цьому, термін дії окремих договорів регулюються спеціальними законами та становить один рік з моменту його укладення. Наприклад, якщо договір укладений 02.02.2020, то строк його дії до 02.02.2021. Зокрема, це стосується: послуг страхування цивільної відповідальності власників наземного транспорту (ЗУ «Про страхування»), телекомунікаційні послуги (ЗУ «Про телекомунікації»), послуги інтернет-провайдингу (послуги віртуального хостингу, оренди віртуальних виділених серверів, реєстрації доменних імен в мережі Інтернет) тощо. Варто зазначити, що організація публічних закупівель та відображення в електронній системі закупівель, які виходять за межі календарного року, є неможливою. Це створює конфлікт між законодавством України про публічні закупівлі та спеціальним законодавством в окремих сферах господарювання. Враховуючи зазначене, просимо надати роз'яснення яким чином слід проводити закупівлі та оприлюднювати договори про закупівлю, укладеними без використання електронної системи закупівель, термін дії яких не збігається із календарним роком річного плану закупівель.
Відповідь
21.04.2021 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
4620 / 4730
Головним управлінням у 2021 році укладено два прямих договори на закупівлю проєктних робіт за кодом ДК 021:2015: 71242000-6 Підготовка проектів та ескізів, оцінювання витрат за одним об'єктом робіт (те саме приміщення, але різні види робіт на одному об'єкті) та оприлюднено два звіти про укладений договір на суму 25 тис.грн. і 20 тис.грн. У відповідні проєкти до кошторисної вартості робіт буде включено вартість технічного нагляду приблизно на 40 тис.грн. і 35 тис.грн. Закупівля технічного нагляду проводитиметься за кодом ДК 021:2015: 71242000-6 Підготовка проектів та ескізів, оцінювання витрат. Чи потрібно двічі застосовувати спрощену закупівлю при закупівлі технічного нагляду (враховуючи, що один об'єкт, а також сума закупівлі за одним кодом ДК перевищує 50 тис.грн.)? Дякую.
Відповідь
20.04.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3146 / 3246
При опублікуванні плані закупівлі опублікований код ДК021:2015 (cpv) замість 50530000-9," Послуги з ремонтт і обслуговування техніки" опубліковано 50531000-6 " Послуги з ремонту неелектричної техніки"
Відповідь
20.04.2021 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
5292 / 5421
Будь ласка розянсіть. Якщо вже після укладання договору за переговорною процедурою Держаудитслужбою або іншим уповноваженим органом виявлено, що переговорна процедура була застосована неправомірно: 1. Які будуть наслідки для замовника/постачальника? 2. Чи буде скасовано договір, якщо вже відбулось декілька поставок за цим договором? 3. Чи буде більш суровою відповідальність, якщо сума закупівлі товару перевищує 20 млн. грн?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2