Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
20.05.2024 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
275 / 287
Доброго дня. Підкажіть будь ласка, при плануванні та закупівлі підприємства яка є критичної інфраструктури 3-4 групи. Яки закупівлі можливо проводити за Особливостями до Постанови 1178 (загальні вимоги -"порогові")? Дякуємо.
Відповідь
12.06.2024 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
271 / 282
Замовники, в розумінні Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 року в редакції Закону України №114-IX від 19.09.2019р. (надалі – Закон), відповідно до пункту 3-7 розділу Х “Прикінцеві та перехідні положення” Закону здійснюють закупівлі товарів, робіт і послуг згідно особливостей затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» в редакції постанови Кабінету Міністрів України №471 від 12.05.2023 – із змінами (надалі – Особливості). Відповідно до пункту 11-1 Особливостей замовники, які є закладами охорони здоров’я або структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних (військових) адміністрацій, здійснюють закупівлі лікарських засобів, які в установленому законом порядку зареєстровані в Україні, та медичних виробів за переліком згідно з додатком 1, вартість яких становить або перевищує 50 тис. гривень, такі закупівлі здійснюються з використанням електронного каталогу відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 75, ст. 2407), з урахуванням положень, визначених Особливостями. Відповідно до пункту 10 Особливостей замовники, у тому числі централізовані закупівельні організації, здійснюють закупівлі товарів, вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, шляхом застосування відкритих торгів у порядку, визначеному пунктом 121 Особливостей або розділом “Порядок проведення відкритих торгів” Особливостей, та/або шляхом використання електронного каталогу для закупівлі товару відповідно до порядку, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822 “Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу”, з урахуванням положень, визначених цими особливостями, та/або в порядку, передбаченому пунктом 8 Оособливостей. Відповідно пункту 1-1 постанови від 25.03.2009 №333 «Деякі питання державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення» – із змінами (надалі – Постанова №333) «Заклади охорони здоров’я державної та комунальної форми власності, що частково або повністю фінансуються з державного та місцевих бюджетів (у тому числі мають укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій), а також місцеві державні адміністрації (військові адміністрації) та їх структурні підрозділи здійснюють закупівлі лікарських засобів, що в установленому законом порядку зареєстровані в Україні та включені до Національного переліку основних лікарських засобів, затвердженого цією постановою.» Відповідно до частини 10 статті 10 Закону України від 19.10.2017 №2168-VIII «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» – із змінами (надалі – Закон №2168) «{Дію частини десятої статті 10 зупинено до 1 січня 2025 року} 10. Оплаті за рахунок коштів Державного бюджету України підлягають лікарські засоби, які включені до Національного переліку основних лікарських засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України, та програми медичних гарантій.» У зв’язку з неузгодженістю норм Постанови №333 та Закону №2168, просимо надати роз’яснення стосовно закупівлі, відповідно до пункту 10 та/або 11-1 Особливостей, закладами охорони здоров’я комунальної форми власності, що мають укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, лікарських засобів, що в установленому законом порядку зареєстровані в Україні та НЕ включені до Національного переліку.
Відповідь
22.05.2024 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
244 / 253
Відповдіно до пункту 15 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 за рішенням замовника його відокремлений підрозділ може здійснювати закупівлю самостійно для задоволення потреб такого підрозділу. У такому випадку предмет закупівлі визначається замовником окремо для відокремленого підрозділу. Інформація про потребу в закупівлі, що повинна бути здійснена відокремленим підрозділом, вноситься до річного плану замовника. Згідно ст. 11 Закону України «Про публічні закупівлі» Відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі є уповноважена особа, яка визначається або призначається замовником одним з таких способів: 1) шляхом покладення на працівника (працівників) із штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством; 2) шляхом введення до штатного розпису окремої (окремих) посади (посад), на яку буде покладено обов’язки виконання функцій уповноваженої особи (уповноважених осіб); 3) шляхом укладення трудового договору (контракту) згідно із законодавством. Враховуючи те, що визначення уповноваженої особи здійснюється виключно замовником просимо надати роз’яснення з наступних питань. Приймаючи рішення про надання відокремленому підрозділу права самостійно здійснювати закупівлі для задоволення власних потреб, чи може замовник своїм рішенням доручити здійснення таких закупівель вже наявним у замовника уповноваженим особам.
Відповідь
29.05.2024 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
230 / 262
26.04.2023 оголошено про проведення відкритих торгів на капітальний ремонт об’єкту водопостачання. Згідно з ТД строк виконання робіт згідно договору, 01.09.2023. У зв’язку з розглядом АМКУ скарг на рішення уповноваженої особи та повторною кваліфікацією одного із учасників, договір між Замовником та Підрядником. укладено лише 27 вересня 2023, на загальну суму 4 607 964 грн.. У зв’язку з чим додатковою угодою № 1 до Договору строк виконання робіт продовжено до 31.12.2023 року. Вже 20.12.2023 року відповідно до Додаткової угоди № 3 до договору з урахуванням п. 4 ч. 5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі», пп. 4 п. 19 постанови КМУ № 1178 від 12.10.2022 Особливостей, та пп. Умов самого договору, строк виконання робіт та строк дії договору продовжено до 29.02.2024 року, але в будь-якому разі до повного виконання Сторонами своїх зобов’язань. У зв’язку з закінченням бюджетного року загальна сума Договору на 2023 рік становила 2 527 785,00 грн. Сума залишку перенесена на 2024 рік та складала 2 080 179,00 грн. (т.б. приблизно 45% договору). Чи правомірні дії замовника у цьому випадку? Чи необхідно у цій ситуації застосовувати ч.6 ст. 41 Закону?
Відповідь
04.06.2024 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
210 / 224
29 травня 2024 р. на електронну адресу Мінекономіки ([email protected]) нами направлено лист з приводу вирішення питання щодо завершення закупівлі за результатами запиту пропозицій постачальників, що додається у вкладенні (додаткові матеріали). Враховуючи той факт, що продукти харчування за предметом закупівлі, про яку йде мова в листі, необхідні для оперативного забезпечення харчування дітей закладів дошкільної освіти, просимо розглянути дане звернення та надати роз’яснення щодо подальших правомірних дій селищної ради (замовника) згідно чинного законодавства стосовно даної Закупівлі.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2