Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
11.05.2017 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
4026 / 3994
Чи узгоджуються із ст.36 ЗУ "Про публічні закупівлі" та є законними умови тендерної документації, якими Замовник публічних закупівель встановлює: а) конкретні часові рамки (обмеження) для зміни істотних умов договору про закупівлю після його підписання із прив’язкою до моменту початку здійснення поставок товарів за тендерною ціною; б) про поставку певного (визначеного) обсягу (частини) закупівлі до моменту внесення змін до істотних умов договору про закупівлю; в) про поставку товару на конкретну визначену Замовником суму договору до моменту внесення змін до істотних умов договору згідно ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі»?
Відповідь
21.04.2017 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
4540 / 4335
Доброго дня! Ми замовники (Орган держ влади) уклали у травні 2016 року договір на виконання проектних робіт на суму 20 000,00 грн, а тому не публікували договір, бо він не перевищував суми 50 000,00 грн. на сьогоднішній день сума договору повинна збільшитись, що перевищить 50 000,00 грн у звязку із виконанням додаткових робіт по договору. Чи повинен замовник публікувати звіт про укладений договір(весь договір чи тільки окремо додаткову угоду), коли буде підписана додаткова угода на збільшення договірної ціни
Відповідь
18.04.2017 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
4951 / 4591
Керуючись статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі - Закон), Харківський апеляційний адміністративний суд (далі - ХААС) повторно звертається до Вас з метою отримання конкретних відповідей з наступних питань, а саме: 1) 11.09.2015 за № 21-0579-15 ХААС було отримано Експертний звіт щодо розгляду проектної документації за робочим проектом «Капітальний ремонт з реабілітаційними роботами нежитлової будівлі літ. «Ф-4» по вул. Володарського, 46, корп. 1 в м. Харкові», згідно з яким кошторисна вартість будівництва у поточних цінах станом на вересень 2015 року складала 27216,503 тис. грн. На підставі вищенаведеного, ХААС у 2015 році проводив процедуру відкритих торгів щодо закупівлі ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 - капітальний ремонт з реабілітаційними роботами нежитлової будівлі літ. «Ф-4» по вул. Володарського, 46, корп. 1 в м. Харкові згідно з нормами Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 № 1197-VII, за результатами якого укладено договір від 16.12.2015 № 102 на загальну суму 26 178 424,80 грн. (з ПДВ) (оголошення про проведення торгів від 07.10.2015, ВДЗ № 352(07.10.2015) №209726) (лист ХААС вих. № 07-11/1/17 від 15.02.17 з додатками). Згідно з п. 10.1 Договору та Календарним планом-графіком виконання робіт строк дії договору та виконання робіт - до кінця 2017 року. При цьому у п.3.1 Договору вказано, що договірна ціна робіт визначається на підставі кошторису та є динамічної в межах кошторисної вартості. 01.12.2016 ХААС проведено коригування Експертного звіту, у зв'язку зі зміною розцінок на виконання деяких видів робіт та їх вартістю, а саме отримано Експертний звіт № 21-0647-16 щодо розгляду проектної документації за робочим проектом «Капітальний ремонт з реабілітаційними роботами нежитлової будівлі літ. «Ф-4» по вул. Семінарська, 46 (колишня вул. Володарського), корп. 1 в м. Харкові (коригування)». Згідно з Експертним звітом № 21-0647-16, загальна кошторисна вартість будівництва в поточних цінах станом на 29.11.2016 стала 34745,753 тис. грн., тобто збільшилась на 7529,250 тис. грн. Враховуючи вищенаведене, виникає питання, чи має право ХААС внести зміни до діючого Договору: - шляхом збільшення його вартості у зв'язку з вищезазначеними обставинами? або - шляхом перегляду обсягу робіт за новими розцінками в межах суми договору? 2) у разі необхідності здійснення подальшого коригування проектної документації чи треба проводити процедуру з проектними організаціями через систему Prozorro, коли проектна організація не може бути змінена, у зв'язку з її авторським правом?
Відповідь
05.04.2017 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3874 / 3833
Відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель» (редакція яка діяла під час проведення тендеру) ТОВ «Будівельно проектна фірма Україна» (надалі - Підрядник) було оголошено переможцем тендерних торгів, за результатом чого було укладено договір підряду (надалі - Договір) на виконання робіт з будівництва фізкультурно-оздоровчого комплексу на території спортивного майданчику (надалі – об’єкт). Відповідно до умов п. 3.2. Договору сторони визначили що, договірна ціна встановлюється твердою і незмінною на весь обсяг виконання робіт і не уточняється, за винятком випадків визначених ч. 5 статті 40 Закону України «Про здійснення державних закупівель» (надалі - Закон). А так, відповідно до ч. 5 статті 40 Закону та умов Договору, сторонами було погоджено зміни твердої договірної ціни. Відповідно до, п. 24 Постанови № 668 КМУ від 01 серпня 2005 року «Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві» тверда договірна ціна може коригуватися тільки за взаємною згодою сторін. Згідно із, умовами Договору Підрядник розпочав роботи на об’єкті, натомість натрапив на наступні перепони у проектній документації, з причин які не залежать від Підрядника. У наданій Замовником проектній документації закладені несучі конструкції зі збірних залізобетонних елементів. Підрядник звернувся до виробників залізобетонних елементів для замовлення і поставки їх на будівельний майданчик. Натомість виробники повідомили Підрядника що, залізобетонні елементи згідно нашого замовлення, не є складською позицією, що тягне за собою збільшення термінів їх виготовлення та постачання на об'єкт, що призведе до збільшення терміну виконання робіт. На підставі наведеного Підрядник звернувся до Замовника з пропозицією здійснити заміну конструкції з залізобетонна на моноліт, так дані зміни є необхідні, враховуючи їх кращу технологічну якість, яка має значні переваги, та по терміну виконання робіт затрачено буде менше часу для їх виконання. Враховуючи вищенаведене, просимо Вас надати наступні роз’яснення : 1. Чи має право Замовник будівництва на даному етапі дії Договору, внести зміни до проектної документації та до договору, а саме, змінив вид робіт замість будівництва залізобетонного каркасу на моноліт. У зв’язку з чим, зміниться перелік та характер робіт, що за собою тягне збільшення ціни на товар. 2. Чи може бути підстава зміни робіт за Договором з залізобетонна на моноліт, відповідно до наданого Підрядником документально висновку компетентного органу. 3. Які необхідно здійснити дії, та які погодити документи Замовнику, для внесення змін до проектної документації та договору, у разі зміни робіт за Договором. 4. Через який час, після підписання угоди з Замовником, про внесення змін до проектної документації, можна підняти ціну на товар, якщо підвищення твердої договірної ціни відбулося, внаслідок істотного зростання після укладення договору підряду цін на ресурси, забезпечення якими здійснює Підрядник, а також, цін на послуги, що надавалися йому третіми особами. Враховуючи вищенаведене, просимо надати відповідь у встановлений строк відповідно до ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації». З повагою, Директор _______________ К.В. Ляшук
Відповідь
29.03.2017 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
5549 / 5079
Відповідно до НАКАЗУ N 490 від 22.03.2016 Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель а саме «форма звіту про укладені договори», постанови №166 від 24 лютого 2016 р Про затвердження Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків а саме: …9. Авторизовані електронні майданчики повинні відповідати вимогам щодо наявності залежно від рівня акредитації:… інструкції з детальною інформацією про користування таким електронним майданчиком, описом умов реєстрації та механізму завантаження документів для участі в тендерах. Інструкція повинна бути розміщена на сайті електронного майданчика українською мовою; просимо надайте роз’яснення для замовників, які звертаються на майданчики з питанням: зважаючи на те що інструкцією прописано необов’язковість розміщення копій таких договорів. Чи є обов’язком розміщення копій договорів ( з додадками і т.ін.), які укладено відповідно до ч.2 Закону України «про публічні закупівлі» у разі здійснення закупівель ТРП без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тис грн, та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до ст 10 цього Закону? В тому числі чи є обов’язком розміщення змін до вищезазначених договорів, та інформації щодо виконання договорів?. Наперед, дякуємо за оперативну розгорнуту відповідь.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2