Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
21.11.2018 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
3260 / 3164
Суть питання: В листі від 15.07.2016 р № 3302-06/21890-07 в зазначено, що звіт про укладений договір оприлюднюється коли вартість предмета закупівлі в ДОГОВОРІ є більшою за 50 тис грн. Але у ряді періодичних видань наголошують, що звіт необхідно оприлюднювати коли загальна сума по коду закупівлі в межах бюджетного року перевищує 50 тис грн. Ми закуповуємо м"ясо у різний час: Курятина 20 тис - договір від 03.02.2018 Курятина 28 тис - договір від 05.07.2018 Курятина 30 тис - договір від 21.11.2018 Сума по кожному конкретному договору менша 50 тис, але загальна сума предмету закупівлі по всім договорам 78 тис. Не публікація звіту про укладений договір від 21.11.2018 в такому випадку буде порушенням Закону України "Про публічні закупівлі"? Крім викладеного хочу зазначити, що розміщена на вашому сайті відповідь на подібний запит 1116/2017 яка наведена нижче, не дає відповіді на моє питання, так як в цілому посилається до тексту листів № 3302-01_38216-06 від 25.11.2016 та № 3302-06_21890-07 від 15.07.2016. Відповідь на запит 1116/2017: "Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади. Відповідь на подібні звернення містяться у запитах №733/2017 та № 339/2017, що розміщені на інформаційному ресурсі за посиланнями http://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=915a6531-fe39-48b6-839a-7a34424a0aed&lang=uk-UA та http://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=fe393acb-e5b4-480f-aac3-bcde59b0f2c1&lang=uk-UA Крім цього зазначаємо, що замовники не обмежені у можливості оприлюднення звітів про укладені договори."
Відповідь
19.11.2018 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3036 / 3022
Які дії голови тендерного комітету у разі готівкових розрахунків за придбання матеріалів для господарських потреб підприємства на суми до 10 тис. грн. у разі їх відсутності у фінансовому плані підприємства?
Відповідь
25.10.2018 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
3181 / 3089
питання наступне. при плануванні закупівлі товарів, вартість закупівлі яких перевищує 50 тис.грн. але не перевищує 200 тис.грн, щоб укласти прямий договір достатньо буде промоніторити ринок цін і вибрати найдешевшу пропозицію?чи необхідно обовёязково дотриматися всіх принципів закупівлі згідно Закону України "Про публічні закупівлі"?
Відповідь
19.10.2018 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
3465 / 3529
Короткий зміст електронного звернення: Стосовно проблем, що виникають при здійсненні допорогових закупівель робіт та послуг. Суть питання: У відповідності з вимогами абзацу 4 частини 1 статті 2 Закону України “Про публічні закупівлі” (надалі – Закон) Замовник під час здійснення закупівлі робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому зазначеної частини, використовує електронну систему закупівель з метою відбору надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору. При здійсненні зазначених закупівель Замовник керується вимогами «Порядку здійснення допорогових закупівель», затвердженого наказом Державного підприємства «ЗОВНІШТОРГВИДАВ УКРАЇНИ» №35 від 13.04.2016 (надалі – Порядок), пунктом 9.5 якого визначено, що Замовник зобов'язаний завершити закупівлю шляхом підписання договору або відміни закупівлі протягом 30 днів після закінчення строку подання пропозицій. При цьому, слід зазначити, що згідно із пунктом 10 «Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві», які затверджені постановою КМУ №668 від 01.08.2005р. та пункту 3 статті 181 Господарського кодексу України строк оформлення договору становить двадцять днів з моменту одержання проекту договору іншою стороною. Разом з тим, згідно з пунктом 2 статті 32 Закону Замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем торгів протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю. Таким чином, вимога Наказу щодо підписання договору протягом 30 днів після закінчення строку подання пропозицій не відповідає вимогам законодавчих актів щодо строків укладення господарських договорів. Із урахуванням того, що на момент збігання кінцевого строку подання пропозицій, переможця закупівлі ще не визначено і це не створює жодної правової підстави для початку процедури укладання договору, прошу надати роз’яснення на предмет наступного: - чи є порушенням діючого законодавства України, укладання Замовником договору на закупівлю робіт (послуг), з порушенням строку, визначеного пунктом 9.5 Наказу. - чи мають право контролюючі та правоохоронні органи України, у випадку укладання Замовником договору на закупівлю робіт (послуг), з порушенням строку, визначеного пунктом 9.5 Наказу, вважати порушенням вимог Закону України «Про публічні закупівлі».
Відповідь
18.10.2018 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
4832 / 4804
Добрий день! На початку року кошторисом закладу виділені кошти по коду ДК 50420000-5 в загальній сумі 156000,00 грн. Тендерним комітетом прийняте рішення провести дану закупівлю шляхом допорогових закупівель. Кошти були використані. Влітку сесією обласної ради було виділено 55000,00 грн. на ремонт комп'ютерного томографу. Тендерним комітетом прийнято рішення відобразити дану закупівлю в додатку до річного плану окремим предметом закупівлі , так як не могли передбачити виділення даних коштів на початку року, та визначено провести закупівлю на дану суму шляхом допорогової закупівлі за кодом 50420000-5. У зв'язку з відсутністю потреби дана процедура не була проведена. Восени сесією було виділено ще 14 млн. грн. на заміну джерел іонізуючого випромінювання в гамма-терапевтичні апарати. Закупівля була внесена до річного плану також окремим предметом закупівлі та оголошена в системі електронних закупівель Прозоро як відкриті торги з публікацією на англійській мові. Тепер постало питання в закупівлі послуг по ремонту комп'ютерного томографу на суму 55 тис. грн. Питання: за якою процедурою проводити цю закупівлю - за допороговою закупівлею чи відкритими торгами з публікацією на англійській мові.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2